Prokuratura w Zielonej Górze żąda wyjaśnień od prokuratora, który wziął udział w Marszu Tysiąca Tóg

Rząd umieścił prokuratorów na "pierwszej linii" szczepień

W sobotnim Marszu Tysiąca Tóg w Warszawie wzięli udział nie tylko sędziowie, ale także prokuratorzy, radcy prawni, adwokaci i tysiące obywateli. Wszyscy w milczeniu protestowali przeciw pisowskiej ustawie represjonującej sędziów.

 

Jak donosi RMF FM, jeden z prokuratorów z Nowej Soli miał w oświadczeniu potwierdzić, czy wziął udział w tym proteście. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze domaga się także od niego, żeby napisał, czy używał swojej prokuratorskiej togi, a jeśli tak, to w jakim celu.

Prokurator z Nowej Soli, który na razie nie chce ujawniać swojego imienia i nazwiska, odmówił złożenia takiego oświadczenia. Dziennikarzowi RMF FM powiedział, że nie ma w nim odpowiedniej podstawy prawnej. Nie wie więc, czy jest to oficjalne polecenie służbowe.

 

Rzecznik prasowy prokuratury w Zielonej Górze twierdzi, że prokuratura nie prowadzi żadnych działań w związku Marszem Tysiąca Tóg. Nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie, czy któryś z prokuratorów został zobowiązany do złożenia oświadczenia w sprawie użycia togi.


Przypomnijmy, że jeszcze przed protestem w Warszawie „W związku z Marszem Tysiąca Tóg prezes Sądu Rejonowego w Elblągu nakazała zebranie tóg sędziów i złożenie ich do depozytu”.

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andy
Andy
14 stycznia 2020 06:16

Komuna 2020.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
14 stycznia 2020 12:37

Pozwolę sobie w tym miejscu zapytać, czy palący na ulicach opony górnicy albo awanturujący się członkowie tzw. Solidarności, którzy występują przy tych okazjach w kaskach i ubraniach roboczych, posiadają wymienione sprzęty na własność, czy są one własnością zakładu pracy?

Aleksander
Aleksander
14 stycznia 2020 14:16

1984 przybył do Polski