„Proponował wejście w koalicję z PiS-em. Wie pan, z czym to się wiąże. Z urzędami, pieniędzmi”

„Kto teraz zapłaci za 33 miliony nieaktualnych kart do głosowania? PiS powinien te pieniądze zwrócić” 

Ugrupowanie Pawła Kukiza przeżywa ciężkie chwile. Nie ma żadnego przedstawiciela w Europarlamencie, a i obecność w polskim parlamencie stoi pod dużym znakiem zapytania. Wielu zastanawia się więc, co dalej?

W „Kawie na ławę” Kukiz przyznał, że spotkał się kilkakrotnie z prezesem Kaczyńskim, który zaproponował mu wspólne listy wyborcze i nie ukrywa, że „przy pierwszych moich rozmowach proponował wejście w koalicję z PiS-em. Wie pan, z czym to się wiąże. Z urzędami, pieniędzmi”.

Chwilowo lider Kukiz’15 wydaje się nie zainteresowany propozycją prezesa PiS, jednak, jeśli Kaczyński przed kamerami „podpisze zobowiązanie, że wprowadzi ordynację mieszaną i referenda, których wynik obowiązuje władzę”, to warto byłoby się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Słowa Kukiza wzbudziły spore zainteresowanie, a u niektórych wręcz przekonanie, że decyzja została podjęta. Media prawicowe już piszą o powiększeniu Zjednoczonej Prawicy, a i Michał Szczerba jest przekonany, że „Kukiz już deklaruje start z list PiS. Wreszcie wszystko staje się jasne jak słońce. Poparł dublerów, przejecie TK, niszczenie TVP. Wprowadził nominatów Ziobry do KRS. Stworzył rezerwę posłów przechodzących do klubu PiS. Działanie przewidywalne i konsekwentne. Antysystemowiec?”.

Co na to internauci? Dalej Pawle Kukiz: wszystko jedno z kim, wszystko jedno jak – byle przy korycie!”, „wierzyłbym panu Kukizowi, gdyby nie głosował za łamaniem konstytucji, tak to jego deklaracje są gów…”, „Kukiz to przechrzta z ateisty na fundamentalistę religijnego i szowinistę pierwszej wody. Do jego „zasług” należy wprowadzenie do sejmu narodowców i wszelkiej maści innej swołoczy, która teraz wokół Republiki się jednoczy warte”.

Tamara Olszewska

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
GrześAndaRafałZwinkaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miranda
Miranda

po przeczytaniu książki Tomasza Piątka o Morawieckim , dla mnie to nic dziwnego , co teraz robi ugrupowanie Kukiz15 . Nie ma nic przypadkowego . Wschód co raz bliżej. Nieustannie gratuluję Polkom i Polakom dobrego samopoczucia . Póki co !

Zwinka
Zwinka

Dobre samopoczucie to ma połowa społeczeństwa. Druga połowa bardzo się martwi. A … trzecia połowa ( taki paradoks ) nie chodzi do wyborów.

daroo
daroo

Kukiz to taki PSL -bis jest jak prostytutka która pójdzie z każdym byle korzyści z tego były

HerodAntypis
HerodAntypis

Zhańbił się tyle razy, że wcale się nie zdziwię, gdy zacznie śpiewać disco polo. Np. na sylwestra w Zakopanem czy na codzień u Kurskiego.

Jantar
Jantar

Przypominam pamiętne słowa Kukiza do polityków PiS-u: „Tyszka wam to załatwi!”. Od samego początku było dla mnie jasne, że za ruchem Kukiza stoi Kaczyński. Wykreował ten ruch po to, żeby Kukiz odebrał głosy obecnej opozycji w wyborach. Tak na wszelki wypadek, gdyby nagrania z podsłuchów nie odniosły należytego skutku, bo zapewne nie odniosłyby, gdyby nie pojawiła się nowa partia, na którą Polacy mogli zagłosować. Każde kolejne głosowanie w Sejmie, kiedy Kukiz popierał wszystkie ustawy PiS-u przy jednoczesnym niby krytykowaniu ich w mediach tylko potwierdzały, że ruch był wykreowany przez Kaczyńskiego w konkretnym celu. Teraz Kukiz przestał być potrzebny, ludzie zdążyli… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Rozpracowałeś „antysystemowego” płatna! Brawo!

Rafał
Rafał

Jestem całkowicie przeciw pis i popieram opozycję ale autor artykułu kłamie jak z nut w tym przypadku…oglądałem ten program i słowa Kukiza są wyjęte z kontekstu.. mianowicie po słowach „wie pan z czym to się wiąże. Z urzędami, pieniędzmi ” Kukiz powiedział, że mimo tych możliwych benefitów dla jego partii, nie wszedł w koalicję bo PiS w ogóle nie zgadzał się na jakiekolwiek punkty z programu Kukiza. Wiec droga redakcjo nie róbcie ludziom wody z mózgu bo zawsze miałem wasz portal za szczery i elokwentny a w tym przypadku robicie z siebie taką samą szczujnie jak tvpis.

daroo
daroo

No ale gdyby prezio ustąpił w jakimkolwiek punkcie to by Kukiz go po nogach całował więc nie mów hop…..

Anda
Anda

O tym, czego można spodziewać się po tej partii, myślałam odkąd zobaczyłam ich logo., to „K” stylizowane na swastykę….

Grześ
Grześ

dotychczasowa ,,dziewica polityczna,, straci cnotę i tyle nic więcej.