Prokuratura zajęła się… krytycznym wpisem internetowym na temat prezydenta

Obietnice wyborcze Andrzeja Dudy bez pokrycia. Są zbyt drogie aby je zrealizować

Na początku maja Redaktor Naczelny Radia Łódź Dariusz Szewczyk złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez jednego z internautów, który skomentował wpis poświęcony Andrzejowi Dudzie na internetowym profilu stacji.

 

Wśród komentarzy pod wpisem znalazł się jeden – w mojej ocenie – o charakterze wulgarnym i obelżywym, a odnoszący się do prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Komentarz zamieściła osoba przedstawiająca się w mediach społecznościowych jako pracownik instytucji podległej Urzędowi Miasta Łodzi” – wytłumaczył Szewczyk.

We wtorek Prokuratura Okręgowa w Łodzi poinformowała, że zajęła się sprawą…

 

Komentarz niewątpliwie zawierał w swojej treści elementy znieważające; można także mówić o publicznym działaniu, zwłaszcza gdy uwzględni się fakt, że komentarz zamieszczony został na ogólnie dostępnym portalu” – ogłosił rzecznik prokuratury.

Śledczy z Łodzi zajmą się teraz ustaleniem tożsamości internauty, który miał obrazić urzędującego prezydenta. Czyn ten stanowi przestępstwo i jest karalny.

Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” – brzmi art. 135 § 2 Kodeksu karnego. Wspomniany zapis wielokrotnie był krytykowany przez część polityków jako przejaw ograniczania wolności słowa i prawny archaizm.

/nt/

Źródła: tvn24.pl, arslege.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
lemon springJaninaKrzakEwaLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Pomalutku , krok po kroku i obudzimy się pewnego dnia w czarnej dooopie , o ile już tam nie jesteśmy

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jesteśmy, jesteśmy. Zalew gówna ze wszech stron dobitnie o tym świadczy.

Zwinka
Zwinka

Jesteśmy. I wielu się już w niej wygodnie urządza. Co ciekawe, są to ludzie młodzi, ci sami, którzy konformizm zarzucali starym. A że zapaszek niefajny ? No cóż, pecunia non olet. Podobno.

LUCJAN
LUCJAN

na Węgrzech komuna od ponad roku

Jasiu
Jasiu

A jaki jest ten wpis? Pytam, bo z tej chaotycznej treści to jakoś nie wynika/

lemon spring
lemon spring

na TVP info jest napisane:
Komentarz o treści „Faszystowskie, służalcze i prymitywne bydlę, a nie żaden prezydent”, zamieściła osoba przedstawiająca się w mediach społecznościowych,

jani
jani

to kuwa, powinni zamknąć pól Polski na 3 lta

Jantar
Jantar

Tu internetowy wpis w prokuraturze. Cenzura muzyki w radiowej Trójce. W weekend policja aresztowała posłankę i senatora. Wczoraj wypłynęła sprawa mandatów po 10 tys zł nałożonych przez sanepid na demonstrantów niosących transparent 6-maja odnośnie wyborów, które to kary doręczyli policjanci i całe doręczenie filmowali. A do tego demonstrantów czekają jeszcze sprawy w prokuraturze o nielegalne manifestacje, bo na trasie kilkukrotnie policjanci wypisywali swoje mandaty, których nie przyjęli. A to wszystko tylko w ostatnich dniach i to przed wyborami na prezydenta! Nie na darmo policja zakupiła dodatkowe uzbrojenie w ostatnich tygodniach w czasie pandemii i lockdownu społeczeństwa. PiS szykuje się do… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Ale oczywiście nie zacytowano komentarza by każdy mógł ocenić czy jest faktycznie tak wulgarny (jak twierdzi pis) czy jak zawsze przesadzają by odwrócić uwagę. Jak ktoś chce to niech sobie szuka sam czegoś co pewnie już ze strony skasowali jeśli jest tak wulgarne, a jak nie jest to nawet nie będziesz wiedział, że to znalazłeś bo będzie to po prostu jeden z wielu nieprzychylnych komentarzy o człowieku 1000 wad.

Jantar
Jantar

Ale pisiorstwo mordy darło, że służby o 6.00 rano zapukały do internauty, który przygotował i wrzucił do internetu strzelankę w prezydenta Komorowskiego. Ileż to było wrzasku, że „PO łamie wolność wyrażania swoich poglądów”!!! Wyobraź sobie, co by było, gdyby na miejscu zdjęcia Komorowskiego w takim projekcie był Duda, albo jeden lub drugi Kaczyński! Żądaliby dożywocia dla przestępcy, albo zaostrzonego oddziału w psychiatryku. Ale internauty, który wystawił na cel Komorowskiego, bronili jak niepodległości i wieszali wszystkie psy na PO i służbach. Porównanie do „faszystowskiego, służalczego, prymitywnego bydła” może być dyskusyjne, ale to jednak tylko opinia, a nie zachęta do strzelania w… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,
Niechaj występek jęczy i boleje.

Lehoo
Lehoo

Na mnie robi wrażenie gumianego pajaca z kijkiem w tyłku, podrygującego nieustannie, bo kijek trzymany przez kaczyńskiego.

Zwinka
Zwinka

Tak naprawdę to jest NIKT. Bez jakichkolwiek właściwości. Po prostu NIKT. Ale właśnie taki jest potrzebny. I Kaczyńskiemu i ciemnemu ludowi.

Ewa
Ewa

Pana Prezydenta Kwaśniewskiego ludzie obrażali i Pana Prezydenta Wałęsę i nie podali do prokuratury, wiem że to nie jest dobre,ale kto tą złość przekazał ludziom,więc teraz się odwdzięczają.

Zwinka
Zwinka

Mariusz Kamiński ( tak, ten ułaskawiony przed wyrokiem ) własnoręcznie rzucał jajami w prezydenta Kwaśniewskiego …I co ? I nic. A warszawski bezdomny Hubert H., który „wyraził się” na temat Lecha Kaczyńskiego był ścigany po całej Polsce… Strasznie delikatne te kaczkowate są.

Krzak
Krzak

Dariusz Szewczyk- fachowiec od wszystkiego, prezes z zawodu, sadownik i teraz dziennikarz. Przedtem działacz PSL-u a teraz pisior. Jak Pani lekkich obyczajów, każdemu udostępni ciała za odpowiednią opłatą.

Janina
Janina

Czas najwyższy zrobić z tymi porządek co ziaja nienawiscia ublizajac rozliczyć tych co nie mysla co pisza …