Prokuratura w stodole ministra Jana Szyszko. Sprawdza, skąd ma skórę rysia

Prokuratura w stodole ministra Jana Szyszko. Sprawdza, skąd ma skórę rysia

To chyba najsłynniejsza stodoła w Polsce. Mowa o własności ministra Szyszki w Tucznie. Gdy w zeszłym roku minister zapraszał do niej przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz prawicowych dziennikarzy, to wyszło na jaw, że jest to w rzeczywistości ponad 300-metrowy budynek gospodarczy, z salą do biesiad, położony nad jeziorem. Co gorsza, minister nie podał jej wartości w oświadczeniu majątkowym, „stodołą” się zasłaniając. Sprawą zajęła się więc prokuratura, ale ostatecznie… odmówiła wszczęcia postępowania.

Szyszko woli obiekt stodoło-podobny nazywać stacją badawczą. Jest dumny ze swojej siedziby. Ale, co ciekawe, prawicowe media jego entuzjazmu nie podzielają.  „Minister Szyszko we własnych progach niewątpliwie zyskuje, zwłaszcza jeśli ktoś lubi dość poufały, jowialny, trochę rubaszny styl bycia. (…) Pierwsze dobre wrażenie psują mi jednak widoczne na każdym kroku myśliwskie trofea. Wypchane zwierzęta, poroża na ścianach, skóry dzików na podłodze, a saren i nawet rysia ze szklanymi oczami – na meblach” – napisano wpolityce.pl (cytujemy za portalem WP).

Opublikowany przez Andrzej Golimont na 5 maja 2017

Informacja poszła w świat. Skóra rysia o szklanych oczach nie uszła ministrowi płazem, o co zadbali ekolodzy. Przypominają oni, że od 1995 ryś jest objęty ścisłą ochroną gatunkową w naszym kraju i jest wpisany do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. A jeśli nie jest to polski ryś, to zgodnie z prawem, na posiadanie jego skóry trzeba mieć specjalne pozwolenie, czytamy na WP. Teraz, od 24 lipca sprawą zajmują się śledczy. Sprawdzą, czy wspomniana skóra pochodzi z legalnego źródła i czy minister Szyszko ma na nią pozwolenie. Osoba, która zgłosiła sprawę, już została przesłuchana w Prokuraturze Rejonowej w Wałczu, sprawę przekazano policji. Na efekty czekamy z dużym zainteresowaniem.
(Źródło: wp.pl)

mpm

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Prokuratura w stodole ministra Jana Szyszko. Sprawdza, skąd ma skórę rysia"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu

Czekamy, czekamy. Oby nie na umorzenie. Ale nie mam wielkich nadziei.

Waldemar

Słusznie zmieniono nazwę Ministerstwa Ochrony Środowiska na Ministerstwo Środowiska. Szkoda tylko, że nie dopisano – jakiego.

shaq

Pozwolenie na rysia ten szkodnik pewnie wyda sobie sam.
W głowie mi się nie mieści, że taki łajdak, promotor przemocy i wandal środowiska jest ministrem.

HANNA

PAN SZYSZKO POWINIEN PODAĆ SIĘ DO DYMISJI I TO , JAK NAJSZYBCIEJ.

Zwinka

Włos mu z głowy nie spadnie, skoro już teraz, na samym początku sprawy, „dowcipaśni” dziennikarze ( nawet nie reżimowi) dworują sobie, że to nie jest skóra rysia Petru. Cha, cha, cha, bardzo śmieszne.