Propaganda PiS w TVP udokumentowana

„Paski" w "Wiadomościach" TVP pod lupą językoznawców

Chyba nikt nie wątpi, że w dzisiejszych czasach pisanie pasków i belek w Telewizji Polskiej osiągnęło status „sztuki” samej w sobie. To już nie jest zwykła zapowiedź materiału reporterskiego, jaki za moment się ukaże na ekranie ani nawet komentarz do tego materiału. Od lat wpadki, jakie zaliczali dziennikarze tworzący paski telewizyjne prezentował, ku uciesze ogółu fejsbukowiczów, profil „Cała Polska czyta dziennikarzom”. Tyle że chodziło o literówki, błędy ortograficzne, „rozjechanie się” podpisu z prezentowaną na ekranie treścią.

Teraz na Facebooku na profilu „Tymczasem w Wiadomościach” pojawiają się paski propagandowe PiS, niewiele mające wspólnego z rzetelną i obiektywną informacją. To swoiste archiwum propagandy. – „Nie chcę, żeby wysiłki dziennikarzy TVP i Jacka Kurskiego poszły na marne, żeby umknęły. Te paski zasługują na utrwalenie. Jedynym sposobem na bezwstyd tego przekazu jest jego ośmieszenie” – mówi twórczyni profilu.

Jego autorka (z zawodu jest dziennikarką – freelancerką) już wcześniej wrzucała na swoim profilu na Facebooku screeny z paskami, jakie ukazują się po 19.30 w TVP1. Jak tłumaczy w rozmowie z portalem Na Temat, paski „połączone z apokaliptycznym tłem i surowymi minami prezenterów – zachwycały mnie od dawna. Zaczęłam regularnie oglądać ten program właśnie dla nich. Screeny wrzucałam do albumu na Facebooku – pierwszym paskiem był „Donald Tusk sieje niepokój”.

„Wiadomości” ogląda prawie codziennie, kiedy tylko zdoła. Jak mówi, sprawdzanie na stronie programu listy materiałów, czy były jakieś dobre nagłówki, nie daje pełnego wglądu w „paskowe” wyczyny TVP. – „To nie jest dobra metoda, czasem można coś przegapić. Niektóre krótkie materiały nie są bowiem prezentowane oddzielnie na stronach TVP. Nieraz najlepsze paski – jak „Maturzyści doceniają zmiany w Polsce” czy „Niemcy przerażeni widmem wypłaty reparacji” – pojawiają się mimochodem” – przyznaje autorka profilu.

Nie ukrywa, że codzienne oglądanie „Wiadomości” bywa naprawdę męczące. Także dlatego, że śledzi też inne stacje, bo chce mieć skalę porównawczą. Co wynika z jej obserwacji? Że zamieszczane w komentarzach na jej fanpejdżu stwierdzenia internautów w stylu „przecież ‚Fakty’ są identyczne” nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości. A poza tym – zdaniem autorki – „zatrudniają dziennikarzy, a nie ministrantów od Rydzyka”.
(Źródło: natemat.pl)

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PrzeciwTVPchomikknokshaqWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Podziwiam autorkę profilu. Wiadomości TVP nie konsumuję od stycznia zeszłego roku, gdy zaczął je zasmradzać Jacek Kurski. Co pewien czas próbuję przełączyć na ten kanał, ale natychmiast wycofuję się, jakbym stanął oko w oko z rozbudzonym grzechotnikiem. To ponad moje siły, to obraza dla mojej inteligencji, jak mawiał Michael Corleone. Telewizja nie ma być pluralistyczna, ma być prorządowa, grzmi Kurski. Jesli nawet tak być musi, to przecież nie musi byc przy okazji telewizją dla idiotów. A co do do profilu, jestem jak najbardziej za. Warto archiwizować dla przyszłych pokoleń choćby paski, by wiadomo było, jak wyglądała dobrozmianowa propaganda

shaq
shaq

Tak, niech wszyscy wyobrażą sobie, że nikt z mojej rodziny i kręgu bliskich znajomych – w sumie ok. 80 osób – od półtora roku nie ogląda tego ścieku zwanego TVP. Wychodzimy z założenia, że tak jak imprez rodzinnych nie organizuje się na śmietniku, tak też należy się izolować od pisowskich próba uprania mózgów Polaków. Wygląda na to, że podobnie myśli większość rodaków.
Smutne jest to, że ta instytucja już prawdopodobnie nigdy nie odzyska wiarygodności. Sądzę, że po odsunięciu pis od władzy jedynym wyjściem będzie likwidacja tego propagandowego monstera.

knok
knok

oddajcie telewizje publiczną złodzieje! Telewizje partyjną sobie zrobili

chomik
chomik

W Polsce jest tak pięknie i kolorowo jak tvp info…

PrzeciwTVP
PrzeciwTVP

Póki nie było tego Boniego to było fajnie, teraz jest beznadziejna telewizja na rzecz TVP. Nie było Kurskiego było TVP! Teraz jest Kurski nie ma TVP! W analogu się lepiej oglądało, a teraz przez Boniego mamy co mamy! A by tej propagandy Pisiorów nie było, gdyby nie było Kurskiego!