Przegląd Prasy Niezależnej (05.04-11.04.2021)

Przegląd Prasy Niezależnej (03.04 – 09.04.2021)

Przeżyliśmy państwowe obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej, przeżyliśmy „genialny” film Macierewicza o zamachu smoleńskim, to może i przeżyjemy Prasówkę Tygodniówkę?

…………………………………………..
1.Co potrzeba, by zrobić karierę? Ano niewiele! Wystarczy mieć sukcesy wokalne, studiować na politechnice i być córką wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski, by prowadzić jakieś szkolenia i być zatrudnioną przy projekcie wartym 300 mln zł. Wystarczy być żoną posła Krzysztofa Sobolewskiego i już się jest dyrektorem w jednej ze spółek Orlenu oraz zasiada się w zarządzie kolejnych dwóch spółek tegoż Orlenu. No i co? Kto mi powie, że Rodzina jako najmniejsza komórka społeczna, dla polityków PiS nie jest najważniejsza? Szczególnie ta swoja?

2.Komu grancik z Ministerstwa Kultury, komu? Na pewno nie dla Festiwalu Malta w Poznaniu, Teatru 21, tworzonym przez osoby z autyzmem i zespołem Downa. Na pewno nie dla Fundacji Krystyny Jandy. Szczęśliwym beneficjentem jest za to stowarzyszenie Muza Dei, które organizuje religijne koncerty i w ramach którego działa Teatr Klasyki Polskiej Quo Vadis, gdzie reżyseruje mąż posłanki Dominiki Chorosińskiej-Figurskiej. To na koniec małą zagadka. Zgaduj zgadula, według jakiego klucza Gliński te granty przyznał?

3. Komisja Rady Europy do spraw wyboru sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka pokazała prezesowi i jego kumplom pięknego faka. Odrzuciła wszystkich, poleconych przez PiS, kandydatów na sędziego Trybunału. Oj, jakiż to ból, że komisja nie doceniła takich orłów jak Elżbietę Karską, żonę europosła PiS, Aleksandra Stępkowskiego, założyciela Ordo Iuris, czy Agnieszkę Szklanną, ekspertkę Rady Europy. No to Komisjo już się bój! Przyjdzie prezes, tupnie krótką nóżką i się zemści za tę zniewagę. Oj, zemści!

4.Reakcja pisowskiego Rzecznika Praw Dziecka na chamski, przekraczający wszelkie normy, wpis niejakiej Pawłowicz, piętnujący rodziców dziecka transpłciowego, wywołał szok! Co zrobił? Ano zalajkował ten wpis! Dzisiaj się tłumaczy, że był to tylko błąd techniczny, że to nie on….tralalala, głupiego gadanie. Taki z niego obrońca praw dzieci jak z koziej d… trąbka.

5.Banaś, kiedyś nazywany przez prezesa „kryształowym” człowiekiem, a dzisiaj znienawidzony, postanowił przeprowadzić kontrolę pupilka władzy, czyli Polskiej Fundacji Narodowej. Niestety, nic z tego nie wyszło, bo Fundacja poszła w zaparte i odmówiła dostępu do swej dokumentacji. W tej sytuacji NIK złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd PFN, które polega na utrudnianiu przeprowadzenia tejże kontroli. Od razu zapala mi się w głowie czerwona lampka i nasuwa pytanie, dlaczego Fundacja tak się boi kontroli? Jakie przewały próbuje ukryć?

6.Uczniowie w Łodzi, Tarnowie, Krakowie, w Końskich, Lublinie Kraśniku i innych miastach Polski są piętnowani przez dyrektorów swoich szkół za udział w Strajku Kobiet czy też propagowanie znaku Błyskawicy. Grozi im się punktami ujemnymi, zawieszeniem w prawach ucznia czy nawet wydaleniem ze szkoły. To wszystko ponoć w celu zapewnienia neutralności szkoły. Serio? Według mnie to jednak łamanie jednego z artykułów Konstytucji i Konwencji ONZ mówiących o wolności i prawie dziecka do wyrażania swoich poglądów. To zdecydowanie objaw upolitycznienia szkoły, która ma produkować Homo PiSsus, ku chwale prezesa.

7.I na koniec coś miłego. Z poznańskiego oddziału Telewizji Reżimowej odeszło kilku młodych dziennikarzy. Wprawdzie nie mówi się głośno o przyczynach, choć jak głoszą ploteczki, Młodzi mieli już dosyć „jedynej słusznej linii” swojej stacji, więc powiedzieli grzecznie – papapa… i sobie poszli. Trzymam mocno kciuki za to, by tych, którzy jeszcze swoją osobą firmują reżimówkę, oświeciło i również się pożegnali. W końcu nadal chyba honor i etyka zawodowa coś powinny znaczyć?
………………………………..
Czas na uśmiech…”Umiera Kaczorescu. Przy łożu śmierci stoi Ziobro i pyta:
– A prezes pamięta, jak Stalin umarł, jak wszyscy ludzie płakali?
– Pamiętam…
– I teraz Polacy będą tak płakać. Za cały Fundusz Sprawiedliwości, kupiłem zapas gazu łzawiącego”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Źródło informacji
1.https://walbrzych.wyborcza.pl/walbrzych/7,178336,26949701,corka-wiceministra-pis-nadzoruje-wart-300-milionow-program.html#s=BoxWyboMT
https://www.money.pl/gospodarka/zona-posla-pis-na-trzech-stanowiskach-w-orlenie-po-objeciu-prezesury-przez-daniela-obajtka-6626038212672096a.html
2. https://wyborcza.pl/7,75410,26960660,glinski-rozdal-granty-rekordowa-kwota-na-teatr-meza-poslanki.html#s=BoxWyboLink
3. https://tvn24.pl/polska/europejski-trybunal-spraw-czlowieka-rada-europy-odrzucila-wszystkich-polskich-kandydatow-na-sedziow-tvn24-5064756
4. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rzecznik-praw-dziecka-i-wpis-krytykujacy-transplciowe-dziecko-jest-wyjasnienie/6835blk,79cfc278
5. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nik-zawiadomienie-do-prokuratury-po-kontroli-w-polskiej-fundacji-narodowej-pfn/r6d1kwt
6. https://tvn24.pl/polska/lodzkie-uczniowie-liceum-karani-za-znak-blyskawicy-5064033
7. https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/dziennikarze-odchodza-z-poznanskiego-tvp-jakie-sa-powody/ym7xed5,681c1dfa

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments