Prokuratura sprawdzi, czy Ryszard Czarnecki powoływał się na wpływy w CBA? (film)

Prokuratura sprawdzi, czy Ryszard Czarnecki powoływał się na wpływy w CBA?

To się okaże, bowiem poseł PO Zbigniew Konwiński złożył właśnie zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa powoływania się na wpływy w CBA przez europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. Zdaniem polityka Platformy, który jest członkiem sejmowej komisji ds. VAT, Czarnecki miał pośredniczyć w spotkaniu szefa CBA Ernesta Bejdy z osobą, która miała problemy ze skarbówką.

Na akta tejże komisji powołuje się poseł Konwiński. Jeden ze świadków zeznał, że trzykrotnie spotkał się z Ryszardem Czarneckim w warszawskich hotelach i otrzymał od niego numer telefonu do szefa CBA Ernesta Bejdy, z którym później świadek też kilkakrotnie się spotkał. Jak wynika z kolejnych zeznań – tenże świadek został konsultantem ekonomicznym CBA. Konwiński uważa, że sprawa jest skandaliczna. – „Nie może być tak, że ktoś, kto ma problemy z urzędem skarbowym spotyka się z ważnym politykiem partii rządzącej i otrzymuje telefon do szefa CBA, a później chwali się, że został konsultantem ekonomicznym w CBA. Sprawę trzeba niewątpliwie wyjaśnić i udział Ryszarda Czarneckiego, bo widać, że jest pośrednikiem w tych dziwnych kontaktach biznesu – mającego problemy ze skarbówką, z szefem CBA” – powiedział poseł PO.

Konwiński stwierdził także, że inny z przesłuchiwanych świadków zeznał, iż osoba, która pośredniczyła w umawianiu spotkań z Czarneckim miała otrzymać za to nawet milion zł. W zawiadomieniu do prokuratury poseł PO jako dowody dołączył trzy protokoły z przesłuchań z końca 2017 oraz 2018 roku, którymi dysponuje prokuratura i sejmowa komisja ds. VAT.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o