Promotor pracy doktorskiej Dudy: „Jestem zupełnie wstrząśnięty tonem i treścią wypowiedzi” prezydenta

Internauci o Dudzie: „Nie dość, że angielskiego nie zna, to nawet język ojczysty kaleczy”

Nie milkną głosy oburzenia na temat ostatnich ataków Andrzeja Dudy na sędziów i Unię Europejską. Głos w sprawie zabrał też promotor pracy doktorskiej prezydenta profesor Jan Zimmermann, były kierownik Katedry Prawa Administracyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

„Powiedziałbym tak: pan prezydent przekroczył jakąś linię, której się dotąd trzymał. Robił różne rzeczy, które były niezgodne z prawem, które politycznie były naganne, ale teraz przekroczył tę granicę. Obraża sędziów, obraża profesorów, obraża przedstawicieli Unii Europejskiej, którzy przyjeżdżają do Polski z dobrą wolą. Używa takich słów, które są moim zdaniem niedopuszczalne w ustach prezydenta RP, mówiąc o tym, że sędziowie uważają się za bogów, że sędziowie to jest czarna sekta, czarne owce i tak dalej” – powiedział prof.  Zimmermann w rozmowie z TVN24.

Promotor doktoratu Dudy przypomniał, że prezydent „uczył się od wielu wybitnych profesorów i powinien szanować zawód profesora prawa” – „A po prostu obraża autorytet tego zawodu, autorytet profesorów prawa. Jestem zupełnie wstrząśnięty tonem i treścią tych wypowiedzi” – podkreślił prof. Zimmermann.

 

Odniósł się także do słów Dudy, że „nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce.

„Uważanie, że ktokolwiek cokolwiek powie w języku obcym, jest napaścią na Polskę, jest całkowitym nieporozumieniem. To nastawienie do języków jest tutaj szczególnie drastycznie nieprawidłowe, dlatego że pan prezydent, który ma przecież małżonkę, która uczy języka obcego i który ma córkę, która w obcym języku triumfy odnosiła na studiach, wygrywając międzynarodowe konkursy prawnicze, prezydent Polski, która jest w UE, powinien wiedzieć, co oznacza mówienie w różnych językach – powiedział prof. Zimmermann.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
DziabaKaczorerwinekZbyszekonnieona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
onnieona
onnieona

poddać córkę ostracyzmowi, niech cierpi za grzechy ojca

Zbyszek
Zbyszek

Głupek

erwinek
erwinek

PAD zaczyna zachowywać się jak dzikie zwierzę które czuje zagrożenie , boi się i zaczyna wszystko gryż kąsać. Jest to oznaką panicznego strachu że może przegrać.

Kaczor
Kaczor

On ma doktorat ? Chyba kufa za jajka u kaczora tatusia kupowany ….

Dziaba
Dziaba

Kobieto Tereo Estero Konopka zastanów się co mówisz prof. Zimmerman jest autorytetem a Pan P. AD jaki to autorytet chyba że prezesa i PISu