Promotor i recenzenci pracy doktorskiej Jakiego „to specjaliści w dziedzinie lotnictwa, a nie więziennictwa”

Promotor i recenzenci pracy doktorskiej Jakiego "to specjaliści w dziedzinie lotnictwa, a nie więziennictwa"

Odżył temat doktoratu Patryka Jakiego. Serwis NaTemat.pl poinformował, że w czerwcu 2019 r. Uniwersytet Opolski odmówił politykowi otwarcia przewodu doktorskiego. Działacz Solidarnej Polski obronił się w konkurencyjnej placówce.

 

Jaki w ubiegłym tygodniu pochwalił się obroną pracy doktorskiej pt. „Służba więzienna w systemie bezpieczeństwa RP”. Obrona odbyła się w Akademii Sztuki Wojennej. Dlaczego? Otwarcia przewodu doktorskiego odmówiła mu jego macierzysta uczelnia, którą jest Uniwersytet Opolski.

Doniesienia portalu zostały potwierdzone przez kierownictwo Uniwersytetu Opolskiego. „21 czerwca 2019 r. Rada Wydziału Nauk Społecznych odmówiła otwarcia przewodu doktorskiego” – przyznał w rozmowie z dziennikarzami Maciej Kochański, rzecznik placówki.

 

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że jeszcze w czerwcu 2018 r. Rada Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego przychyliła się do prośby Jakiego o otwarcie przewodu doktorskiego. Prawicowy polityk starał się wtedy o obronę pracy „Polski system penitencjarny na tle polityki państwa”. Uczelnia podkreśliła jednak, że „interdyscyplinarny charakter rozprawy wymaga pewnych korekt i uzupełnień”.

Wspomniane „korekty i uzupełnienia” chyba nie wystarczyły. Rada Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego – jak podaje NaTemat.pl – ponownie przegłosowała otwarcia przewodu Jakiego. Pracownicy uczelni zdecydowali o tym, aby wniosek cofnięto do ponownego przeanalizowania.

Patryk Jaki nie starał się o ponowne otwarcie przewodu na Uniwersytecie Opolskim. Już w kwietniu br. jego przewód doktorski otworzono na utworzonej w 2016 roku, Akademii Sztuki Wojennej. Promotorem pracy doktorskiej prawicowca został płk nawig. dr hab. Bogdan Grenda, a recenzentami prof. dr hab. inż. Marian Kopczewski i dr hab. inż. Jacek Nowak.

Sprawą dyskusyjną są kompetencje promotora i recenzentów pracy Jakiego… Do tematu szybko odnieśli się niezawodni internauci. „Ani promotor rozprawy, ani jej recenzenci nie mają nic wspólnego z tematem podjętym przez świeżo upieczonego doktora. Cała trójka to specjaliści w dziedzinie lotnictwa, a nie więziennictwa…” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

To nie jedyne wątpliwości. „Pan Jaki nie podał trzech kluczowych informacji. Kiedy i gdzie odbyła się publiczna obrona jego pracy? Kto jest jego promotorem? Kiedy Rada Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Sztuki Wojennej podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora? Dodatkowo mógłby podać wynik głosowania” – dodał inny internauta.

Patryk Jaki – pomimo wątpliwej jakości sukcesu – robi karierę dydaktyczną. Polityk prowadzi zajęcia z przedmiotu „Bezpieczeństwo państwa” na Wydziale Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego; teraz zacznie również pracować w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.

WSKiP jest uczelnią powołaną do życia przez ministra Zbigniewa Ziobrę. Placówka rozpoczęła działalność w ub.r.

/nt/

Źródło: natemat.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
EwaBartEllaChermesZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Leszek

To daje do myślenia o rzeczywistej wadze naukowej tego doktoratu. Pan europoseł wysforował się na wysoką pozycję wśród dawnych ziomali z blokowiska, przy czym okoliczność że ma działać na nowej uczelni WSKiP, powołanej do życia staraniem partyjnego kolegi a związanej m.in. z wykonywaniem wyroków sądów karnych, może w przyszłości nabrać istotnego znaczenia

Bart
Bart

Dobrze że Jaki nie pisał pracy doktorskiej z kynologii. A kompetencje jego recenzentów są oczywistą oczywistością – po pierwsze tak samo jak stażnicy więzienni noszą mundury, po drugie są pisowcami,

Ryszard
Ryszard

Krótko mówiąc – kompletny odlot! No ale przykład idzie z góry – w spec-komisji Antka Wariata też byli różni szewcy, domokrążcy czy inni podomni im cudacy, amatorzy zarobku łatwego, acz dużego. I dali radę!!!

BARABASI
BARABASI

ludziska Macierewicz jest jego promotorem od parówek

Aleksander
Aleksander

Jaki co do swojej moralności,etyki,przyzwoitości i rozumu zadowala szerokie rzesze społeczeństwa.

Jur
Jur

Biada nam bo Jaki zaczął prowadzić zajęcia na wyższych uczelniach związanych z bezpieczeństwem państwa. Zresztą powołanych przez innego orła który nawet żadnej aplikacji nie był w stanie zrobić. Poziom nauki Jakiego spowoduje że będziemy musieli się sami bronić schodząc do schronów i bunkrów bo wyszkoli nam kiboli do walki z nami.

Rafał P
Rafał P

A może Hatakumba chce przyłączyć się jako ekspert do komisji św(irniętego) Antoniego Smoleńskiego? Przecież ta komisja będzie działać „ad mortem defecatam” a nawe dłużej.

Ludwik
Ludwik

W dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi z jakiego języka doktorant zdał egzamin przed obroną prscy doktorskie.

Ella
Ella

Z wolskiego.

Zbyszek
Zbyszek

To wszydtko jest ok. Któż może orła ocenić? Tylko lotnicy.

Chermes
Chermes

Być może promotorem jego pracy był profesor doktor hab Rablador z Instytutu Hatakumbologii Stosowanej? 🙂

Ewa
Ewa

Podejrzewam,że wielu polityków w PIS-ie ma takie tytuły zdobyte dzięki cwaniactwu i znajomości.Dostają awanse także dzięki różnym koneksjom

Leszek
Leszek

Wysokich lotów musi być ten doktorat