Protest przeciw wygłoszeniu kazania przez abpa Jędraszewskiego w Piekarach Śląskich

Protest przed warszawskim kościołem, w którym abp Jędraszewski odprawiał mszę

– „Jako katolik i zarazem mieszkaniec Piekar Śląskich, a także jako były poseł na Sejm wybrany w wyborach 4 czerwca 1989 roku składam na ręce Księdza Arcybiskupa zdecydowany protest przeciwko temu, by zaszczyt głoszenia Słowa Bożego u stóp Piekarskiej Pani spotkał kapłana, który nie tylko w moim przekonaniu szkodzi Kościołowi i go niszczy, a w sojuszu tronu i ołtarza niszczy także demokratyczne państwo prawa i depcze wolności obywatelskie. Zapewne nie jestem jedyną osobą, która przeciwko temu protestuje” – napisał w liście otwartym do abpa Marka Jędraszewskiego Piotr Polmański. Metropolita krakowski ma wygłosić kazanie podczas tegorocznej Pielgrzymki Mężczyzn do Matki Boskiej Miłości i Sprawiedliwości Społecznej w Piekarach Śląskich w ostatnią niedzielę maja.

Polmański – działacz pierwszej „Solidarności” – pisze, że jeśli Jędraszewski jednak pojawi się w Piekarach, on i wiele innych osób nie weźmie udziału w nabożeństwie. – „Składam ten protest jako katolik także w obronie Kościoła, który winien łączyć, a nie dzielić. A arcybiskup Marek Jędraszewski nie od dziś jest kapłanem, który publicznie bierze w obronę przestępców w sutannach, niewybrednie krytykuje UE, wygłasza tezę o zamachu w Smoleńsku, a Okrągły Stół, przy którym Kościół był gwarantem historycznych i demokratycznych przemian, nazywa zdradą. To jest kapłan, który swoją pychą, arogancją i zakłamaniem dzieli, a nie łączy, który często wygłasza publicznie polityczne sądy na temat obecnej sytuacji i jest politycznie zaangażowany po stronie obecnie rządzących” – uważa Polmański.

To już drugi apel w ostatnim czasie, w którym katolicy protestują przeciw Jędraszewskiemu. Jego obecności nie życzą sobie także w Poznaniu, o czym pisaliśmy w artykule „Nauczyciele i absolwenci nie chcą, by abp Jędraszewski odprawił mszę z okazji 100-lecia szkoły”.

bt

Źródło: wyborcza.pl 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AndaJaninaMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Precz z Jędraszewskim. Już wkrótce będzie to persona non grata. Homofob o ograniczonych horyzontach.

Janina
Janina

Ta burza postraszy, przeminie i wszystko wróci „do normy”. Zwróćcie uwagę po co przyjeżdża Scicluna. Nie na skutek nakazu papieża po przeczytaniu raportu fundacji „Nie lękajcie się”, nie po obejrzeniu filmu Sekielskich, ale na skutek zaproszenia polskiego episkopatu już w zeszłym roku na wykład, czy odczyt dla naszych hierarchów. A że teraz sytuacja trochę się zmieniła i wylało się częściowo szambo z pedofilią wśród naszych księży, to taką „przykrość” jakoś nasz kler przetrzyma przy pomocy obecnie rządzących krajem. Pozamykają trochę księży-pedofilów, może też wydalą z zawodu. Paru hierarchów, jak Głódź, Jędraszewski, Makulski, Tyrawa, Suski i może jeszcze paru innych, pójdą… Czytaj więcej »

Anda
Anda

Jak tu już wielokrotnie pisano, ten arcybiszkopt to okrutny człowiek, bez cienia miłosierdzia wypowiadający się o ludziach.