Prokuratura nie rozpocznie śledztwa ws. Morawieckiego i ministrów

Odczep się narodzie! Nie twoja sprawa, ile kosztowała siedziba PK

Szef NIK, Marian Banaś, w ostatnim czasie złożył doniesienie do prokuratury ws. Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina, Michała Dworczyka i Mariusza Kamińskiego – czwórka panów jest oskarżana o przeprowadzenie nieudolnych przygotowań do wyborów kopertowych z wiosny ubiegłego roku. Skarb Państwa na organizacji głosowania, które się nie odbyło, mógł stracić ponad 133 mln zł!

Według nieoficjalnych informacji pozyskanych przez portal Onet.pl, prokuratura nie ma zamiaru wszczynać śledztwa ws. wymienionych wcześniej polityków PiS. Dziennikarze serwisu informacyjnego nie kryją zdziwienia, ponieważ NIK przygotował obszerny raport na temat łamania przepisów prawa podczas przygotowań.

Najbardziej obciążony jest premier Morawiecki, który miał nakazać przeprowadzenie głosowania Poczcie Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Decyzja o odmowie wszczęcia śledztwa w zasadzie już zapadła i to bez przeprowadzenia postępowania sprawdzającego” – powiedział dziennikarzom Onetu jeden z anonimowych informatorów „siedzących” w sprawie wyborów.

Zdaniem informatora za taki obrót sytuacji jest odpowiedzialny przede wszystkim Bogdan Święczkowski – prokurator krajowy. To on miał rzekomo zażądać od wszystkich prokuratorów, aby z NIK rozmawiali tylko poprzez Prokuraturę Krajową. Nietrudno wywnioskować, dlaczego Święczkowski podjął taką decyzję…

To właśnie Prokuratura Krajowa miała następnie zdecydować o odmowie rozpoczęcia śledztwa, co zostało pokornie przyjęte przez innych śledczych. Prokuratorzy, oczywiście, nie chcą się narazić władzy w tak ważne sprawie.

Sam Banaś również nie znajduje się w najlepszej sytuacji ze względu na chęć pozbawienia go immunitetu przez CBA i białostocką prokuraturę.

Ewentualne naciski w sprawie mogą doprowadzić głosowania nad odwołaniem immunitetu w Sejmie. „Za” zagłosowaliby zapewne politycy PiS i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry; nie wiadomo, w jaki sposób zachowaliby się natomiast przedstawiciele opozycji.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

nt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
2 czerwca 2021 18:37

Drodzy Rodacy, coraz więcej symptomów wskazuje na to, że toniemy jako zbiorowość historycznie zorganizowana w państwo praworządne wg zasad europejskich.

Predator
Predator
2 czerwca 2021 20:44
Reply to  Leszek

Toniemy???? już dawno osiągnęliśmy drugie dno, a tak naprawdę to gówno zalało całą Polskę, tylko niektórzy udają że to jest woda.

Stanisław
Stanisław
2 czerwca 2021 21:05
Reply to  Leszek

Spokojnie, co w tym dziwnego, że „prawo” zawsze służy rządzącym? Zdziwiony?

Zwinka
Zwinka
2 czerwca 2021 22:35
Reply to  Leszek

Ależ skąd. Ziobro przy każdej okazji. mówi, że wszyscy są równi wobec prawa. A jak on mówi, to mówi.

ewa
ewa
3 czerwca 2021 09:27
Reply to  Leszek

a najgorsze jest to, że jesteśmy na to wszystko obojętni. Nowaka grlilowali za głupi zegarek, którego nie wpisał do oświadczenie majątkowego a za rządu PiS to wagony pełne zegarków, bo afera goni afera i co i nic

Stanisław
Stanisław
4 czerwca 2021 10:01
Reply to  ewa

„bo afera goni afera i co i nic”- a może ludzie wiedzą, że te pisowskie afery to lipa?

