Przedmurze

Uchodźcy proszą o pomoc. „Zabierzcie nas i potem zdecydujcie, co z nami zrobić”

No nareszcie. W końcu los dał nam szansę, by po raz kolejny przypomnieć światu o naszej misji dziejowej, którą wypełniamy od czasów – co najmniej – króla Sobieskiego. Chodzi o chlubną rolę Przedmurza Chrześcijaństwa!

Tym razem rolę palca dziejów (bo nie Bożego, przecież) spełnił satrapa Białorusi. W ramach gry z Zachodem podesłał nam na granicę gromadę uchodźców z – przeważnie – Bliskiego Wschodu.

Czyli takich, jak z portretu pamięciowego autorstwa pana prezesa – reprezentujących „obce nam” kręgi cywilizacyjno-kulturowe, i –w związku z powyższym – roznoszących przeróżne pierwotniaki i inne pasożyty. A też rozwlekających po Europie swoją islamską wiarę, według naszych polityków stanowiącą zagrożenie zdecydowanie większe niż SARS i gorączka krwotoczna, razem wzięte.

Tymczasem my mamy w historii wyznaczone zadanie obrony Europy i Chrześcijaństwa przed islamem (oraz lewactwem, elgiebetem i genderem) co zresztą już raz uczyniliśmy pod Wiedniem. To i teraz „damy radę”.

Do tej pory nie było za bardzo okazji, bo uciekinierzy, już to z Czeczenii, już to z Afganistanu, Iraku czy –ostatnio – Syrii przybywali do nas jak Pan Bóg przykazał. Dyskretnie, znaczy. Przyjeżdżali, wypełniali wnioski o azyl i spokojnie czekali ( niektórzy nadal czekają) na decyzję MSZ. Za aktualnych rządów przyjęto u nas około 300 tysięcy azylantów. Największą –jak dotąd – liczbę uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Niewiele się o tym mówiło, bo poprzednie wybory partia pana prezesa wygrała umiejętnie budząc nastroje antyimigranckie. No ale też i nie było aż takich, jak teraz, problemów rządu PiS. Toteż podarunek Łukaszenki spadł rządzącym jak z nieba.

Chciał nam satrapa zaszkodzić, tymczasem nasi politycy na widok grupki uciekinierów na granicy poczuli zew historii i murem stanęli… za murem. Nie, żeby ze strachu. Broń Boże.

Minister Obrony Narodowej, w osobie Mariusza Błaszczaka, po prostu zapowiedział w państwowej TVPiS, że tymczasowe zasieki z drutu kolczastego, którymi otoczono kilkunastu nieszczęśników uwięzionych w pasie granicznym między Białorusią i Polską, zostaną już wkrótce zastąpiony prawdziwym murem. Zostanie on wzniesiony wzdłuż naszej wschodniej granicy, chroniąc Europę przed wszelką „zarazą”, od pomoru świń, po terrorystów islamskich. Będzie jak berliński, tylko grubszy i wyższy, tudzież masywniejszy nawet od muru Trumpa, co to miał stanąć na granicy USA z Meksykiem. Damy radę!

Tym murem władza udowodni obywatelom i światu, że potrafi zadbać o nasze bezpieczeństwo. Że pod światłym kierownictwem ministra Błaszczaka i prezesa jego możemy, i my i Europa, spać spokojnie, bo żaden imam nie będzie nam swoim fałszywym śpiewem zakłócał nocnego odpoczynku o szóstej nad ranem.
Rząd czuwa, by ani jeden uzbrojony w iPhone’a islamista pod żadnym pozorem, a już zwłaszcza metodą „na uchodźcę”, nie przekroczył naszej (i tym samym unijnej) granicy.

Tu jest Polska, znaczy – Przedmurze! I – przynajmniej dopóki poparcie dla partii aktualnie rządzącej nie spadnie poniżej notowań PO – nasz kraj jest i będzie „tylko dla Polaków”. Jest na to słowo pana prezesa!

Tak więc, na liście Wielkich Budów Pisizmu przybyła kolejna pozycja. Mur Graniczny. Znając rozmach aktualnych planistów, też będzie go – jak chiński – widać z orbity.

Mur Prezesa musi być okazały, bo będzie wyznaczał granicę cywilizacji! I przypominał światu, że Polska to Przedmurze!

W tym zbożnym celu warto było się nawet narazić na krytyczne komentarze nic nierozumiejącej reszty świata. Warto było otoczyć garstkę „podrzutków” od Łukaszenki kordonem wojska i murem kolczastym. Warto było nie dopuścić do nich lekarza, a też nie dać im ani śpiworów, ani żywności, ani nawet wody.

Inaczej nie dałoby się uwiarygodnić w oczach reszty Europy, a przede wszystkim własnych zwolenników, nieprzejednanej, twardej postawy wobec niechcianych, „nielegalnych” przybyszów. I pokazać, z jaką determinacją rząd broni standardów sanitarnych i moralnych Polski i Europy.

A tak przy okazji, zachowując nieprzejednaną postawę wobec kilkudziesięciu Afgańczyków udało się też zachować w tajemnicy największy sekret naszych rządzących. Że jakby tak wpuścili tych uchodźców, to nie byliby już potem w stanie ich upilnować. Owszem, mamy przeróżne tam służby, mamy ponoć najnowszej generacji sprzęt do inwigilacji obywateli i nie obywateli też. No ale wszystkie siły i środki skupiają się teraz na pilnowaniu opozycji i redaktorów z TVN. Poza tym, posady dla fachowców w MSZ i wywiadzie rozdano znajomym prezesa i jego króliczków, więc kto miałby wiedzieć, jak szybko i sprawnie sprawdzać wiarygodność uciekinierów i podejmować w ich sprawie sensowne decyzje. Ktoś musiałby też przecież jakieś języki obce znać. I – generalnie – znać się na czymkolwiek.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

A jak się nie wpuści nikogo, to nikt się o tym nie dowie.

