Protest przeciw wykładowi Chazana w Gnieźnie

Protest przeciw wykładowi Chazana w Gnieźnie

Kilkaset osób protestowało w Gnieźnie przeciw wykładowi Bogdana Chazana w tamtejszym Miejskim Ośrodku Kultury. – „Po raz kolejny mamy do czynienia z zawłaszczaniem miejsc publicznych przez fanatyków religijnych, szerzących antynaukowe bzdury! Miejsc, które powinny być świeckie i w dodatku apolityczne!” – napisali organizatorzy protestu na Facebooku.

 

Znany z gorliwego poparcia dla tzw. ruchów „pro-life” i zdecydowany przeciwnik aborcji prof. Chazan wziął udział w konferencji „Leczenie niepłodności. Fakty i mity”. Wygłosił wykład „Sumienia lekarza i pacjenta w aspekcie in vitro”. A o jego poglądach niech świadczy choćby jeden z naszych artykułów: „Chazan chce karać… taksówkarza, który zawiezie kobietę na zabieg aborcji”.

Zebrani przed gnieźnieńskim MOK demonstrowali niezgodę na „skrajnie konserwatywny model polityczny, który zakłada zakaz in vitro i promowanie nieskutecznej naprotechnologii”. Sprzeciwiali się wykładowi Chazana – „lekarza, który odmówił kobiecie terminowania ciąży, pomimo tego, że płód nie rozwijał się prawidłowo, tym samym narażając jej życie i zdrowie!”.

 

– „Czy ktoś może mi wytłumaczyć, jak w prawicowo-katolickiej mentalności mieści się fetowanie tego gościa – w końcu jeśli przyjąć, że zarodek jest człowiekiem, to Bogdan Chazan zamordował osobiście kilkaset osób? Wystarczy nawrócenie, ucałowanie krzyżyka i szlus, nie liczy się?”; – „Dostał rozgrzeszenie od Jędraszewskiego i to się liczy…”; – „Wiele osób pamięta Agnieszkę i Jacka, i 10 dni umierania w cierpieniu ich dziecka, po tym jak dr Chazan zmusił kobietę do donoszenia nieodwracalnie uszkodzonej ciąży. Cena za „czyste” sumienie Chazana jest wysoka. Nie on płaci. Nie on” – pisali w komentarzach internauci.

Podobny protest odbył się w środę w Łodzi, kiedy Chazan pojawił się na uroczystym pokazie kontrowersyjnego filmu antyaborcyjnego „Nieplanowane”.

bt

Źródło: gloswielkopolski.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MariuszJantarsmętekAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Anna

Ta kobieta wiele let temu mogla pojsc do innego lekarza poza doktorem Chazanem byli jeszcze inni lekarze widocznie to byl jej swiadomy wybor bo jesli ktos czegos bardzo chce to zrobi to a Ona tego nie zrobila Ciekawe dlaczego bo jesli nie wiadomo oco chodzi to zawsze w gre wchodzi kasa .

smętek
smętek

To nie było „wiele lat temu” i ta Pani wcale nie musiała mieć wiedzy o draństwach Chazana. W Warszawie jest przyjęta „procedura postępowania”, że jak chcesz leżeć w dobrym szpitalu to idziesz na prywatną wizytę do ordynatora odpowiedniego oddziału i później jesteś pacjentem, tutaj pacjentką, ordynatora. Proszę więc powstrzymać się od wypowiadania się na temat osoby, która została przez Chazana pozbawiona należnej jej opieki i zająć się jego moralnością i etyką zawodową.

Jantar
Jantar

A dopiero kilka dni temu była awantura z Chazanem w Łodzi. Na swój wykład przed projekcją amerykańskiego filmu „dokumentalnego” nt. aborcji wchodził w asyście policji, bo protestujące kobiety nie chciały go przepuścić. W necie są artykuły na ten temat do poczytania.

Mariusz
Mariusz

profesor Chazan ma sumienie czyste ( rzadko używane )