Przed nami czarny tydzień dla praw kobiet

Przed nami czarny tydzień dla praw kobiet

22 października TK pochyli się z uwagą nad wnioskiem grupy posłów o uznanie niezgodności z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej.

Normalnie już dzisiaj w całej Polsce odbywałby się wielki protest w ramach „Strajku Kobiet”, niestety, pandemia całkowicie wyklucza takie działania.

Jak mówi koordynatorka Strajku Kobiet w woj. Świętokrzyskim, Małgorzata Marenin, „w odróżnieniu od covidiotów typu Czarnek i kłamców typu Morawiecki jesteśmy odpowiedzialne”, więc znalazła inny sposób, by przeciwstawić się wszelkim działaniom, naruszającym prawa kobiet.

Organizuje dzisiaj w Kielcach protest samochodowy pod nazwą „Ostra jazda”. „Oklej auto i dołącz do nas na trasie Żytnia – Ogrodowa – Seminaryjska – Tarnowska – Źródłowa – IX Wieków Kielc – 1 maja – Zagnańska – Żelazna” – apeluje i dodaje, „Grzejcie silniki”.

Uczestnicy „Ostrej jazdy” spotkają się pod Mc’Donald na ul. Żytniej i muszą zapamiętać, że „na miejscu zbiórki nie wysiadamy z samochodów, nie witamy się, nie dzielimy się plakatami, nie oklejamy aut. Zachowujemy absolutny reżim sanitarny”.

Pandemia pandemią, ale rządzący nie mają co liczyć, że z jej powodu polskie kobiety pozostaną bierne. Nie odpuszczą i jeśli TK stanie po stronie wnioskodawców, jeśli zmieni obecny stan prawny w tej kwestii, to będzie ostro.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miranda
Miranda
19 października 2020 10:55

czekam z utęsknieniem na chwilę , gdy „duch święty” natchnie pisowców i pozwoli im odlecieć w polityczny niebyt . Parasolki w górę !!!

Predator
Predator
19 października 2020 13:33
Reply to  Miranda

duch nic tu nie pomoże, ludzie musza ruszyć dupy i wywalić to szemrane pisowskie z przystawkami towarzystwo w kosmos. Niestety zawdzięczamy tą sytuacje 10 – ciu milionom którym nie chciało się pójść na wybory. Teraz szykują nam szpitale na stadionach, sami będą mieli super opiekę szczepionki i wszystko co najlepsze a nas wypierdolą na stadiony. Mam nadzieję że ci co nie głosowali też odczują to na własnej skórze.

Miranda
Miranda
20 października 2020 09:57
Reply to  Predator

miałam na myśli właśnie „ducha świętego ” Polek i Polaków a za świętość uznaję Konstytucję , demokrację i praworządność. .

Mary
Mary
19 października 2020 20:54
Reply to  Miranda

Tk zostanie natchniony nie przez ducha swietego,a przez prezesa

Miranda
Miranda
20 października 2020 14:16
Reply to  Mary

TK to nie TK a prezes to może co najwyżej nakazać swojemu odkryciu towarzyskiemu podać sobie obiad z trzech dań….

Jacek Doliński
Jacek Doliński
19 października 2020 16:05

Wiadomo z góry, co orzeknie TK (Trybunał Kucharki).
Polki, które stać na wydatek kilkuset euro pozbędą się uszkodzonego płodu w którejś z przygranicznych klinik w Niemczech, Czechach czy Słowacji, w których zresztą obsługa mówi po polsku.
Trzeba więc pomóc tym Polkom w potrzebie, których na to nie stać. Pewną trudnością może być to, że wszystkie działania związane ze zbiórką funduszy, kwalifikacją pacjentek oraz współpracą z konkretnymi klinikami muszą być prowadzone zza granicy – bo w Polsce będą przez ziobrokraturę zakwalifikowane jako pomoc w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów, co jest zagrożone karą więzienia do 3 lat. Ale w dobie Internetu i globalizacji to nie problem – sądzę, że któraś z zagranicznych pozarządowych organizacji pro-choice się tego podejmie.

Jantar
Jantar
19 października 2020 22:15

Problem jednak w tym, że służby Ziobry śledzą w internecie obywateli naszego kraju. Doskonale wiedzą, co kto pisze nawet na zamkniętych chatach facebooka i innych, mailach, wszelkich wiadomościach prywatnych. Rozmowy telefoniczne też są podsłuchiwane i nagrywane. Sama od kilku lat mam wrażenie, że mój telefon jest „towarzyski”, chociaż przeważająca część moich rozmów z moją psiapsiółką dotyczy tematów zupełnie nie związanych z polityką.