Prowokacja TVP w stylu SB-ckim?

Prowokacja TVP w stylu SB-ckim?

W tak zwanej publicznej telewizji kampania wyborcza w pełnym rozkwicie. Na tapecie oczywiście wrogowie PiSu. Przede wszystkim strajkujący nauczyciele no i artyści, którzy mieli czelność ich poprzeć.

W najnowszym odcinku programu „Alarm” przygotowano prawdziwą sensację. Zarzucono nauczycielom, że nie wystawiają faktur za korepetycje.

Dziennikarz Przemysław Wenerski zapowiadający program napisał na Twitterze: „A może by tak umówić się na prywatne korepetycje ze strajkującymi nauczycielami? W godzinach, gdy trwa protest? Zrobiliśmy to w „Alarm” TVP1. Próby były owocne, kosztowne, ale bez faktur…”

Tę triumfującą zapowiedź programu skomentował na Twitterze Tomasz Lis: „Zamówić korepetycje u protestującego nauczyciela, żeby skompromitować nauczycieli – w TVP odrodził się nurt SB-cki, który – jak błędnie sądzono – dogorywał dokładnie 30 lat temu, w okolicy wyborów z 4 czerwca. Towarzysze od brudnej roboty młodsi, ale też zdolni do wszystkiego”.

Jednak największy cios autorom programu „Alarm” zadał Krzysztof Izdebski, prawnik i dyrektor programowy Fundacji Państwo, który odpowiedział Wenerskiemu: „Rozumiem, że pan dobrze sprawdził, że korepetytor ma obowiązek wystawić fakturę? Bo jak nie to się chyba cały materiał sypnie” – podkreślił.

No i by się sypnął, gdyby nie ostrzeżenia internautów. Trzeba przyznać, że redaktorzy jednak wsłuchali się w głos ludu, bo mimo przygotowanej wcześniej sensacji fakturowej, prowadzący program zdecydował się powiedzieć na końcu jedno istotne zdanie.

Podkreślił, że zgodnie z wprowadzoną przez rząd PiS 30 kwietnia 2018 roku Konstytucją Biznesu , osoba, której przychody nie przekroczą 1000 zł miesięcznie, nie będzie musiała zakładać firmy, no i co oczywiste, wystawiać faktury.

I choć to kapiszon, to nie zmienia faktu, że w stylu z minionych czasów.

/md/

Źródło: TVP1, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
TeresaBartMariaPabloaser Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JOLANTA
JOLANTA

a LEKARZE, KLER, TAXI ,ADWOKAT ?CZY WYSTAWIAJĄ PARAGONY-FAKTURY?

aser
aser

Lekarze wystawiają, kler nie

Pablo
Pablo

Taksówkarze maja kasy fiskalne w samochodach, zawsze dostaje paragon, albo fv jak place aplikacją, u lekarza jak idę prywatnie też paragonik jest. Adwokat wszystko robi na fakturę, jedynie czarna mafia nie wystawia pokwitowan za przyjęte „co łaska”

Janina
Janina

A może by tak poalarmować w parafiach ? W prywatnych gabinetach lekarskich ? Gołym okiem widać, że przekaz dnia dotyczy dokopania nauczycielom, żeby im się odechciało sprzeciwiać pisiorom. Odebranie części pensji to mało, trzeba nasłać na nich skarbówkę. Chamskie, wstrętne metody, tfu !

Teresa
Teresa

Metody z czasów UB!!!

Lachoska
Lachoska

Kler nie daje paragon. I co?

Maria
Maria

– i nic. Za to jest „zbrojnym ramieniem” PiS w walce z nauczycielami, rezydentami czy sędziami

Bart
Bart

Ci propagandowi szujowicze to zawsze mają jakieś dziwne nazwiska – jak nie Tumanowicz to Wenerski albo Świrski