Przegląd Prasy Niezależnej (06.09-12.09.2021)

Przegląd Prasy Niezależnej (13.09-19.09.2021)

Nie dajmy się nabrać! Stan wyjątkowy i wciskanie narodowi kitu o obronie przed wrogami ze Wschodu to jedna, wielka lipa. To zasłona dymna, pod którą trzeba ukryć nawalankę, niedoróbki i niekompetencję nieRządu. Jedni uwierzą, bo idą na wiarę, ale przyszłość pokaże, że zwycięży wiedza. Dlatego właśnie Prasówka Tygodniówka już od 6 lat nie odpuszcza. Jestem cierpliwa…

………………………………………
1.Obóz władzy rozsiewa na prawo i lewo nastroje antyunijne. Nam każe być przeciw, staje na głowie, byśmy nie zobaczyli kasy z unijnego funduszu odbudowy, a sam doi, ile się tylko da z tej znienawidzonej Brukseli. Spójrzmy, ile zarabiają europosłowie, w tym i ci, z PiS. To miesięcznie diety na ponad 35 tys., darmowe loty i pieniądze na wynajęcie mieszkania w Brukseli. Taka Szydło, przez rok męczenia się w Europarlamencie, zarobiła ok. 483 tys. zł. i zaoszczędziła 78,8 tys. zł i 119,200 euro. Inni z jej partii nie wypadają gorzej. I co, mamona od „okupanta” nie śmierdzi, prawda?

2.Rosja i Białoruś mają „Zapad 21”, a my „Rysia 21”. Ruszyło więc polskie wojsko na Podkarpacie, by tam się szkolić, ćwiczyć w terenie…i tylko zastanawiające, że to akurat w tym samym czasie, co ćwiczenia Putina, że właśnie na Podkarpaciu. Czy tylko mi się wydaje, czy faktycznie polskie manewry w tym roku mocno wpisują się w uzasadnienie stanu wyjątkowego i całej tej hecy obronnej przed imigrantami? NieRząd musi przekierować uwagę narodu, by ten nie skupił się na tych wszystkich machlojkach i przekrętach. Tako rzekłam ja i tego się trzymam!

3.NieRząd na uszach staje, by wmówić nam, że inflacja to dobre zjawisko. Taki jeden połączył ostry wzrost cen z rozkwitem gospodarczym, kolejny ze wzrostem płac, co niweluje skutki tejże inflacji, a teraz dowiadujemy się od Morawieckiego, że dla rolników inflacja jest jak błogosławieństwo, bo dzięki niej więcej zarabiają. No cóż, bardzo cenię rolników, wręcz lubię, więc życzę im, by ta inflacja trwała i trwała, a oni rośli w dobrobyt.

4.Kolejny przykład na to, że czego się nieRząd nie chwyci to zawsze schrzani. Czarnek przygotował listę miejsc, które dzieciaczki powinny obowiązkowo zobaczyć i …znalazły się na niej nieistniejące obiekty. I tak, nie ma zamku w Grodzieńcu, czy Muzeum Techniki w Gliwicach. Są nieczynne kopalnie, zamknięte zakłady pracy, ale co tam. Najważniejsze, że są miejsca kultu religijnego w dużej ilości, od koloru do wyboru. No nie, ja za takie „atrakcje” dziękuję.

5.Jeśli usłyszycie za chwilę, że konflikt z Czechami o Turów nieRrząd inteligentnie i sprawnie już rozwiązał, to nie wierzcie w te zapewnienia. Wydaje się, że już jakiś punkt jest dogadany, a tu hop i strona polska zmienia zdanie. Jak mówią Czesi, polskie władzy brakuje „woli politycznej”. Z kolei, według Morawieckiego, wszystko się ślimaczy, bo mieli oni najpierw wycofać skargę na nas i potem rozmawiać, a tego nie zrobili. No i wyszło jak zawsze. „To oni winni, nie my”!

6.To, że nieRząd kocha narodowców i w pełni akceptuje ich ideologię, wiemy od dawna. Nasze rodzime osiłki z małymi móżdżkami załapali się już na ponad 3 mln zł dofinansowania…tak szczodrą ręką ma dla nich minister Gliński. Za te pieniądze Bąkiewicz będzie mógł przygotować swoje bojówki do wielkiej krucjaty, która najpierw ruszy w Polsce przeciwko niewiernym, za mało białym i innym, nie pasującym do obrazu Polski nacjonalistycznej, a potem przed nim Europa i może reszta świata. No cóż, każdy ma swoich fundamentalistów do dofinansowania, mamy i my.

7. Gdybyście nie wiedzieli, to informuję uprzejmie, że „gdyby nie Radio Maryja, przejechałby nas walec laicyzacji jak na Zachodzie”. Tako rzekł pan Czarnek, a wiadomo, że wszystko, co on powie, nie podlega dyskusji. W tej sytuacji pozostaje nam jedno. Wielbić Radio Maryja, padać na klęczki przed jego twórcą i głosić imię jego wszędzie, gdzie się da. Idziecie na to?
……………………………………………..
Dla każdego, kto doczytał prasówkę do końca i zachował wciąż sprawny umysł, sucharek na szczęście;
Kobieta twierdzi przed sądem, że była wprawdzie trzy razy zamężna, ale nadal jest dziewicą. Sędzia pyta, jak to było możliwe.
– Mój pierwszy mąż był impotentem, drugi homoseksualistą, a trzeci funkcjonariuszem partyjnym.
– I co z tego? – dziwi się sędzia.
– Ten trzeci tylko obiecywał i obiecywał…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Źródło informacji
1.https://wiadomosci.wp.pl/brukselski-okupant-ile-zarabiaja-europoslowie-z-pis-6681968518388704a
2. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,27535024,czolgi-i-tysiace-polskich-zolnierzy-ciagna-na-wschod-armia.html#S.-K.C-B.2-L.1.maly#s=BoxWyboLink
3. https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-premier-mateusz-morawiecki-licze-ze-inflacja-zacznie.spadac,nId,5475815
4. https://turystyka.wp.pl/program-poznaj-polske-na-liscie-nieistniejace-obiekty-6680939210218336a
5. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/spor-o-turow-czesi-o-kulisach-negocjacji-polska-ciagle-zmienia-zdanie/g4eyx48,79cfc278
6. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27558443,trzy-miliony-zl-dofinansowania-dla-strazy-narodowej-i-marszu.html#s=BoxOpImg1
7. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-09-04/czarnek-gdyby-nie-radio-maryja-przejechalby-nas-walec-laicyzacji-jak-na-zachodzie/?ref=kafle

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments