Prokuratury wręcz hurtowo umarzają śledztwa w sprawie Misiewicza

Misiewicz jednak pozwał Vegę – domaga się miliona złotych zadośćuczynienia!

Właściwie należało się tego spodziewać. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim umorzyła śledztwo w sprawie obietnic składanych przez Bartłomieja Misiewicza. Według informacji PAP postępowanie umorzono ze względu na brak „znamion czynu zabronionego”.

Śledztwo w sprawie Misiewicza zostało wszczęte 28 października w związku z artykułem „Newsweeka”. Bliski współpracownik ministra obrony narodowej miał proponować radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce, której prezes miał towarzyszyć mu w „werbunkowym spotkaniu”.

Opisywaliśmy w Koduj24.pl, dlaczego, mimo że zawiadomienie zostało złożone w Bełchatowie, śledztwo zostało przesunięte do Piotrkowa Trybunalskiego. Przypomnijmy – tamtejszą prokuraturą zawiaduje Magdalena Witko, żona byłego posła PiS. Dziś już wyraźnie widać, po co przeprowadzono reformę prokuratury. Swoi zadbali, żeby swoim nie stała się krzywda.

To już drugie umorzone śledztwo dotyczące Misiewicza. W połowie listopada Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie powołania Misiewicza do rad nadzorczych Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Energa Ciepło Ostrołęka. Bo przecież to, że nie spełniał niezbędnych kryteriów wymaganych na tym stanowisku (m.in. nie miał ma wyższego wykształcenia) też pewnie nie ma „znamion czynu zabronionego”…
(Źródło: pap.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
adamMariolasmętekSławomirMiranda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

To zmowa kaczystów. Wszystko jasne.

dobrozmianowiec
dobrozmianowiec

Ale manipulacja, spełniał wymagania bo został zmieniony regulamin przez radę nadzorczą. Wszystko jest zgodnie z prawem. A ta pierwsza sprawa to radni PO chcieli podejść Misiewicza ale im się nie udało.

Mariola
Mariola

Teraz Ci, których korumpował złożą pozwy do sądu! To jedyna i ostateczna wyrocznia? Podejść Misiewicza ???? A po co???? Już wkrótce ze swoim PANEM na wycieczkę wyjeżdża. Słuchy chodzą, że bardzo mu na autografie Gerarda Depardieu zależy. Skontaktuj się dojnozmianowcu, może są jeszcze wolne miejsca, jak nie normalne to może Saska załatwi ci stojące.

raf
raf

Misiewicz to tylko młody, otłuszczony przygłup. Decyzja prokuratury była oczywiście do przewidzenia, równie dobrze można by składać zawiadomienia na Ziobrę (co nie znaczy, że nie należy tego robić – prawo jest prawem).
Po prostu wszystkimi nimi trzeba się będzie zająć po wyrzuceniu PiS i deziobryzacji prokuratury.

Miranda
Miranda

masz rację, należy składać zawiadomienia na działania niezgodne z prawem, przyjdzie pora , że umorzenia wobec pisiewicza Batłomieja M zostaną podjęte. I to szybciej niż mu się wydaje.

Sławomir
Sławomir

Reżim bolszewii pisowskiej, tak jak komuchy, opanowali prokuraturę.

smętek
smętek

Praworządni optymiści tak mają. Wierzą, że zło będzie napiętnowane, tępione. A to tak nie działa. Wara od członków naszej sekty. Niezależnie od świństw jakich się dopuszczą są uwolnieni od odpowiedzialności.

adam
adam

Polecam ciekawe artykuły: http://poleccosdobrego.blogspot.com/