Prokuratura w Białymstoku nie dopatrzyła się w wypowiedziach Międlara nawoływania do nienawiści

Prokuratura w Białymstoku nie dopatrzyła się w wypowiedziach Międlara nawoływania do nienawiści

Były ksiądz i narodowiec Jacek Międlar – według białostockiej prokuratury – nie nawoływał do nienawiści.  Śledztwo zostało więc umorzone.

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Łukasz Janyst powołuje się na opinię biegłego. – „Prokurator, który prowadził śledztwo, uzyskał uzupełniającą opinię biegłego z zakresu nauk teologicznych i medioznawstwa. Wnioski płynące z tej opinii uzasadniły przyjęcie, iż podejrzanemu nie można przypisać zamiaru znieważenia czy też nawoływania do nienawiści, a wynika to z kontekstu, w jakim te wypowiedzi padały. Biegły uwzględnił zarówno kontekst językowy, semantyczny, jak i teologiczny, społeczny, historyczny” – stwierdził Janyst. Dodał, że z opinii biegłego wynika, że takiego charakteru wypowiedzi Międlara nie miały.

W takim razie przytoczmy słowa wypowiedziane przez Międlara: – „Największą przeszkodą na drodze ruchu wolnościowego zdążającego do umocnienia narodu nie są oligarchowie, mafia, establishment czy wrogowie, ale zwykłe tchórzostwo, żydowska pasywność. Ciemiężyciele i pasywny żydowski motłoch będzie chciał was rzucić na kolana, przeczołgać, przemielić, przełknąć, przetrawić, a na koniec będzie chciał was wypluć, bo jesteście niewygodni”. Narodowiec wtedy jeszcze był księdzem, a słowa te padły w 2016 r. w białostockiej katedrze z okazji obchodów 82. rocznicy powstania ONR.

 

Nie wiadomo, kim jest biegły, który wydał taką opinię. Wiadomo natomiast, że jej sporządzenie zajęło aż rok!

Międlar nieustannie bulwersuje swoich zachowaniem i wypowiedziami. Niedawno we Wrocławiu nawoływał do linczu urzędników tamtejszego magistratu. Pisaliśmy o tym w artykule „Prezydent Wrocławia zawiadomi prokuraturę – chodzi m.in. o zachowanie Międlara po rozwiązaniu Marszu Niepodległości”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Grzegorz Braun kazał wczoraj przerwać obrady i chciał się zapytać szefa MSW czy Wrocław jest jeszcze polskim miastem bo policja bije tam Międlara. Myślałem że Palikota i Petru nic nie przebije, okazuje się że jednak można. Dziękuję Konfederacjo, to będzie zabawny Sejm.