Propaganda PiS za publiczne pieniądze

"Będę wspierać Pana Prezydenta w kampanii. A moją Rodzinę proszę zostawić w spokoju"

„Ci, którzy wydają publiczne pieniądze na promocję partyjnych planów (poza dotacjami dla partii) popełniają przestępstwo i będą siedzieć” – to ostry komentarz Romana Giertycha do kampanii billboardowej PiS o sądownictwie.

Partia Razem złożyła zawiadomienie do prokuratury i wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o kontrolę w Polskiej Fundacji Narodowej, która na zlecenie PiS zorganizowała kampanię. – „Jesteście, panie i panowie z PiS, żałosnymi geszefciarzami. Macie gęby pełne prawa i sprawiedliwości – a kiedy nikt nie patrzy, wyciągacie miliony złotych z państwowych firm. Na chama omijacie zasady finansowania działalności politycznej w Polsce” – napisał na Twitterze Adrian Zandberg.

Podobnie do tej skandalicznej kampanii odnoszą się posłowie PO. – „Polacy będą oszukiwani za własne pieniądze. PiS nie traktuje pieniędzy publicznych jako własności całego społeczeństwa, ale jako swoją prywatną własność, z której można do woli korzystać” – powiedział Marcin Kierwiński.

Wykorzystywanie przez PiS państwowej fundacji i publicznych pieniędzy do promocji partii politycznej oraz walki z Konstytucją to skandal!JESZCZE TAKIEJ PRZEWAŁKI W POLSCE NIE BYŁO.——————polub nas zanim będzie za późno: www.sokzburaka.pl

Opublikowany przez SokzBuraka na 8 września 2017

Cezary Tomczyk dodał, że mamy do czynienia z gigantyczną aferą. – „Mieliśmy mieć fundację, która promuje polskie interesy zagranicą, a mamy fundację, która promuje interesy PiS-u w naszym kraju” – podkreślił. Mariusz Witczak zarzucił kampanii przygotowanej przez PFN: „nieuzasadniony transport środków publicznych, które będą budowały tarczę ochronną dla PiS-u. To jest sytuacja niewątpliwie bulwersująca, bo będzie kosztowała polskiego podatnika miliony złotych. Witczak uważa, że sytuacja związana z kampanią „przypomina mechanizmy nieuzasadnionych transferów finansowych, a nawet prania pieniędzy. Pani premier, PiS, przenosi nas w taki wariant putinowski, tak się dzieje w Rosji putinowskiej”.

„Niech PiS wydaje pieniądze ze swojej kasy partyjnej, a nie pieniądze publiczne, jeśli chce realizować swoje cele polityczne” – powiedział poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Nowoczesna złożyła interpelację do Szydło, żądając wyjaśnień dotyczących m.in. kosztów kampanii.
(Źródło: twitter, wp.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
wojasbartNihilWaldemarantymoher Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antymoher
antymoher

no i tak pod szyldem fundacji za kasę publiczną pis utworzył sobie pion propagandowo-wyborczy!!!!!!!!!cwaniaki.

Nihil
Nihil

ZŁODZIEJE!!!

Waldemar
Waldemar

Sądzę, że warto będzie kiedyś wrócić do tej sprawy.

Waldemar
Waldemar

Dziś w radiowej „Trójce” w audycji Beaty Michniewicz wiceminister Wójcik narzekał na propagandowy ostrzał billboardów i twierdził, ze nie są tu wydatkowane pieniądze z budżetu. Prawdziwy cud gospodarczy. Słyszałem wiele razy o piciu „na krzywy ryj”, ale o takiej propagandzie – jeszcze nie.

bart
bart

Żadna propaganda nie zrobi z Szydło-rozgotowanego pieroga znaczącej postaci

wojas
wojas

Ale krzyk opozycji , bo nie da się wywozić kasy z Polski na jakieś tam konta ,czy na lenno dla mocodawców. PiS położył tamę rzece wypływającej z Polski szabrowanej kasy. zaczął rozliczać uczciwie firmy ..więc krzyk tych ,co kręcili, nadużywali ,korumpowali, szabrowali… a największa krzywda tych poza granicami mocodawców naszych nadzorców. . Problem w tym ,ze cierpią na tym naprawdę uczciwe firmy polskie , bo te obce znajda w tak dziurawym prawie III RP zawsze możliwość obejścia przepisów. Nadal zbyt wielu jest sprzedajnych Urzędników Państwowych i to też jest dramat, bo oni w Warszawie i w terenie mataczą.. Urzędnicy drwią… Czytaj więcej »