„Prostak”, „święta krowa” i „marionetka”. Kolejni politycy PiS atakują Janusza Gajosa po krytycznej wypowiedzi

„Prostak”, „święta krowa” i „marionetka”. Kolejni politycy PiS atakują Janusza Gajosa po krytycznej wypowiedzi

Podczas tegorocznej – odbywającego się online – edycji festiwalu Pol’and’Rock Janusz Gajos odniósł się m.in. do kwestii politycznych. Podsumowując nastroje społeczne, powiedział że „mały człowiek, jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części”. Owo podzielenie kraju określił jako „zbrodnię”. – Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie dosyć ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo on cię okrada. To jest coś strasznego, ale działa – mówił.  Tymi słowami najwyraźniej trącił czułą strunę, na co wskazują kolejne emocjonalne wypowiedzi polityków obozu władzy.

 

Członkini Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek jako pierwsza napisała na Twitterze: „Wyraźnie widać, że PRL, ‚Czterej pancerni i pies’ odcisnęły trwały ślad na mózgu Gajosa”. Zdaniem tej polityczki aktor „bardzo przekonująco zagrał rolę zdegenerowanego prokuratura w filmie ‚Układ’. Pewnie, to tylko przypadek. A tak po ludzku, insynuacje prostaka” – dodała, sama snując przy tym mało eleganckie insynuacje.

Z kolei minister kultury Piotr Gliński napisał, że „dobry aktor nie jest świętą krową”. Stwierdził, że „nie możemy się godzić na takie obelgi w życiu publicznym. Niech Pan Janusz Gajos sobie przypomni, kto rozpoczął przemysł pogardy, wymierzony w Prezydenta, który nadał mu tytuł profesorski…”.

 

Nie omieszkał zareagować również wicemarszałek Ryszard Terlecki.  „Mali, śmieszni ludzie. Wydaje się im, że występują na Narodowej Scenie, a to tylko teatrzyk marionetek” – napisał na Twitterze.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Rosnąca liczba reakcji polityków, okraszonych obraźliwymi epitetami pod adresem Janusza Gajosa, świadczyć może o tym, że znanemu aktorowi udało się trafić w czuły punkt władzy. Władzy, przypomnijmy, która z notorycznego rzucania obelg uczyniła skuteczne narzędzie polityczne.

mpm

Źródło: gazeta.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

21
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
RomanKingaNormalny PolakKundziaRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Za karę w „Smoleńsku 2” Janek nie zagra nawet ciecia na lotnisku!

Predator
Predator

Mogą go w dupe pocałować, Pan Janusz jest dla nich intelektualnie nieosiągalny. A ta chołota pisowskoprawicowa niedługo się skończy.

Irena
Irena

Swietne…..po prostu swietne……INTELEKTUALNIE NIEOSIAGALNY !!!

Normalny Polak
Normalny Polak

nawet nie potrafisz bez błędy napisać wyrazu ‚hołota’ żałosny peowski inteligencie

Kundzia
Kundzia

I co do twojej pisiorku gramatyki mam duże zastrzeżenia

Roman
Roman

Bez czego, normalny Wolaku?

Predator
Predator

Dobrze że ty potrafisz bez ( błedy ) napisać, idź z tąd bo cie tu nikt nie lubi.

grześ
grześ

zawsze tak jest kiedy krytyka jest trafna najgłośniej szczekają kundelki.

Janina
Janina

Pan Janusz Gajos w swoim pięknym życiu tworzy KREACJE, a pisiory na czele z Kaczyńskim KREATURY. I tyle w temacie.

erwinek
erwinek

Za to bożyszcze komuny niejaki Jan Pietrzak jest dla nich wzorcem i wyrocznią.
Panie Janku (Gajosie) jest przysłowie Psy szczekają a karawana idzie dalej. Tak trzymać i nie poddawać się.

ewa
ewa

no i Zenek

antymoher
antymoher

Pisowskie tranzystorki w akcji!!!!!!!!!!!Dla nich guru kultury to Z.Martyniuk……….szkoda na nich czasu.

smętek
smętek

Wyrazy szacunku i podziękowanie dla Pana Gajosa. On jest mądrym człowiekiem i wie, że dotknięte do żywego kundelki będą Go podgryzały za nogawki i próbowały obrazić. Prostackie chamy, czyli becie i inne odpady atomowe z pisiatych, nie zasługują nawet na to żeby na nich plunąć.

Kos
Kos

Zgadza sie calkowicie. Nie sa warci nawet spluniecia.

AntyKaczor
AntyKaczor

Pani Beata jest bardzo przekonywująca w roli idiotki do wynajęcia.

Maciek123454321
Maciek123454321

Gorąco polecam (wielu zapewne do ponownego obejrzenia) serial „Ekipa” w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamek, w którym jedną z głównych ról grał Janusz Gajos. Czy wizja premiera idealnego, jaką tam przedstawiono, jest naprawdę dla nas nieosiągalna? Serial powstał w 2007 i 2008 roku. Sądzę, że w zamyśle dedykowany był pierwszej ekipie Donalda Tuska. Szkoda, że ówcześni decydenci nie oglądali tego serialu, a jeśli oglądali, to nie wyciągnęli żadnych wniosków. W sumie dzięki nim mamy teraz taki pasztet. Nie załamujmy się jednak, Mamy Trzaskowskiego. Bardzo liczę na niego. A co do wypowiedzi Janusza Gajosa – trafił w tzw. „miętkie”. Nic… Czytaj więcej »

ewa
ewa

dla PiS kultura nie istnieje, nie istnieja mądrzy ludzie bo wszystkich kogo sie da wykopuja z przestrzeni publicznej, Dlaczego Duda nie zaprosił do pałacu Olgi Tokarczuk? bo o czym ten bidok by z nia rozmawiał. ale ich wszystkich przyszpiliło, Panie Gajos wielski szacunek dla Pana i Pana talentu

Rafał P
Rafał P

A Pies-Terlecki jest dużym śmiesznym człowieczkiem.

Janina
Janina

Kiedyś byli „Czterej pancerni i pies” a teraz „Trzy Beaty i Pies”.

Kundzia
Kundzia

Zawsze na pierwszy plan wysuwa się idiota czyli pisowskie marionetki i śmieszni mali ludzie.Szkoda czasu by się nimi zajmować.A największą inteligencję pokazał Ozdoba myląc Pana Gajosa z Panem Stuhrem. To dopiero kinoman.Żal. Zazdrosć ich zżera od środka bo mają za daleko do łba.

Kinga
Kinga

Uderzył w stól i cóż to nam się odezwało? Popłuczyny, pseudowartości, quasi intelekty, przeżarte wódą i ,,marychą” mordy, itd. , czyli wszyscy, którzy wiedzą o czym jest mowa i do kogo….