Przegląd Prasy Niezależnej (04.01-10.01.2021)

Przegląd Prasy Niezależnej (18.01-24.01.2021)

Szaro, buro i ponuro… W labiryncie kretynizmu, populizmu i pisowskiego szaleństwa spacerujemy wciąż godnie i spokojnie, a Polska zwija nam się w autorytarny precelek równie spokojnie, choć mało godnie. Do pobicia rekordu cierpliwości Białorusinów mamy jeszcze kilkanaście lat.
…………………………………………………..

1.Kolejna obietnica poszła w długą, ale warto ją przypomnieć. Gdy pan Duda spotkał się z kumplem Trumpem, z porozumiewawczym uśmieszkiem zasugerował jakieś rozmowy na temat szczepionki, które skończyły się obietnicą, że Polska dostanie szczepionkę na Covid-19 jako pierwsza. No i wyszedł wielki pic na wodę! Trump nam szczepionek nie załatwił, rząd się ślimaczy i jest szansa, że zanim naród zostanie zaszczepiony to miną dwa lata. Pytanie, ilu nas po tym czasie pozostanie przy życiu.

2.Marzeniem ministra Czarnka jest oprzeć edukację na wybitnych dziełach, czyli…tych, autorstwa Jana Pawła II. Język polski, historia, zajęcia o seksie, a może i przedmioty ścisłe wsparte słowem bożym, to dla Czarnka priorytet i podstawa solidnego nauczania biednych dzieciaczków. Okazuje się, że można dzieła polskiego papieża wykorzystać też do zajęć z przedsiębiorczości, co pozwoli dostrzec „etykę’ tego przedmniotu. Niezłe, choć może warto popukać się w pustą główkę?

3.Jeszcze nie tak dawno kochali PiS nad życie. Za jedno złe słowo laliby po mordach, a dzisiaj? Dzisiaj stoczniowcy Gryfia o prezesie i jego kolesiach nie chcą nawet słyszeć. W ramach obiecanej obudowy przemysłu stoczniowego, 200 stoczniowców idzie właśnie na zieloną trawkę. Ech, jak to się mówi, obiecanki cacanki, a głupiemu radość.

4. Pieszczoszek Zjednoczonej Prawicy, Antoni Macierewicz podsumował 2020 rok. Ech, to było wspaniałe 12 miesięcy. Tyle jubileuszy, a wśród nich ten najważniejszy, czyli obchody powstania Radia Maryjaczy też „narodowe zwycięstwo”, czyli wygrana pana Dudy w wyborach prezydenckich. I na koniec ta zapowiedź, że „Polska będzie silna, zwycięska, jeśli będzie oddana wierze katolickiej i tradycji narodowej” i nie damy sprowadzić się do roli kolonii UE. Ech, Macierewicze wszystkich krajów łączcie się, bo czymś trzeba dokarmiać społeczną głupotę.

5.Jak ugotować protestującą opozycję? Zmusić ją do płacenia mandatów, które najczęściej są oparte na absurdalnych i nie mających nic wspólnego z prawem, posłankach. Na taki pomysł wpadli oczywiście ludzie Ziobry i już złożyli oni do Sejmu odpowiedni projekt ustawy. Jak się uda to już nikt nie będzie mógł odmówić przyjęcia mandatu. Jedynie Gowin z tego kółeczka wzajemnej adoracji jest przeciwny, uważając, że łamie to wolność obywatelską. No to sobie wymyślili sposób na opozycję, nieprawdaż? Kaktus mi na dłoni wyrośnie, gdy uda im się egzekwować to swoje nowe prawo.

6.Niesamowite! Były członek PiS, Gerard Weychert, złożył pozew przeciwko Andrzejowi Dudzie, zarzucając mu „naruszenia zasad praworządności wynikających z Konstytucji, które z kolei naruszyły prawo powoda do życia w państwie”. Chodzi o kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego, podwójny wybór sędziów Trybunału Konstytucyjnego, połączenie stanowisk prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, stanowienie prawa, które neguje niezawisłość sędziowską oraz niezależność sądownictwa, a także kryzys wokół Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądownictwa. Sąd rejonowy w Rybniku pozew odrzucił, ale, i tu niespodzianka, apelacyjny w Katowicach tę decyzję uchylił i będzie proces. Ot, taki drobiazg, który zapewne skończy się niczym, a jednak cieszy.

7.Pan Duda dostał nowe polecenie. Ma utworzyć Biuro Polityki Międzynarodowej i zająć się budową relacji z prezydentem Bidenem. No nie! Koń by się uśmiał! Przyjaciel Trumpa, który wciąż nie dopuszcza do siebie myśli, że jego Trumpek jest już na wylocie, ma zadbać o dobre relacje z USA? Już to widzę…
…………………………………………….
No cóż, jest jak jest i lepiej jeszcze długo nie będzie, bo mamy jakieś inne priorytety i najmocniejsi jesteśmy w gębie, a to nieco za mało, by zmienić polską rzeczywistość.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Źródło informacji
1.https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-sluch-o-szczepionkach-z-usa-dla-polski-zaginal-podcast/kkzjzhp,79cfc278
2. https://kobieta.wp.pl/encykliki-papieza-na-lekcjach-przedsiebiorczosci-nowy-pomysl-czarnka-6595389284285216a
3. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26663956,stoczniowiec-pisowcy-nas-wyr-ali.html#s=BoxWyboM
4. https://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,26656755,antoni-macierewicz-opowiadal-na-czym-polegaja-atomowe-plany.html#s=BoxLoCpImgLink
5. https://wiadomosci.wp.pl/obowiazkowe-mandaty-nie-do-przyjecia-dla-koalicjanta-pis-partia-gowina-przeciwko-6595426185546528a
6. https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26671651,sad-konstytucja-nie-chroni-prezydenta-rp-od-odpowiedzialnosci.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy#s=BoxWyboImg3
7. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/prezydent-duda-ma-ulozyc-relacje-polski-z-joe-bidenem/94tlcq8,79cfc278

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirosław
Mirosław
10 stycznia 2021 17:48

ad. 5. Zajmą pobory, lub konto. Plus koszty egzekucji, czyli jednak ,,kaktus” 🙁