Przedsiębiorcy drżyjcie. PiS szykuje zamach na prywatną własność?

Przedsiębiorcy drżyjcie. PiS szykuje zamach na prywatną własność?

W środę, późnym wieczorem z sarkastycznymi życzeniami miłych snów mec. Roman Giertch ostrzegł na Facebooku przed konsekwencjami wprowadzenia w życie projektu ustawy, mówiącej o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Jak zapewnia przeczytał dokument z wielką uwagą i wnioskuje z niego, iż tą drogą PiS zamierza wprowadzić regulacje umożliwiające wywłaszczenie każdego przedsiębiorcy.

PiS wprowadza regulacje umożliwiające wywłaszczenie każdego przedsiębiorcy.Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia…

Opublikowany przez Roman Giertych – strona oficjalna Środa, 8 sierpnia 2018

 

„Tekst jest szokujący” – pisze prawnik.  „PiS chce wprowadzić:
-konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art.5.3 projektu). Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9)”.
Ponadto pracownicy przedsiębiorcy, którzy doniosą na swoją firmę np. na „niezachowanie należytej staranności” (art.12 pkt.3) będą podlegać ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych. Giertych pisze dalej, że „prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art.52)

Szokujące jest to, że jak wskazuje mecenas ustawie mają podlegać partie polityczne!!!!(art.2) Mało tego – co Giertych mocno akcentuje – ustawa dotyczyć może również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie!!!(art.30).

Oznaczać to może koniec prywatnej własności w Polsce. Cały majątek może być w każdej chwili zabrany przez państwo I to bez udziału sądu – pisze Roman Giertych.

W Internecie, pod informacją byłego wicepremiera prawdziwa burza

Ciekawe, ile firm z dnia na dzień zmieni właściciela – zastanawiają się internauci.

Jeszcze tylko nacjonalizacja prywatnych mediow i komuna wróciła – dodają

Tu się szykuje jakiś „****Gate” Mega przekręt Kaczyńskiego – komentują inni

/p/

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
7 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
JarosławZwinkaZgredzinkaPolka gorszego sortuMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antyuzurpator
antyuzurpator

Karakan naoglądał się w dziecięctwie, jak brygady socjalistyczno-młodzieżowe jeździły w teren kułaków rozkułaczać i marzy mu się to samo – żeby było, jak było.

Andrzej
Andrzej

To niszczenie przedsiębiorczości.

antyuzurpator
antyuzurpator

I jeszcze jedno – mamy tu namacalny dowód, że w „państwie pis” wszyscy są równi, a niektórzy równiejsi. Wystarczy zestawić konfiskowanie majątku przedsiębiorcy, który uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu, z umorzeniem śledztwa przeciwko carycy-suskiemu, który popełnił ewidentne przestępstwa skarbowe, ponieważ popełnił je „bez zamiaru popełnienia przestępstwa”. Ech, szkoda że nie jestem w pisie: zwrot zapłaty za (odwołany) zakup na znanym serwisie aukcyjnym równie znany bank opisał mi jako „wpływy z aukcji”, a bankową premię za zapłatę rachunku za gaz (38 groszy) – jako „wpływy z wynajmu”. Już się boję, że o 6 rano „stanie u drzwi… Czytaj więcej »

Maria
Maria

Tak było w PRL – nikt nie był pewny swego. Dlatego gospodarka padała, a zadłużenie rosło.
Na nic zdały się apele Gierka: „Pomożecie?”

A moja mądra Babcia mawiała: „jak się chce psa uderzyć, kij się znajdzie”

Paragraf22
Paragraf22

Tak było po wojnie jak wprowadzano komunę. Później tylko dla firm prywatnych od czasu do czasu dawano domiar czyli dodatkowy podatek. Dotkliwy, ale nie taki by zarżnąć kurę znoszącą złote jajka.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Sklepik bławatny mojej babci został zarżnięty właśnie przez owe „domiary”. Rany boskie, co im się jeszcze wylęgnie w tych kurzych móżdżkach?! Przecież teraz wystarczy, żeby sobie któryś z „równiejszych” upatrzył jakąś dobrze prosperującą firmę dla siebie albo synalka, albo szwagierki, i przejmie ją w try miga w majestacie „prawa”.

antymoher
antymoher

Nooo,prawo działa wstecz wg teorii sfilcowanego dryblasa 1-oficjalnego zarządcy i ekonoma kraju!!!!!!!!!!!!!!!!Czyli wszystko prywatne będzie państwowe ,a przy okazji rozda się co nieco Tadziowi i swoim?!!!!!!!!!!!!!!!PIS to takie Iwenhowy,Robin Hoody ,Janosiki ………..tyle ,że spaczone i nieobliczalnie niebezpieczne!!!!!!!!!!!!!CIEMNY LUDU-CHCIELIŚTA PIS!!!!!!!!!!!!MATA PIS ON TEŻ WAS PUŚCI W SKARPETKACH.

marek
marek

Witajcie PRL i realny socjalizm puka do waszych drzwi! To pewnie i „domiar” powróci

Nihil
Nihil

Czy to już koniec Polski? Czy nie oglądać się na historię i bohaterstwo naszych przodków wiać z tego kraju? Czy tkwić w tym nazistowskim bagnie i dać się zapałować bejsbolem?

Zgredzinka
Zgredzinka

Ale masz zgryza.
Jeżeli jesteś jeszcze wystarczająco młody i masz dobry fach w ręku oraz siłę by zaczynać wszystko od nowa, to raczej nie licz na to, że nasz kraj pod tymi rządami będzie nadawał się do życia.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ale dokąd?

Maciek123454321
Maciek123454321

Hitler byl mądrzejszy od głupiego Karalucha. Nie wtrącał się w sprawy gospodarcze, bo wiedział, że się na tym nie zna. Stalin za to się „znał” – wynik – 10 mln Ukraińców zmarłych wskutek głodu jako realizacja budowy kołchozów i przymusowych dostaw zboża.

Zgredzinka
Zgredzinka

Oj Maćku, chyba nie zapoznałeś się z treścią ksiażki Anne Applebaum „Czerwony głód”, bo wówczas wiedziałbyś, że to stalinowskie ludobójstwo miało nieco inne podłoże.
Poza tym, Karaluch również nie miesza się do gospodarki, bo podobnie jak Hitler, nie zna się na tym. Pozyskiwanie środków na swoje szaleństwa zlecił mądrzejszym od siebie.

Zwinka
Zwinka

Zaraz tam mądrzejszym …Zlecił innym, żeby samemu niczego nie podpisywać. Taka cwana gapa. .

Zgredzinka
Zgredzinka

Zwinko myślisz, że ten szaleniec naprawdę boi się odpowiedzialności?
W jego wieku i kondycji fizycznej bez wątpienia jest przekonany, że umrze jako władca absolutny i jako taki zostanie, po swoim pochówku na Wawelu, zaliczony w poczet królów polskich.

Jarosław
Jarosław

Przedsiębiorcy zaczną masowo wstępować do PiSuaru z nadzieją na przetrwanie. Później utworzą POP PiS i sekretarze będą współrządzić firmą. Głosując na kato-bolszewików wybraliście PRL Bis, więc „paskudna zmiana” była do przewidzenia…