„Prokuratura zamieniła się w komitet obrony Jarosława Kaczyńskiego”

Sprawa ukarania Giertycha przerosła zaufanych sędziów Ziobry?

– „Postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie z zawiadomienia Geralda Birgfellnera będzie stanowić czarną plamę w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości. Studenci prawa w następnych latach będą się na tej podstawie uczyć jak nie powinno się prowadzić postępowań i że polityczne uzależnienie prokuratury kończy się właśnie w ten sposób” – tak podsumowali pełnomocnicy austriackiego biznesmena kilkudziesięciogodzinne przesłuchanie ich klienta przez prokuraturę. Oświadczenie w imieniu Jacka Dubois i własnym opublikował na Facebooku Roman Giertych.

Tekst nosi tytuł: „Czarna karta polskiego wymiaru sprawiedliwości”. – „Wraz z kolejnymi dziesiątkami godzin przesłuchań pana Geralda Birgfellnera mieliśmy okazję obserwować na własne oczy patologię, jaką jest prokuratura poddana pod władzę partii rządzącej. Powtarzanie pytań, pytania sugerujące w obronie Jarosława Kaczyńskiego, uchylanie pytań, które miały uściślić udział Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tzw. koperty, próba namawiania świadka do zmiany zeznań niekorzystnych dla Jarosława Kaczyńskiego, zastraszanie świadka za pomocą trzech funkcjonariuszy służb skarbowych, przekraczanie terminów określonych w kpk, aby uniemożliwić sądową kontrolę decyzji prokuratorskich, próba przerzucania na pokrzywdzonego kosztów finansowych postępowania, wymyślanie kolejnych pretekstów do przesłuchań, karanie świadka grzywnami za brak obecności na usprawiedliwionych przez niego terminach zeznań, to wszystko składa się na jeden obraz: prokuratura zamieniła się w komitet obrony Jarosława Kaczyńskiego. Prokuratura próbuje odwrócić rolę w tym postępowaniu, tzn. chce karać ofiarę, a wybielać osobę, która wyrządziła pokrzywdzonemu szkodę” – napisali adwokaci.

Zapowiedzieli, że wykorzystają wszelkie możliwości, aby doprowadzić do wszczęcia postępowania w tej sprawie. – „Przystępujemy do przygotowania wniosku o ściganie sprawców oszustwa do prokuratury w Austrii. Zgodnie z austriackim prawem jest możliwe ściganie przestępstwa oszustwa popełnionego na szkodę obywateli i podmiotów austriackich popełnionych na terenie innych krajów” – oświadczyli Jacek Dubois i Roman Giertych.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MarekZbyszekJantarRafal Ptomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andrzej
andrzej

Oczekuję na wyrok skazujący Kaczyńskiego.

tomasz
tomasz

Najpierw myślałem, że podporządkowanie sobie prokuratury a później sądownictwa ma służyć PiSowi do „grilowania opozycji”. Dzisiaj wiem, że chodzi o ochronę zarzutów wobec aktualnej władzy. Oni boją się wszystkiego. Nawet własnego cienia. Anonimowego donosiciela na prof. Rzeplińskiego, nigdy nie przesłuchiwano. Austriaka za to przez 80. godzin. Szaleństwo !

Jantar
Jantar

Ależ podporządkowanie prokuratury i sądownictwa ma służyć zarówno grillowaniu opozycji, jak i obronie własnych ludzi! Identycznie, jak w PRL-u. Kaczyński bardzo dokładnie słuchał nauk swoich wujków – jednego prawej ręki Berii, drugiego prawej ręki samego Stalina. I bardzo dokładnie przestudiował autobiografię Hitlera, co słychać w jego wypowiedziach.

Marek
Marek

Przejęcie prokuratury, sądownictwa i wojska przez dyktatora zawsze służy przede wszystkim jednemu – utrzymaniu władzy. A jak już się te służby ma to szczegóły jak utrzymać tą władzę mogą się różnic, może być to właśnie grilowanie opozycji, może być wykorzystywanie w personalnych sprawkach (bo jak tu nie korzystać z pełni władzy gdy się ją ma? tylko głupi by nie skorzystał),, ale nadrzędnym celem zawsze jest i będzie utrzymanie władzy.

Jak mawiają mędrcy władza korumpuje, władza absolutna korumpuje w sposób absolutny. Albo w odniesieniu do nowej mody w mowie, władza totalna korumpuje totalnie.

Rafal P
Rafal P

Ktoś miał jeszcze nadzieję, że ziobrowe sądy uczynią krzywdę Jarozbawowi?

Zbyszek
Zbyszek

Zobaczycie, że przed wyborami sami krytykują niektórych swoich funkcjonariuszy, wciskając ciemnej ludowi, że PISIZM TAK! WYPACZENIA NIE!