Przed II turą wyborów oczywistości zostaną zapisane w formie rozporządzenia

Przed II turą wyborów oczywistości zostaną zapisane w formie rozporządzenia

Druga tura tegorocznych wyborów prezydenckich odbędzie się już 12 lipca. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że ma ukazać się nowe rozporządzenie – ma ono znacząco usprawnić proces przebiegu głosowania.

 

Cieszyński obiecał, że osoby po 60 r.ż., niepełnosprawni, kobiety w ciąży i z dziećmi, nie będą musieli czekać w długich kolejkach ustawianych przed lokalami wyborczymi. Powyżsi wyborcy będą do nich wpuszczani bez zbędnego oczekiwania.

W rozporządzeniu znajduje się jednak haczyk, ponieważ nikt nie będzie pilnował, by jego zapisy były przestrzegane przez osoby czekające na oddanie swojego głosu. Zabrakło również sankcji wymierzonych w ludzi nieprzestrzegających nowych reguł.

 

Sankcji nie będzie. To rozporządzenie mówi o tym, w jaki sposób bezpiecznie i zgodnie z wymogami sanitarnymi zorganizować wybory. To, co dla wszystkich jest oczywiste, będzie zapisane w przepisach” – poinformował urzędnik resortu zdrowia.

Cieszyński odniósł się też do wypowiedzi Morawieckiego, który przekonywał, że zagrożenie koronawirusem zostało ograniczone do minimum i można głosować. „Liczba zachorowań spada i zakładam, że to pan premier miał na myśli, mówiąc, że wirus jest w odwrocie” – dodał podczas konferencji prasowej wiceminister.

/nt/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o