Jantar
Jantar
4 czerwca 2021 11:46
Reply to  Stanisław

Tylko ślepo zapatrzeni w PiS tak uważają. Może posłuchasz sobie taśm Kaczyńskiego, na których sam mówi Austriakowi, że „praca została wykonana, ale nie zapłaci”??? A stary Morawiecki? Remont willi sobie zrobił i też nie zapłacił firmie, która go wykonała, bo „mi się należy za darmo”. Sam w wywiadach mówił. Ale do pisowskich fanatyków nic nie dociera – najlepszy przykład mój znajomy: „Przecież Kaczyński nic nie ma! Emerytura i diety poselskie to wymysł lewactwa, domu własnego nawet nie ma!”. Rzeczywiście? To zajrzyj w oświadczenie majątkowe – sam Kaczyński napisał, że pobiera i ma. Ale fanatycy pisowscy twierdzą, że Kaczyński pracuje dla idei.

To samo zresztą i ty twierdzisz. A majątek Morawieckiego to skąd się wziął? A cała spółka Srebrna to skąd? Znikąd? A „stodoła” Szyszki, która okazała się rezydencją za grube miliony to co? To tylko kilka przykładzików.

Stanisław
Stanisław
4 czerwca 2021 13:33
Reply to  Jantar

„Może posłuchasz sobie taśm Kaczyńskiego”- no, ja tam usłyszałem, że zapłaci, ale potrzebny byłby jakiś papier, że faktycznie tę pracę wykonał. Może słuchaliśmy różnych taśm, albo tę moją specjalnie Kaczyński sfałszował.
„A majątek Morawieckiego to skąd się wziął?”- bankier i krwiopijca. Utuczył się za nasze.

Agnieszka
Agnieszka
2 czerwca 2021 19:51

Polacy, ktorzy glosowali na pis powinni zapasc sie pod ziemie ze wstydu. Moi dziadkowie walczyli i zgineli za wolnosc tego kraju, ktora wy – miernoty zaprzepasciliscie, dajac wladze mietnocie kaczynskiemu. Nie zaslugujecie na szacunek i godne zycie, wiec meczcie sie w tem bagnie jaki sobie zgotowaliscie. Ja zyje za granica i zyje godnie!!!

Rafapon
Rafapon
3 czerwca 2021 20:16
Reply to  Agnieszka

No właśnie, głosowanie nogami jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Protestowanie nic nie da, chyba że guza od policyjnej pały, siedzenie i czekanie na to, że coś się poprawi jest naiwnością. Emigracja, która lekka – zwłaszcza na początku – nie jest, jest ciągle optymalnym rozwiązaniem. Też znam to z doświadczenia.

Stanisław
Stanisław
4 czerwca 2021 09:59
Reply to  Rafapon

Prawda. Jak ktoś umie obsługiwać zmywak, to da sobie radę wszędzie.

Zbyszek
Zbyszek
4 czerwca 2021 04:21
Reply to  Agnieszka

Nie to forum, trollu.

Predator
Predator
4 czerwca 2021 07:06
Reply to  Agnieszka

Problem w tym że ci co głosowali na pislam nie mają honoru i nie wiedzą co to znaczy być przyzwoitym, o zapadaniu się pod ziemię nawet nie wspomnę.

Dron
Dron
3 czerwca 2021 16:58

Na to jest paragraf w kk. Nie chcą wszczynać śledztwa? Zapłacą za to prędzej czy później. Jak dla mnie, lepiej prędzej.

smętek
smętek
3 czerwca 2021 19:01

Tylko naiwny Polak mógł mieć inne oczekiwania.

Jantar
Jantar
4 czerwca 2021 11:49

Wiecie, ja mam jednak wrażenie, że Ziobro śledztwo przeprowadzi. Tyle, że wynikami będzie szantażować Kaczyńskiego o lepszą pozycję obecnie i namaszczenie go na następcę prezesa. Tym śledztwem także spróbuje pozbyć się znienawidzonego Morawieckiego, co jest też w planach Szydłowej.