Przegląd Prasy Niezależnej (07.09 – 13.09.2020)

Przegląd Prasy Niezależnej (14.09-20.09)

Duda jak zwykle bajdurzy, prezes mnie mocno już nudzi. RPD gdzieś tam sobie grzebie, Ziobro namiętnie promuje siebie. Ja zaś kolejne newsy wyłapuję i skrzętnie co tydzień je spisuję. Czasami rymem częstochowskim błysnę lecz tak już mam i nie odpuszczę. Muszę się wyładować, bo inaczej skisnę!
………………………………………….
1.Hitem tygodnia jest nasz RPD, który grzebał sobie w plecakach dzieci i znalazł w nich tabletki na zmianę płci. Tytan pracy z niego, bo zapewne poświęcił sporo czasu, by stać przed szkołami, wyłapywać dzieciaczki i gmerać im w plecakach. Wszystko super, ale nie łapię jednego. Jak osoba na takim stanowisku może nie wiedzieć, że zaglądanie do plecaków dzieci jest niezgodne z prawem? No chyba, że robił to w obecności opiekunów, psychologa szkolnego czy też policji. Tak więc, jak to było z tym grzebaniem? Faktycznie grzebał czy tylko teraz tak sobie gaworzy?

2.Inwencja twórcza obozu władzy fruwa nad nami jak „peerelowska” gołębica. Tu się rozwali sądownictwo, tam wykończy media, powróci się do państwowych szpitali, pozbędzie się mediów niezależnych i po 29 latach od transformacji ustrojowej zdekomunizuje się dyplomację, by na miejscu komuchów postawić miernych ale prezesowi wiernych. I będzie tak, jak w tej piosence z czasów PRL, „Zbudujemy nową Polskę, Zbudujemy taki świat, W którym wszystko będzie lepsze, W którym nowy będzie ład”. Tak nam dopomóż prezesie, Ziobro i Gowinie w Trójcy swej najczystszej…

3.Nie mam pojęcia, co pan Duda robił w szkole, ale na pewno zapomniał się nieco poduczyć. Co usta otworzy to pokazuje taki brak wiedzy, taki dołek intelektualny, że aż ręce opadają. Co trzeba mieć w głowie, mówiąc, że „ostatni raz Polska taką siłę jak dzisiaj, miała w XVII wieku”? Aż chce się powtórzyć „kończ waść, wstydu oszczędź”, ale czy on to ogarnie swoim małym rozumkiem?

4.Przeprowadzono badanie na temat religii w szkole i okazało się, że 62% respondentów jest temu przeciwne. Jak to tłumaczy sobie kościół? Ano zupełnie prosto. Dzieci ot tak, z marszu, nastawione są krytycznie do przedmiotów w szkole, a poza tym, gdyby religia była obowiązkowa to i podejście do niej byłoby właściwe. A tak w ogóle kościół jest cacy, katecheci super, a bez religii nie byłoby Polski. Jasne? Jasne.

5.I już wiemy, dlaczego PiS bawi się w skrajny nepotyzm i obsadza spółki państwowe swoimi ludźmi. Wyjaśnił to bardzo uczciwie Radosław Fogiel, kolejna upadła gwiazdka PiS. Nie mogą oprzeć się na prawdziwych ekspertach, bo ich sposób myślenia o gospodarce i zarządzaniu jest zupełnie sprzeczny z interesem PiS-u. Stąd muszą brać, jak leci, kogo popadnie, ale co tam…ważne, że ci, co brani jak z łapanki, dostają dobrą kasę i są wierni. Bo nie wiedza się liczy ale oddanie partii. Hahaha, już to przerabialiśmy, prawda?

6.Wszyscy pamiętamy Elbanowskich, mocno wielodzietną rodzinę, która tak dzielnie walczyła o powrót 6-latków do przedszkoli, krytykowała nauczycieli i nauczanie, a w nagrodę za swoją walkę z PO, stała się podporą pani Zalewskiej i MEN, prawda? Dzisiaj ma kłopoty. Wychodzi na to, że owi państwo zdefraudowali część dotacji z kancelarii premiera, a większość kasy wydawali na swoje pensje zamiast na projekty, które niby realizowali. Kolejny ideał, który sięgnął bruku, ale nie jedyny. W PiSlandii takich od groma i trochę.

7.Dla Ziobry walka z mediami jest priorytetem. Ech, marzy się facetowi, by u nas było tak jak na Węgrzech, gdzie o wolnych mediach można już tylko pomarzyć. Chodzi mu więc po głowie podatek od reklam, który miałby sięgnąć nawet 20% przychodu z treści komercyjnych. Trzeba przyznać, że dobrze facet kombinuje, bo to byłby gwóźdź do trumny dla tych mniejszych mediów. Jeszcze kilka takich pomysłów i może wreszcie prezes pogłaszcze go po główce i uzna za godnego siebie następcę?
……………………………………….
No i to byłoby na tyle. Gratuluję tym, którzy doczytali prasówkę do końca bez wspomagaczy typu szklanica z procentami czy jakieś dopalacze. Jeśli czytacie te ostanie moje słowa, to znaczy, że duch w narodzie wciąż nie ginie i nie ma na nas mocnych. Dobrej niedzieli, mimo wszystko i wbrew wszystkiemu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Źródło informacji
1.https://koduj24.pl/rpd-widzial-dzieciece-plecaki-pelne-tabletek-na-zmiane-plci-zaskakujace-slowa/
2. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wielki-plan-pis-reformy-zakladaja-min-upanstwowienie-szpitali-i-dalsza-dekomunizacje/4pxct2d,79cfc278
3. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26277785,andrzej-duda-ostatni-raz-polska-taka-sile-jak-dzisiaj-miala.html#do_w=46&do_v=58&do_a=287&s=BoxNewsMT
4. https://www.o2.pl/informacje/religia-w-szkolach-wiekszosc-polakow-jej-nie-chce-duchowny-komentuje-6552211717868448a
5. https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26287138,ludzie-pis-w-radach-spolek-fogiel-w-kuriozalny-sposob-wyjasnil.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink
6. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26280001,elbanowscy-wzieli-srodki-z-men-wp-wydaja-wiecej-na-pensje.html#s=BoxOpImg4
7. https://www.money.pl/gospodarka/danina-od-reklam-nowy-pomysl-ziobrystow-na-ujarzmienie-mediow-6551781300566912a.html

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Joanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Joanna

Doczytałam!