Że to niehumanitarne? Nieludzkie? Niegodne? Że wstyd?

Oj tam, oj tam…

Uchodźcy nasłani przez Łukaszenkę to przecież – by zacytować klasyka – „nie ludzie, to ideologia!” A poza tym to my tu teraz budujemy Przedmurze! Podobno chrześcijaństwa.

Bożena Chlabicz-Polak

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
25 sierpnia 2021 21:10

Kaczyński to nędznik moralny, pozdbawiony jakichkolwiek uczuć. Był z bratem wychowany w przekonaniu , że są wyjątkowi, że są pomazańcami Bożymi, że są lepszego sortu a w ogóle najlepsi. Pamiętam Lecha Kaczyńskiego,jak w czasie kampanii prezydenckiej do nieświeżo wyglądającego ubogiego warszawiaka powiedział : ” Spieprzaj dziadu !” Teraz jego podły brat mówi to samo ludziom, którzy uszli z życiem z terenów działań wojennych. Wstyd i hańba, jak z jego inicjatywy wierne sługusy, hańbią mundury Wojska Polskiego,Straży Granicznej i Policji.
Nie stać Polski na gest dania wody, jedzenia i lekarstw ,ludziom skazanym na udrękę i poniżanie??
Gdzie wasze chrześcijańskjie serca? Są tylko na pokaz, jak pląsacie na uroczystościach u Rydzyka ??

Karol
Karol
26 sierpnia 2021 11:35
Reply to  druh Marek

Ale wiesz że na granicy białoruskiej nie ma, jak to nazwałeś, ludzi którzy uszli z życiem z terenów działań wojennych.
Zapytam, a gdzie twoja wrażliwość na cierpienia obywateli Białorusi? Każdy migrant przerzucany przez Białoruś płaci za to Łukaszence, wpuszczanie ich do eu wzmacnia jedynie reżim Łukaszenki, który zarabia krocie na przemycie ludzi. Nie musisz mi wierzyć, poszukaj co mówią białoruscy opozycjoniści o operacji „śluza”.

Ryszarier
Ryszarier
26 sierpnia 2021 06:36

Z serii „Nic głupszego już dziś nie przeczytasz”.

daroo
daroo
26 sierpnia 2021 08:21
Reply to  Ryszarier

Masz pole do „poPiSu” napisz coś mądrzejszego! , w przeciwnym razie jesteś tylko trollem który się przyplątał po to żeby jątrzyć

Marek
Marek
26 sierpnia 2021 10:51

„Przedmurze”…..? Hmmm niestety mam wrażenie że w niektórych głowach PiS zbudował „mur przed wiedzą, prze rozsądkiem, przed nowoczesnością…….przed Europą”. Do tego rozbudził fobię przed wszystkim co nie mieści się w jakimś wyimaginowanym obrazie prawdziwego Polaka, co to ma być hetero i do tego koniecznie wyznawać polską odmianę katolicyzmu. Nie wiem co bardziej niebezpieczne czy ten mur na granicy czy zamurowany umysł wyznawców PiS? A wszystko to w wyludniającym się i starzejącym kraju co tak naprawdę skazany jest na emigrantów .

Waldemar
Waldemar
27 sierpnia 2021 13:05

Solidny i nie do przekroczenia Mur Trumpa własnie się sypie po obfitych deszczach monsunowych w Arizonie – polecam serwis zdjęciowy. Znając solidność najrozmaitszych budów made in PiS nie wróżę Murowi Błaszczaka lepszego losu.

szok
szok
27 sierpnia 2021 14:27

.
Płot płotem albowiem
Strzec granicy trzeba
.
Ale PiS szmalcownik
Oto dowód przeta
.
W postaci tych biednych
I niewinnych ludzi
.
Których na granicy
PiS głodzi i trudzi!
.
Szmalcownictwo PiS-u
Czy Polskę obudzi?
.
Przypuszczam, że wątpię –
PiS nie jest dla ludzi
.
Ani dla Polaków
Ani też dla obcych
.
Bo PiS szmalcowniczą
Partią jest i bruździ!!!
.
Zniszczył Konstytucję
Pokłócił ze światem
.
Się i teraz nie wie
Co ma robić zatem –
.
Ulega narracji
Tych wschodnich satrapów
.
Putina i tego
Ciepłego od razu
.
Człowieka, którego
Uwielbia Karczewski…
.
PiS JEST ZDRAJCĄ POLSKI
NIECH SPADA NA WIEKI
.
Bo sam jest zbyt wschodni
By ujść z tego cało..
.
PRECZ Z PiS-em SUBITO!!!
Oby się udało
.
Tak samo jak precz już
Z tym Kościołem w Polsce
.
Który zawsze szkodził
I szkodzi po trosze!!!
.
(Choć Lemański taki
To ksiądz przyzwoity
.
Cóż z tego jak PiS mu
Krzyknął: – WON, mój miły…
.
Takie teraz w Polsce
Panują stosunki –
.
PiS jest szmalcownikiem
Bo PiS jest potworny!

Antykaczor
Antykaczor
1 września 2021 12:48

Żadne przedmurze. Zamurze i to dalekie. Zadupie po prostu. Mentalne i moralne.