Protestujący lekarze: Szydło nie przedstawiła żadnych konkretów

Wypadek Szydło: Kontrowersje wokół ekspertki

Strajkujący od półtora tygodnia lekarze rezydenci odwiesili na kilka godzin głodówkę, żeby spotkać się z Beatą Szydło. Prosili o to spotkanie od wielu dni, m.in. po tym, jak się okazało, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł nie jest żadnym partnerem do rozmów, a jedyne, co potrafi to obrażać młodych lekarzy.

Dzisiejsze spotkanie z premier też nie doprowadziło do porozumienia. Rezydenci tuż po jego zakończeniu powiedzieli, że przyszli „rozmawiać o konkretach”, a żadnego konkretu nie usłyszeli. – „Uważamy to za polityczną grę, która ma za zadanie zniszczyć ten kapitał, który wypracowaliśmy, a my walczymy o wszystkich Polaków i chcemy być przekonani, że rząd traktuje priorytetowo ochronę zdrowia. Na razie tego nie widzimy” – powiedział wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów Jarosław Biliński.

Postanowili więc wznowić protest głodowy. Rezydenci wciąż czekają na decyzje ze strony rządu, a nie – jak się wyrazili – gładkie słowa i zapewnienia. – „Chcemy odpowiedzi na trzy pytania: kiedy wzrosną nakłady na ochronę zdrowia i do jakiego poziomu, ile będą wynosiły płace personelu medycznego i czy skrócą się kolejki oraz czy pacjenci będą lepiej leczeni. Na żadne z tych pytań nie otrzymaliśmy odpowiedzi”– dodał Biliński.

Młodzi lekarze podkreślali, że byli gotowi na daleko idące ustępstwa. – „Wczorajsze spotkanie z panem marszałkiem Karczewskim i panem ministrem Kowalczykiem wprowadziło nas niestety w błąd. Byliśmy przekonywani przez obu panów, że dzisiaj zostaną ustalone konkrety, że to spotkanie ma sens” – powiedział Biliński. – „Na spotkaniu nie padły żadne konkrety, oprócz powołania zespołu (…). Uważamy, że to jest nie w porządku w stosunku do nas i do tych ludzi, którzy czekają na odpowiedź, a tych ludzi jest coraz więcej i pewnie niedługo ruszą ze wszystkich miast wojewódzkich do Warszawy” – dodał.

A Szydło mówiła o powołaniu zespołu ds. postulatów rezydentów, pod warunkiem, że lekarze zakończą protest. Prace zespołu miały trwać do 15 grudnia! Zastanawiające, że decyzje dotyczące podwyżek dla pracowników np. IPN – którzy przypomnijmy zdaniem rządzących mają bardzo trudną i stresującą pracę – zapadają błyskawicznie.
(Źródło: onet.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
jacekKimiZwinkaewaLeona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

A na cóż przydadzą się lekarze rezydenci temu (nie)rządowi? Banda Karalucha ma swoją służbę zdrowia, więc rozbrykana młodzież medyczna to tylko zawada. Co innego pracownicy IPN, to oni będą szukać haków na wrogów z opozycji, więc tak cennych pracowników trzeba dobrze opłacić. Kto by się tam przejmował jakąś służbą zdrowia dla ciemnego ludu…

shaq
shaq

Straszydło w sprawie młodych lekarzy kłamała dziś jak z nut, mówiąc coś o jakiejś uczciwej propoyzcji, Kłamała jak zawsze.

ANTYMOHER
ANTYMOHER

noo, niedawno powołano zespół d/s pielegniarstwa-miał zająć się rozwojem zawodu,warunkami pracy pielegniarek,normami zatrudnienia,podwyzkami -i co?nic śladów działań komisji brak no chyba ,że na kontach zaprzyjaznionych Josefine Szczurek i żelazko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To ten sam myk-powiatowa myli się co do inteligencji rezydentów.To nie ciemny lud i w bajki z mchu i paproci nie wierzy.Odnośnie powołania do zawodu to niech ludzi nie wkurza-wszyscy wiedzą,że do seminarium ,zakonu nie wymagane powołanie,moralność tylko umiejetność liczenia kasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nihil
Nihil

Brocha bredzi o powołaniu zespołu.Jakiego?Zapewne takiego jak komisje antona.Kłamcy i oszuści.Trzymam kciuki za tych młodych ludzi.Być może Oni rusza rozwalanie tego nierzadu

Nika
Nika

Jeszcze jestem zdrowa, ale przy kazdym kontakcie ze sluzba zdrowia w oslupienie wprawia mnie brak do niej dostepu! Nie rozumiem jak mozna akceptowac, jako spoleczenstwo, takiego stanu zaniedbadnia dla swoich najwazniejszych potrzeb! Uwazam, ze ilosc i jakosc leczenia to powinien byc powod to masowych protestow spolecznych, nie przeciwko medykom ale przeciwko rządowi! Trzymajcie sie mlodzi lekarze. Jestem wam wdzieczna, ze walczycie o zdrowie polakow!

Leona
Leona

Proszę nagłaśniajcie sprawę strajkujących lekarzy. Sytuacja służby zdrowia w Polsce chyli się ku katastrofie. Lekarze pierwszego kontaktu, i oni rzeczywiście przyjmują bezpłatnie, potem skierowanie do specjalisty. I tu koniec. Bo specjalista albo na za rok na kasę chorych, albo dość prędko, ale prywatnie. ALE. Prywatna służba zdrowia NIE jest w stanie podążać za rozwojem medycyny, ze względów finansowych. Możliwości związane z wizytą w gabinecie prywatnym są ograniczone. Poza tym nie wszystkich Polaków stać na płatne leczenie. Ja coraz bardziej nie rozumiem lekarzy, którzy pracują w gabinetach prywatnych. Co oni czują, kiedy przyjmują odpłatnie pacjentów? Sama jestem lekarzem, od wielu lat… Czytaj więcej »

ewa
ewa

młodzi ludzie narażając swoje zdrowie walczą o nasze prawa dot. opieki zdrowotnej, bo nie robią tego tylko dla swoich podwyżek a społeczeństwo ilczy i tylko sie przygląda. Dlaczego tych młodych ludzi zostawiamy samych. Doskonale wiemy, że PiS boi sie ludzi na ulicach ale nie 200 czy 300 szt. Sa pieniądze na Rudzyka, na IPN i to grube miliony a tutaj jezeli chodzi o nasze zdrowie Szydło powołuje zespół.. Szydło ci łodzi ludzie maja rozum i przestań kłamać

Zwinka
Zwinka

Ale trzeba przyznać, że pani Szydło ma imponującą kolekcję garsonek. Ciekawe, ile mnie kosztują.

Kimi
Kimi

A może wreszcie niech rolnicy zaczną płacić na ochronę zdrowia. Dostają dopłaty z UE, a leczenie mają za darmo. Czas się dołożyć!

jacek
jacek

A może zaczną od razu płacić normalne podatki. A jeśli są biedni jak się opisują? To się załapią na kwotę wolną od podatku.