Przegląd Prasy Niezależnej (02.11-08.11.2020)

Przegląd Prasy Niezależnej (23.11-29.11.2020)

Ech, jak ja zazdroszczę Amerykanom. Oni już zrobili porządek na swoim podwórku, a my wciąż musimy znosić te kukułcze jaja, jakie nam prezes podrzucił. No nic! Jeszcze trochę i będziemy mieć to towarzystwo z głowy, bo samo się zagryzie „na śmierć”. Oni, dzięki autodestrukcji, padną, a my wreszcie będziemy wolni. Zanim to jednak nastąpi, zapraszam na prasówkę.
…………………………………………..
1. Powiem jedno! Ośmiorniczki, którymi zajadali się politycy PO to przy tym wysiadają. Wiadomo już, czego dotyczył jeden z przetargów polityków i urzędników kancelarii premiera. WIELKIEGO Żarcia! Wykwintne wędliny, jagnięcina, krucha wołowina, sarnina, przepiórcze jaja i inne przysmaki- tym się będzie obżerać nieRząd, gdy my będziemy ponosić koszty kanału gospodarczego i inflacji. Fakt, bez wykwintnego jedzonka szare komórki im zapewne kiepsko pracują, więc …niech im idzie na zdrowie.

2.Morawiecki pięknie podtrzymuje tradycję latających polityków PiS. Na kilka godzin przed zamknięciem cmentarzy, poleciał samolotem służbowym do Wrocławia, na pogrzeb przyjaciela. Oczywiście z całą obstawą I kto za to zapłacił? Oczywiście my!

3.Skąd by tu wytrzasnąć jeszcze jakąś forsę na walkę z koronawirusem? NieRząd głowi się i kombinuje, ile wlezie. Najnowszy pomysł to przesunięcie pieniędzy z edukacji na zdrowie. Nie zastanawiając się wiele wzięli i odebrali województwu łódzkiemu 1,2 mln zł, przerzucając to biegusiem na ochronę zdrowia. No cóż, wiadomo, że nauczyciele się nie postawią, więc spokojnie można podbierać kasę z edukacji. Poza tym jej poziom jest po „deformie” PiS-u tak kiepściutki, że te trochę kasy jej odebranej, nic nie zmieni.

4.Co jest priorytetem dla Dudy na najbliższy rok? Poprawić sobie warunki bytowe. Stąd budżet jego Kancelarii w 2021 roku będzie wyższy o 6 mln zł. No co, musi on przecież żyć w godnych warunkach. Takich, jakie są niezbędne, by było mu dobrze. Posiadanie TAKIEGO prezydenta musi kosztować, więc proszę się nie czepiać faceta.

5.Gdyby ktoś chciał wiedzieć, skąd Morawiecki czerpie wiedzę o rozwoju epidemii w Polsce, to uprzejmie informuję, że nie z Ministerstwa Zdrowia czy innej poważnej instytucji. Jego informatorem numer jeden jest 19-latek, Michał Rogalski, który już w marcu zaczął tworzyć ogólnodostępną bazę danych o rozwoju epidemii w Polsce. No proszę, z jakimiż to ekspertami współpracuje nieRząd, że musi się posiłkować tym młodym człowiekiem. To dopiero cyrk…

6.Ten nieRząd nie jest pierwszym, który trzęsie portkami ze strachu przed górnikami. Jednak w sytuacji, gdy wszystko się wali, przeznaczać z naszych, podatników, kieszeni, miliardy na ratowanie górnictwa, które i tak nie ma przyszłości, to już kpina. „Cholibka”, szkoda że tak się nie boją nauczycieli, emerytów czy rodzin dzieci niepełnosprawnych.

7. W czasie pandemii i załamania gospodarczego każdy orze jak może. Mistrzem w tym jest niejaki pan Rydzyk. W swoim sklepie internetowym „Splendor24” sprzedaje nie tylko dewocjonalia, ale i produkty spożywcze. Ich cena zwala z nóg. Pół kilo mąki z jadalnych kasztanów kosztuje 25,50 zł, kilogramowa mąka orkiszowa 14,90 zł, płatki orkiszowe 24 zł, a makaron orkiszowy (400g) to 13 zł. Trzeba przyznać, ma facet łeb do interesu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

8.Na koniec kilka słów o wielkiej miłości obozu rządzącego do dzieci. Według najnowszego badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w czasie pandemii (od połowy marca do końca czerwca) 27 %. dzieci i młodzieży doświadczyło co najmniej jednej z 12 badanych form krzywdzenia (m.in. przemoc fizyczna, psychiczna, seksualna, bycie świadkiem przemocy, przemoc rówieśnicza). Co dziesiąte dziecko (11%) doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby dorosłej. Tyle samo doświadczyło wykorzystywania seksualnego (10%). Co ważne, 1 dziecko na 11 przyznało, że nie ma nikogo, kto mógłby zaoferować mu wsparcie w trudnej sytuacji. Może warto tym palantom przypomnieć, że dobro dziecka nie kończy się na etapie poczęcia?
……………………………….
I co? Nikt nie może chyba powiedzieć, że nudą wieje, że w polityce nic się nie dzieje, że władza się uspokoiła i przejawia pewne cząstki normalności. Jest jak zwykle, od 5 już lat… czyli jazda bez trzymanki, karuzela głupoty i wyścig absurdów. Mimo tego, miłej niedzieli życzę i do poczytania za tydzień.
Źródło informacji
1. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/przetarg-na-mieso-i-nabial-dla-rzadu/8v16egk?tpcc=onet_bloczek_paid&utm_campaign=oferta_paid&utm_medium=sg_bloczek&utm_source=onet.pl&utm_aureus=hsyzysykbk%2Cd502fa9e-e658-544b-bb86-6a03f0deb99c#slajd-7
2. https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26478318,morawiecki-polecial-rzadowym-samolotem-na-pogrzeb-przyjaciela.html#s=BoxWyboLink
3. https://www.money.pl/gospodarka/pieniadze-z-edukacji-na-zdrowie-rzad-schyla-sie-juz-po-drobne-6572612462046080a.html
4. https://www.money.pl/gospodarka/w-prezydenckich-rezydencjach-szykuja-sie-remonty-6572624154839968a.html
5. https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26486611,19-letni-hobbysta-zbiera-dane-na-ktore-potem-powoluje-sie-sam.html#s=BoxOpMT
6. https://businessinsider.com.pl/za-kroplowke-dla-kopaln-mamy-placic-miliardy-jest-juz-projekt-w-tej-sprawie/2dtvypg
7. https://www.o2.pl/informacje/drozyzna-u-o-rydzyka-kosmiczna-cena-za-kilogram-maki-6571559788641056a
8. https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26487551,pandemiczny-krajobraz-przemocy-domowej-wobec-dzieci-niektore.html

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments