Przegląd Prasy Niezależnej (08.02-14.02.2021)

Przegląd Prasy Niezależnej (14.06-20.06.2021)

Ile nas kosztował pobyt Pawłowicz z ochroną SOP-u w wypasionym hotelu? Hajlujący Greniuich na czele IPN we Wrocławiu, KRUS pod lupą nieRządu, co pewnie ucieszy rolników, Polska krajem fanatyków religijnych, Filipiny mają dosyć naszych dyplomatów… i jeszcze kilka innych newsów minionego tygodnia. Zapraszam na prasówkę tygodniówkę.

……………………………………………
1.Zaczynam od Krystyny Pawłowicz, która w czasie, gdy nam nieRząd nakazywał siedzenie w domu i z powodu pandemii zamykał wszystko, co się dało, byczyła się w wypasionym hotelu, bo jej, jako wybranej, wolno było. Siedząc sobie w Malinowym Zdroju korzystała z opieki dwóch funkcjonariuszy SOP, do czego chyba nie miała prawa. Ile zapłaciliśmy my, podatnicy, za ochronę tej pani w hotelu? Jak twierdzi ekspert, to koszt ponad 12 tysięcy złotych. Ciekawe, czy zrzuciliśmy się też na opłacenie jej pobytu w tym luksusie, co kosztowało ponad 3800? Nie ma co, nieźle nas doi ta „dobra zmiana”.

2.O tym, że narodowiec czystej krwi, Tomasz Greniuch, ma kierować wrocławskim oddziałem IPN, wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz do sprawy hajlującego Greniucha odniosła się ambasada Izraela. Zdziwiona, że kogoś takiego powołuje się na szefa oddziału IPN, proponuje, by ten pan ruszył swoje cztery litery i może zajrzał do muzeum Auschwitz Birkenau. Może to mu pomoże zrozumieć, co czyni i ogarnie się. A może to państwo się wreszcie ogarnie i pojmie, co wyczynia, stawiając na takich jak Greniuch. Wstyd po prostu!

3.”Świetna” wiadomość dla rolników, którzy stoją za zwycięstwem PiS w wyborach. Teraz partia i jej prezes nagrodzą ich za oddanie, lojalność i uwielbienie. Jeśli wygra ta koncepcja to zmniejszy się liczba ubezpieczonych w KRUS i korzystających z preferencji w opłacaniu składki zdrowotnej. To już nie będzie 1 zł od hektara dla posiadaczy ponad 6 hektarów !I co panowie rolnicy? Cieszycie się, że jako patrioci więcej będziecie bulić…na chwałę tego państwa, jakie sobie wybraliście?

4.Ordo Iuris dwoi się i troi, by Polska stała się formalnie krajem fanatyków religijnych. Właśnie złożyło do Sejmu swój projekt „Tak dla rodziny, nie dla gender”, w którym zakładają wypowiedzenie konwencji stambulskiej. W nim też całkowity zakaz aborcji, ograniczenie dostępu do antykoncepcji, przekonanie, że rodzina dba o dobro dziecka, decyduje o tym i tego trzeba się trzymać; czy autonomia szkół wyznaniowych. Za chwilę będziemy żyć w Polsce takiej jak to państwo z „Opowieści podręcznej”. Wrrrrrr….

5.Filipiny. Prowincja Zambales i stłuczka samochodowa, w której udział wziął wicekonsul Bartosz Woźniczko, a ofiarami zostało dwóch Filipińczyków. Facet był złośliwy, zasłaniał się immunitetem, nie chcąc jednocześnie okazać odpowiedniej dokumentacji, a do tego obrażał i dyskryminował Filipińczyków. Towarzyszył mu jeszcze jeden typek, zachowujący się podobnie. W tej sytuacji filipińska kongresmenka domaga się opuszczenia kraju przez polskich dyplomatów, a za to nasz MSZ odpowiada spokojnie, że zarzuty są nieprawdziwe i wszystko jest ok. Cholerka, nawet na Filipinach mamy już przechlapane.

6.Wszyscy pamiętamy, jak to pan Rydzyk powołał do życia Społeczny Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej. Do dzisiaj nie wiadomo, ile kasy zebrał. Mówi się o 25 mln i 2,5 mln dolarów, 60 mln zł… Nie wiadomo też, na co ta kasa poszła, bo to, że nie na ratowanie stoczni, to wiadomo na bank. Plotka głosi, że za część kupiono akcje spółek giełdowych i podupadającego „Ilustrowanego Kuriera Polskiego”, a za resztę powstało imperium medialne redemptorystów. Rydzyk się wkurza, uważa, że jest bezprawnie atakowany, że to bzdura, a jednocześnie nie chce się przyznać, na co poszły te pieniądze. Jakby co, to nie on prowadził zbiórkę, ale ludzie świeccy i przewodniczący „Solidarności”, więc proszę się od niego odwalić i tyle w temacie.

7.Przedsiębiorcy składają pozwy przeciwko państwu z żądaniem odszkodowania za kanał, w jaki wpędziła ich pandemia. I mieliby szansę na wygranie sprawy, mimo że nieRząd nie wprowadził stanu klęski, ale… Morawiecki błysnął cwaniactwem i zwrócił się do TK o zbadanie zgodności z Konstytucją art. 417.1 Kodeksu cywilnego, który mówi, że „Za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej ponosi odpowiedzialność Skarb Państwa”. Hm, wiadomo, jaka będzie odpowiedź ekipy Przyłębskiej, więc drodzy przedsiębiorcy, raczej nie macie na co liczyć. Kasy nie dostaniecie.
………………………………….
W państwie, w którym bałwanów od groma i trochę, warto ulepić takiego niedużego na swoim podwórku i rozpocząć totalną wojnę na śnieżki, by wyładować nadmiar frustracji i wkurzenia. Miłej zabawy więc życzę i do poczytania za tydzień.
Źródło informacji
1.https://www.onet.pl/informacje/onetkielce/krystyna-pawlowicz-w-hotelu-ile-kosztowal-pobyt-funkcjonariuszy-sop/7nbk70r,79cfc278
2. https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26780213,ambasada-izraela-reaguje-ws-nowego-szefa-wroclawskiego-ipn.html#s=BoxLoCpImg3
3. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/skladka-zdrowotna-rzad-pracuje-nad-zmianami/lg79vk0
4. https://noizz.pl/opinie/projekt-tak-dla-rodziny-nie-dla-gender-w-sejmie-wypowiedzenie-konwencji-stambulskiej/42jtqmt
5. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/filipiny-afera-z-udzialem-polskich-dyplomatow-msz-odpowiada/hjknjj8,79cfc278
6. https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26782560,miliony-ze-zbiorki-na-stocznie-gdanska-poszly-na-radio-maryja.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.2.maly#s=BoxWyboImg1
7. https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26771340,sa-pierwsze-pozwy-przedsiebiorcow-przeciwko-panstwu-sedzia.html#s=BoxOpImg5

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments