Prokuratura jakoś nie spieszy się ze śledztwem ws. Misiewicza

Prokuratura jakoś nie spieszy się ze śledztwem ws. Misiewicza

Już ponad rok trwa śledztwo prokuratury w sprawie byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza. Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postanowiła je przedłużyć o kolejne pół roku – informuje RMF FM. Śledczy mają tłumaczyć, że ponoć „jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia”.

 

Przypomnijmy, że bliski współpracownik Antoniego Macierewicza usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego – jak tłumaczyli śledczy – celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł”. Misiewicz miał też działać „na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej w związku z zawartą umową szkoleniową”. Miało to wyrządzić spółce szkody w wysokości prawie 500 tysięcy zł.

Po zatrzymaniu przez CBA pod koniec stycznia ubiegłego roku Misiewicz na mocy decyzji sądu trafił do aresztu. W czerwcu po wpłaceniu 100 tysięcy złotych kaucji wyszedł na wolność.

 

Według informatorów RMF FM, tarnobrzescy prokuratorzy „nie palą się do szybkiego zakończenia sprawy”. – „Wygląda to tak, jakby po pierwszym zapale stracili moc i zastanawiali się, co dalej robić” – uważają rozmówcy stacji. Dodają, że przecież to ci sami prokuratorzy chcieli przedłużenia aresztu dla Misiewicza, zapewniając, że śledztwo już wkrótce się zakończy.

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekShaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Shaq
Shaq

Bardzo serio uważam, że Misiewicz jest nietykalny. Nie wiem, co musiałby zrobić pisior, żeby trafić do więzienia.

smętek
smętek

Proszę, podajcie Państwo przykłady sprawnie przeprowadzonych postępowań prokuratorskich, którymi objęci są pisowcy i skierowania przeciwko nim aktów oskarżenia. Zdaje się zapominamy, że to nietykalni.