Prokuratura przerzuca się z sądem winą za uszkodzenie ważnych dowodów w sprawie wypadku Szydło

Prokuratura przerzuca się z sądem winą za uszkodzenie ważnych dowodów w sprawie wypadku Szydło

Kto uszkodził bardzo istotne dowody w sprawie wypadku z udziałem rządowej kolumny wiozącej ówczesną premier Beatę Szydło? Opisywaliśmy sprawę w artykule „Ważny dowód, dotyczący wypadku Szydło w Oświęcimiu, został uszkodzony w niewyjaśniony sposób”. – „Prokuratura przerzuca się z sądem, kto jest odpowiedzialny za uszkodzenie dowodów” – powiedział w rozmowie z onet.pl mecenas Władysław Pociej, obrońca oskarżonego kierowcy seicento Sebastiana Kościelnika.

Sąd Okręgowy w Krakowie poinformował onet.pl, że płyty z nagraniem z wypadku z udziałem Szydło zostały uszkodzone przed przekazaniem akt sprawy do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. – „Już na etapie postępowania przygotowawczego istniała możliwość jej uszkodzenia” – twierdzi sąd. Natomiast Prokuratura Okręgowa w Krakowie w wydanym przez siebie komunikacie upiera się, że „przekazane sądowi nośniki były nieuszkodzone„.

– „Ktoś musi ponieść za to odpowiedzialność. Dla mnie jest oczywiste, że te dowody muszą być odzyskane i zregenerowane” – powiedział onet.pl mec. Pociej. W ubiegłym tygodniu w związku z tą sprawą złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Adwokat odniósł się też do stwierdzeń prokuratury, że „nagrania nie mają żadnej wartości dowodowej dla odtworzenia przebiegu zdarzenia w dnia 10 lutego 2017 r.”. Obrońca Sebastiana Kościelnika uważa, że o tym decydować może tylko sąd. – „Jeżeli akta zostały przekazane ze wszystkimi dowodami do sądu, to jedynym upoważnionym do oceny wartości tego dowodu i przydatności do postępowania jest tylko sąd orzekający. Na następnej rozprawie zapytam o te dowody sąd” – zapowiedział Pociej. A ta już jutro – 26 czerwca. Sąd ma wysłuchać m.in. opinii biegłych.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Jak to, kto jest za to odpowiedzialny? No przecież ten Sebastian K. osobiście zniszczył te dowody.
I Ziobro ze swoimi wyrobnikami to udowodnią.