Prokuratura żali się na to, że wobec Krauzego nie zastosowano aresztu

Prokuratura żali się na to, że wobec Krauzego nie zastosowano aresztu

Sąd Rejonowy w Poznaniu oddalił wszystkie wnioski Prokuratury Regionalnej o tymczasowy areszt dla kilku osób podejrzanych ws. wyprowadzenia pieniędzy ze spółki Polnord. Wśród tych osób znalazł się m.in. Ryszard Krauze.

 

Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję poznańskiego Sądu Rejonowego. „Obawa o bezprawne wpływanie na bieg śledztwa jest tym bardzo zasadna, że podejrzani usłyszeli zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu, w różnych układach personalnych” – podali w specjalnym komunikacie śledczy.

W dokumencie stwierdzono, że materiał dowodowy jednoznacznie wskazuje na popełnienie przez Krauzego i inne osoby przestępstwa.

Sąd bardzo ostrożnie podszedł do materiału dowodowego i ocenił, że zastosowanie aresztu tymczasowego w tym przypadku nie jest niezbędne. Prokuratura o popełnienie czynów zabronionych ws. Polnordu, oprócz Krauzego, podejrzewa kilka innych osób, w tym znanego mecenasa Romana Giertycha.

 

Adwokat nie został tymczasowo aresztowany ze względu na stan zdrowia – przez kilka dni po zatrzymaniu przez agentów CBA przebywał  w szpitalu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Znajomi i krewni zapewniają, że Giertych wcześniej nie miał problemów ze zdrowiem.

/nt/

Źródło: interia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nihil
Nihil
23 października 2020 21:33

To nie prokuratura. To bandodatura zera

jan
jan
24 października 2020 10:46

Dlaczego krzyczy złodziej chwytajcie złodzieja…………………………….