Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie opozycyjnego protestu w Pucku

Policja postawiła zarzuty protestującym przeciw Dudzie w Pucku – mieli m.in złamać przepisy ustawy… o ochronie przyrody

Śledczy dopatrzyli się „znieważenia prezydenta”. Za czyn ten grożą nawet 3 lata więzienia.

 

Decyzję o rozpoczęciu śledztwa podjęła Prokuratura Rejonowa w Pucku. Do rzekomego znieważenia dojść miało podczas opozycyjnej pikiety, w trakcie uroczystości obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem, w dniu 10 lutego.

Na czym miało polegać znieważenie? Demonstrujący wykrzykiwali hasła, takie jak: „Marionetka” i „Będziesz siedział”. Nie zabrakło przy tym transparentów i banerów ze sloganami „wyPAD”, „Przestańcie kraść” oraz „Duda, jesteś wstydem narodu”.

 

Więcej informacji o sprawie przekazała Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która udzieliła komentarza dziennikarzom Gazeta.pl.

W ostatnich dniach zawiadomienia do prokuratury złożyły dwie osoby prywatne” – powiedziała Wawryniuk. Materiały dotyczące śledztwa przekazała również policja.

Działania w sprawie podjęli też politycy PiS. 13 lutego posłowie złożyli w Sejmie projekt uchwały potępiającej protest. W treści dokumentu napisano m.in. o „barbarzyńskich zachowaniach wymierzonych w autorytet polskiego państwa”.

Najlepszym komentarzem dotyczącym sytuacji jest ten zamieszczony przez czytelnika Gazeta.pl. „A kiedy w końcu Andrzej D. stanie przed Trybunałem (Stanu – przyp. red.) za znieważenie stanowiska Prezydenta RP?” – napisał internauta.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
smętekMirekAleksanderJantarJuras Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Jestem dziwnie spokojny, że prokuratura protestującym nie zrobi krzywdy. A na horyzoncie już widać kolejne protesty na wiecach wyborczych Szmaciarza.

Jantar
Jantar

Słyszałam na TVN24. Protestujący powinni być na każdym spotkaniu wyborczym Szmaciarza. Prokuratura musiałaby postawić zarzuty dużej grupie społeczeństwa, a to z pewnością reszcie by się nie spodobało i tylko by przyspieszyło koniec władzy Kaczyńskiego i PiS.

Mirek
Mirek

Sam jesteś szmaciarz.

Maciek123454321
Maciek123454321

Cześć trollu. Masz coś ciekawego do powiedzenia? Może skomentujesz „fucka” Lichockiej? A może listy podtarcia do KRS-u? Bracie, lepiej, żebyś zrobił wyPAD, bo na tym portalu nie masz szansy zabłysnąć.

Mirek
Mirek

Zabłysnąłeś chamstwem i obrazą urzędu prezydenta. Tyle. Lichocka to kretynka, balast dla własnego obozu, jak się okazało. Na tym portalu podobno walczy się z hejtem i mową nienawiści, więc się dostosuj lub milcz. Zaniżasz poziom.

Juras
Juras

A to będzie ciekawe, jak straci wszystkie przywileje, stanowiska, bo zdolności honorowe już dawno utracił…. hihi!

Jantar
Jantar

Zaczyna się zastraszanie społeczeństwa… A przecież sam Duda powiedział w wywiadzie: „Ja NIE JESTEM prezydentem WSZYSTKICH Polaków. Ja JESTEM prezydentem TYLKO TYCH, którzy na mnie głosowali!”. Skoro więc nie jest prezydentem dla demonstrantów to o co chodzi?

A tak swoją drogą to czy pisowscy fanatycy odpowiedzieli za wyzwiska pod adresem prezydenta Komorowskiego na oficjalnych uroczystościach państwowych? Były przecież gwizdy, wyzwiska, przezwiska, buczenie. O ile mi wiadomo, nikt nie miał postawionych żadnych zarzutów. Nawet śledztwo nie było wszczęte przez prokuraturę.

smętek
smętek

Guru pisiatych wpoił im przekonanie, że Pan Bronisław Komorowski został prezydentem przez pomyłkę.

Aleksander
Aleksander

Gdybym tam był też bym gwizdał.