Prokuratura nie wyjaśniła Krzysztofowi Brejzie co Kaczyński robił u Ziobry

Kaczyński rżnie głupa

Po tym jak 12 lutego, świeżo po zeznaniach Geralda Birgfellnera, lider PiS złożył tajną wizytę w ministerstwie sprawiedliwości, Krzysztof Brejza wysłał do Prokuratury Krajowej pytania o charakter tego spotkania. Jak wiadomo zeznania Austriaka obciążały Kaczyńskiego i obnażały mechanizmy towarzyszące planowanej inwestycji spółki Srebrna.

Co na to PiSowski wymiar sprawiedliwości?

Z odpowiedzi jaką otrzymał poseł KO wynika, że spotkanie nie dotyczyło prokuratury i… koniec.

Odpowiedzi na dalsze pytania w związku z tym Krzysztof Brejza nie otrzymał. Poseł nie dowiedział się czy stosowne jest, by prokurator generalny (z możliwością wpływu na postępowanie ws. Jarosława Kaczyńskiego) spotykał się z osobą objętą zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Nie odpowiedziano mu też na pytanie o to „jakie informacje ze śledztwa przekazał Pan Minister Jarosławowi Kaczyńskiemu”, „czy wizyta została w jakikolwiek sposób formalnie odnotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości” oraz „czy zna Minister treść zeznań G. Birgfellnera”.

„Nie wiem skąd pewność Prokuratury Krajowej w tym, że JK spotkał się z Ministrem Sprawiedliwości, a nie Prokuratorem Generalnym” – zauważył na Twitterze polityk i podkreślił, że pytania aż przez 11 dni krążyły w biurach Prokuratury Krajowej, bo złożone zostały 14 lutego, a nie – jak twierdziła Prokuratura Krajowa – 25 lutego.

Przypomnijmy, austriacki biznesmen twierdzi, że został oszukany przez prezesa PiS. Zeznał m.in., że kopertę z pieniędzmi dla księdza Rafała Sawicza, która miała ułatwić inwestycję w wieżowce przez spółkę Srebrna, „miał w ręku” właśnie Kaczyński.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
tomaszMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Apeluję o cierpliwość. Wszystko zacznie być wyjaśniane, kiedy w połowie listopada ukonstytuuje się nowy rząd RP. Obawiam się jednak, że pana Kryształowego nie będzie można pociągnąć do odpowiedzialności, gdyż ………. (w tym momencie odsyłam Państwa do filmu „Der Untergang”)

tomasz
tomasz

Prezes pojechał do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, ale go nie zastał. Spotkał natomiast Ministra Sprawiedliwości w rządzie Morawieckiego, a wcześniej Szydło, Zbigniewa Ziobro, który poinformował prezesa rządzącej partii, że nie widział Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro już od kilku dni i nie może nic powiedzieć na temat przesłuchania nieuczciwego Austriaka. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował Prezesa rządzącej partii, że śledztwa, po reformie rolnej prokuratury, trwają 2 – 3 razy dłużej, niż za koalicji PO-PSL i dlatego należy rządzić trzy razy dłużej, żeby Kraj Prawa kwitł i dyszał prawdziwym polskim patriotyzmem i Sprawiedliwością. Tego chcą Polacy! Wara od naszych reform ! Zakończył… Czytaj więcej »