Prokuratura przedstawi zarzuty Giertychowi w… szpitalu

Prokuratura przedstawi zarzuty Giertychowi w… szpitalu

Roman Giertych zasłabł wczoraj podczas przeszukania jego domu przez agentów. Trafił do szpitala i – jak się okazuje – tam zostaną mu przedstawione zarzuty…

Prokuratura otrzymała opinię lekarską, z której wynika, że możemy przeprowadzić czynności procesowe z udziałem pana Romana G.” – przekazała „Wyborczej” rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Poznaniu Anna Marszałek.

 

Jeszcze dziś, według „Wyborczej”, jeden z prokuratorów z PR w Poznaniu ma odwiedzić Giertycha w szpitalu i przedstawić mu zarzuty z art. 296 Kodeksu karnego. Mówi on o „nadużyciu zaufania”. Działania prokuratury są naprawdę szokujące, bo żona Romana Giertycha, Barbara, przekazała już informacje na temat jego stanu. Okazuje się, że stan mężczyzny jest „poważny, zagrażający zdrowiu”.

Pomimo tego, biegły stwierdził, że prokuratura może mu przedstawić zarzuty. Lekarze jednak nie zgodzili się na opuszczenie przez niego szpitala, co skłoniło śledczych do podjęcia decyzji o złożeniu mu wizyty w lecznicy.

 

Więcej informacji na temat sytuacji Romana Giertycha ma być przekazanych jutro przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu na specjalnej konferencji prasowej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Ceniony mecenas jest jedną z 12 osób zatrzymanych w sprawie rzekomego wyprowadzenia ze spółki pieniędzy, przywłaszczenia i prania pieniędzy.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KundziaMaciek123454321Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Wczoraj CBA zatrzymało też R. Krauze, a Giertych był jego adwokatem już od jakiegoś czasu. Już wcześniej PiS próbował się dobrać do Krauzego, ale Giertych go bronił. No więc służby uznały, że trzeba też dobrać się do Giertycha. Tym samym zabrali się za podsłuchiwanie wszystkich jego rozmów ze wszystkimi klientami i drobiazgowe analizowanie spraw klientów. Zabrane dokumenty z domu, z kancelarii, przekopany we wszystkie strony laptop w celu wydobycia dokumentów spraw także mają pomóc posadzić wszystkich wrogów Kaczyńskiego i PiS. A Giertych był także adwokatem rodziny Tusków, Sikorskiego, Rostowskiego, Kopacz (afera vatowska i Amber Gold), Austriaka przeciwko Kaczyńskiemu i wielu… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

PS. W dzisiejszej Panoramie w TVP2 od samego początku prawie 8 minutowy materiał na temat Giertycha i Krauzego oraz syna Krauzego. Jako eksperci od sprawy wypowiadali się Cezary Gmyz, Dominik Tarczyński, S. Żaryn.

Maciek123454321
Maciek123454321

A nie lepiej od razu rozstrzelać?………… Ale nie, pisowskie gestapo woli pomęczyć człowieka. I tak wiadomo, że to jakieś wymyślone oskarżenia, słynny królik z kapelusza. Na takiej samej zasadzie mogliby mnie wsadzić do pierdla za niezapłacone mandaty sprzed 15 lat.

Kundzia
Kundzia

Oby nie było tak jak z Nawalnym, bo po tej władzy wszystkiego można się spodziewać. Kaczor i ziebro nie poprzestaną jak nie udupią normalnych ludzi krytykujacych ten pisowski margines. Wykończyli B.Blidę i nikt nawet palcem niekiwną.

Jantar
Jantar

A Lepper? Dziwnym trafem „popełnił samobójstwo” na 2 dni przed konferencją prasową, którą sam zwołał i na której zapowiadał ujawnienie dowodów na spisek Kaczyńskiego przeciwko niemu. Giertych zresztą między wierszami w swoich wypowiedziach też wiele razy sugerował, że ludzie Kaczyńskiego powiązani z PiS mogą mieć wiele wspólnego ze śmiercią Leppera. Przypomina mi się też sprawa Jaroszewiczów zamordowanych w swojej willi na początku lat 90-ych. Sekielski niedawno odkrył nowe dowody w sprawie, o czym mówił w jakimś wywiadzie. Też dziwna sprawa, bo służby uznały to za napad na tle rabunkowym, a cała biżuteria, obrazy i inne kosztowności były nieruszone. Brakowało natomiast… Czytaj więcej »