Prokuratura wciąż nie chce podjąć decyzji w sprawie taśm Kaczyńskiego

„Mija 100 dni od chwili, gdy prokuratura winna wszcząć śledztwo w sprawie taśm Kaczyńskiego”

– „Prokurator nie może jeszcze podjąć decyzji o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania po zawiadomieniu Geralda Birgfellnera. Niezbędna jest kontynuacja przesłuchania” – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner już po raz szósty stawił się w warszawskiej prokuraturze okręgowej w związku ze złożonym przez siebie zawiadomieniem o możliwości popełnienia oszustwa przez Jarosława Kaczyńskiego.

Łapczyński dodał, że „mimo żądania prokuratora dostarczenia przetłumaczonych na język polski dokumentów, do chwili obecnej strona ich nie złożyła”. – „Wobec braku stosownych tłumaczeń prokurator będzie zmuszony powołać biegłego w celu ich przetłumaczenia” – stwierdził Łapczyński.

„5 minut przerwy. Prokuratura poinformowała, że oprócz dzisiejszego terminu będzie chciała wezwać nas ponownie, ale dopiero w kwietniu, gdyż tłumaczka jest w marcu zajęta. Prokuratura potwierdziła, że żąda od świadka przetłumaczenia ok. 20000 stron dokumentów (koszt ok.1 mln zł)” – napisał na Twitterze Roman Giertych, jeden z pełnomocników Austriaka. Dodał, że „Tłumaczenie to obowiązek prokuratury. W postępowaniu nie można nawet wykorzystać dokumentów tłumaczonych przez stronę”. Giertych zapowiedział złożenie do sądu skargi na przewlekłość postępowania.

Podczas wcześniejszej przerwy drugi z pełnomocników austriackiego biznesmena mec. Jacek Dubois mówił, że ze strony prokuratury ciągle padają pytania, na które już udzielono odpowiedzi. – „Jak wychodziłem z domu, rodzina się mnie pytała, gdzie idziesz. Ja odpowiedziałem: do KOK-u. Co to jest KOK? To jest Komitet Obrony Kaczyńskiego, bo inaczej nie można potraktować sytuacji, w której nic się nie dzieje, terminy ustawowe są przekroczone i nie możemy posunąć się dalej. Ja mam takie jedno pytanie: zastanawiam się (…), czy nasz klient więcej czasu spędził na straconej pracy dla pana Kaczyńskiego czy więcej spędzi w prokuraturze, która miała mu w tej sprawie pomóc” – powiedział mec. Dubois.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
WaldemarAndaJabisJanusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Janusz

Panowie Mecenasowie czy austriacka prokuratura jest już powiadomiona o tej sprawie

Jabis
Jabis

Słupki … słupki się omskły! Choć nie tak tragicznie … ale.
Prawda leży chyba tu, że Kaczyński panicznie boi się przesłuchań Giertycha? Tylko, że PAJACOWANIE prokuratury słupkom nie pomoże. O!

Anda
Anda

No cóż, wśród przyzwoitych ludzi o takich prokuratorach mówi się: pętaki.

Jabis
Jabis

Kaczystowska Republika Kłamców! Produkt Kłamczyńskiego … skazywany sądownie za kłamstwa Kłamczywiecki znowu nakłamał! Powiedział, że z Błonia do Warszawy trzeba jechać 3 godziny, bo nie ma PKS. A mazowiecka kolej kursująca na tej trasie z dużą częstotliwością – to pies? Nie przeżyją godziny bez kłamstwa!

Waldemar
Waldemar

Proszę Państwa, jedyny sposób na przyspieszenie tego śledztwa to majowe i październikowe wybory. Jest jasne, ze inaczej KOK będzie pracował ad mortem usralus.