Przegląd Prasy Niezależnej (03.05 – 09.05.2021)

Przegląd Prasy Niezależnej (07.06-13.06.2021)

Kto jest dobry, a kto zły. Z kim budować, kogo zniszczyć. Komu ufać, komu dowalić…. Tydzień w temperaturze wrzenia, opozycja na ringu okłada się równo, a PiS? PiS robi swoje i ma niezły ubaw.

……………………………………………..
1.Prezydent części Polaków (to jego słowa, więc nie jestem złośliwa) wydalił z siebie komunikat, w którym oskarżył RPO o działania antypolskie i …uwaga!… ostrzegł, że Polska może wkroczyć na niedemokratyczną drogę. Facet z choinki się urwał? Nie zauważył, że tę niedemokratyczność funduje nam wraz ze swoim prezesem już prawie 6 lat? Ugryzę się w język i nie powiem, co o tym myślę. Ot, po prostu zadudził się Duda na amen.

2.Polski dyplomata napisał list do władz Czech, by w kraju tym zakazać Polkom dokonywania aborcji. Według naszego MSZ to psi obowiązek polskich ambasad, by chronić nasze rodaczki przed tak strasznym występkiem. Co będzie dalej? Badanie ginekologiczne przy przekraczaniu granicy? Zakaz opuszczania Polski kobietom w wieku reprodukcyjnym? Oczipowanie ich? A może po prostu popukać się w głowę, by nieco ożywić uśpione, szare komórki?

3.Emeryci i renciści cieszcie się, bo w tym roku zapewne ostatni raz załapiecie się na tzw. 14-tkę. Okazuje się, że w Planie Finansowym na lata 2021-2024 nie ma ani słowa na ten temat. Może nieRząd liczy, że bliski moment, gdy emerytów uda się wykończyć w ramach tzw. naturalnej eutanazji, więc po co się wysilać i blokować dla nich jakąś dodatkową kasę na przyszłość.

4.Za Morawieckim to już nikt nie trafi. Nie dość, że kłamie na okrągło, to szybko zapomina, co wcześniej mówił i co rusz zaprzecza sam sobie. Jeszcze niedawno wciskał rolnikom kit, że Unia ich doi i wykorzystuje, a dzisiaj przekonuje, ileż to oni tejże UE zawdzięczają. Jak ona o nich dba. I to dzięki niemu, bo wywalczył dla nich 150 mld zł. I co? Rolnicy mają krótką pamięć i ponownie kupieni?

5.Trzeba przyznać, że nieRząd nie liczy się z kasą, gdy tylko w grę wchodzi utrwalenie władzy prezesa i jego mało rozumnych autokratów. Przez niecałe 6 lat powołał do życia 35 (!) nowych instytucji, agencji i funduszy. Jeden mniej trafiony od drugiego, a każdy mocno szemrany ideologicznie. Chyba już może się załapać do Księgi Rekordów Guinnessa i to zapewne będzie jedyne dokonanie tej władzy, gdzieś tam odnotowane.

6. U nas, w Polsce, stawiany na piedestale. Wspomagający obóz władzy, ukochany przez rządzących. Co to takiego? Oczywiście, Ordo Iuris, perełka i symbol Polski prezesa. A tu niespodzianka! W Belgii tą „szacowną” instytucją interesuje się specjalne biuro przy belgijskim Ministerstwie Sprawiedliwości, które śledzi działalność sekt. No to się doczekaliśmy wzorca prawdziwej polskości. sekty!!!

7.A to jedna z największych tajemnic w PiSlandii, czyli koszt obsługi prawnej pana Ziobry. Wara zwykłemu obywatelowi od wiedzy na ten temat, bo to nie jego sprawa, choć jego pieniądze. Nie będą więc udostępnione skany umów na świadczenie usług prawnych i doradczych na rzecz prokuratora generalnego, jego zastępców oraz PK. Nie, bo nie! PiS obiecał Polakom swoją wersje jawności i transparentności i słowa dotrzymuje. Płać więc idioto, nie dopytuj się, co i jak, ale ciesz się, że PiS dotrzymuje swojej obietnicy wyborczej, dotyczącej jawności i transparentności…a że w swojej wersji to co tam. Przecież nie wyjaśniał dokładnie, jak tę jawność i transparentność raczy postrzegać, więc nie skłamał.
……………………………………………………
No to teraz coś na rozładowanie napięcia, bo taka prasówka może zdołować –
Nowe przedmioty od 1 września:
a) religia z elementami fizyki
b) religia z elementami biologii
c) dewocjonalia- zajęcia praktyczno-techniczne
Skala ocen z zachowania:
przewielebny
wielebny
ledwie wielebny
niewielebny
666

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Źródło informacji
1.https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/andrzej-duda-o-slowach-adama-bodnara-antypolskie-komentarze,1059788.html
2. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ambasada-polski-reaguje-w-sprawie-aborcji-msz-to-nie-tylko-nasze-prawo-ale-obowiazek/0gkbmbt,79cfc278
3. https://biznes.radiozet.pl/News/Nie-bedzie-juz-wyplat-14-emerytur-Rzad-nie-przewidzial-na-nie-srodkow
4. https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/premier-unia-europejska-stawia-na-polskie-rolnictwo-5084885
5. https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27054323,pis-powolal-juz-35-nowych-instytucji-agencji-i-funduszy-ekonomista.html#do_w=52&do_v=138&do_a=291&s=BoxBizLin
6. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/belgijski-dziennik-pisze-o-ordo-iuris-instytut-chce-wplywac-na-unijne-instytucje/hwcmkmv,79cfc278
7. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/prokuratura-krajowa-ukrywa-umowy-na-obsluge-prawny-ziobry/mmnspnl

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goool
Goool
9 maja 2021 16:21

Uuu. Poważne dziennikarstwo.