Przegląd Prasy Niezależnej (21.09-27.09.2020)

Przegląd Prasy Niezależnej (12.10- 18.10.2020)

Ponoć miliony Polaków czekały na umowę koalicyjną. No, ja przepraszam, bo nie czekałam. Miałam i mam na to kompletnie wyrąbane. Naprawdę, interesują mnie inne sprawy dotyczące Polski niż „prezes wiecznie żywy”, zdezelowany Ziobro i rozmemłany Gowin. Zapraszam więc na hity minionego tygodnia w wersji „lajt” i gwarantuję, nie znajdziecie tu nic o cyrku, który ostatnimi dniami tych trzech błaznów nam zafundowało.
…………………………………
1.Wielce szanowny tatulek prezydenta Dudy, przewodniczący sejmiku małopolskiego, nie znalazł czasu, by spotkać się z dwójką deputowanych z Bundestagu, którzy wpadli do Krakowa, by porozmawiać o dyskryminacji osób LGBT i wolnych strefach. Jan Duda poszedł w zaparte, bo przecież nikt tęczowym mieszkańcom Małopolski nie robi krzywdy, więc o czym tu w ogóle gadać? Jakie strefy? Jakie prześladowania? To tylko wymysł wrogów pisowskiej Polski i kościoła, bo ludzie spod tęczowej flagi mają u nas klawe życie.

2.Już wiem, jak obóz rządzący chce podnieść przyrost naturalny Polaków. Wywalił z podręcznika do biologii tematy związane z antykoncepcją i będzie git. A co tam, że domy dziecka będą pękać w szwach, wzrośnie liczba nielegalnych aborcji i porzuconych niemowlaków. Ważne, że nastolatki będą się rozmnażać ku chwale prezesa, ku chwale jego Polski. I tak trzymać, bo przyszłość narodu w rękach małolatek w ciąży…

3.Ufff, miejmy nadzieję, że parafie zbierające podpisy pod projektem ustawy „Stop LGBT” dużo na tym stracą. Do Brukseli już płyną skargi na udział duchownych w tak homofobicznej akcji i jestem pełna wiary, że UE odetnie kurek z kasą dla tych parafii, podobnie jak to zrobiła w odniesieniu do „stref wolnych od LGBT”. Jeden z księży wydaje się być bardzo zdziwiony, no bo jak to? „Albo żyjemy w demokratycznym państwie, gdzie knebluje się komuś usta, albo jesteśmy wielokulturowi i szanujemy prawo do wyznawania swoich opinii”. Gościa po prostu pogięło i sam nie wie, co gada.

4.Fundusz Sprawiedliwości pana Ziobry to jedna wielka pomyłka. Kasa miała iść na pomoc ofiarom przestępstw, a tymczasem z 385 mln. zł do pokrzywdzonych trafiło zaledwie 19,7 mln zł (dane z 2016 roku) i co roku ta pomoc jest coraz mniejsza. Tenże fundusz zasila za to solidną mamoną ojca Rydzyka oraz organizacje katolickie, które w przebiegach wygrywają wszystkie konkursy, rozpisane przez ten fundusz. Ofiary przestępstw niech więc dają się spokojnie dalej wykańczać, bo ważne, by Polska wyznaniowa rosła w siłę. W końcu jakieś priorytety muszą być, prawda?

5.Do Polaków zaczyna docierać, jaki miód ich czeka, gdy pójdą na emeryturę. Już 45% chce dłużej pracować i tylko 28% raduje się z obniżonego wieku emerytalnego. No i co z tym fantem zrobi nieRząd? Pewnie nawet nie zwróci uwagi na ten nowy trend, bo przecież obiecał obniżenie wieku emerytalnego, zrobił to, więc co się ma przejmować życiem emeryta. To nie jego problem, bo masz głupi Polaku to, co chciałeś, więc się ciesz.

6.OBWE przedstawiła raport o wyborach prezydenckich w Polsce, a w nim wskazała na problemy z głosowaniem korespondencyjnym i wnoszeniem protestów, nienawistną retorykę, niejawność budżetowa, luki w prawie, które trzeba zmienić, finansowanie kampanii wyborczej i stronniczość mediów. Ale co tam ten raport. Nie będzie nam jakaś tam byle jaka organizacja pisała w obcym języku, co i jak mamy robić. W końcu nikt na świecie nie zna tak dobrze zasad demokracji i tak mocno się ich nie trzyma jak prezes i jego kolesie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

7.No i na koniec taka „perełka”. Dzięki zgodzie GIS ruszył do Polski transport z Niemiec ze śmieciami,, które zawierają pył z gazów odlotowych, zawierających substancje zanieczyszczające powietrze. To ponad 40 tys. ton odpadów! Jak widać, dla obozu rządzącego każdy śmieć jest na wagę złota, bo dzięki temu tej transakcji, będzie miał jeszcze przez jakiś czas kasę na 500 Plus i inne Plusy. Jeśli karaluchy i szczury dobrze się czują na śmietniskach, to co, my, Polacy, nie damy rady?
…………………………………………..
To kolejny już tydzień, gdy tkwimy po uszy w stonce, zaplutych karłach reakcji i wrogach klasowych. Nad głowami fruwają nam demony, dokarmiane szczodrze przez naszego rodzimego dyktatorka i Polską Instytucję Kościelną, ale co tam…przetrwamy!

Źródło informacji
1.https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26340617,przewodniczacy-sejmiku-jan-duda-nie-chcial-rozmawiac-z-niemieckimi.html?_ga=2.158718074.1716393922.1597824795-1597973528.1597824795#S.main_topic-K.C-B.4-L.3.maly
2. https://wyborcza.pl/7,162657,26329928,antykoncepcji-nie-ma-w-podreczniku-biologii-czy-pojawi-sie.html#s=BoxWyboImgLink
3. https://wiadomosci.wp.pl/parafie-straca-pieniadze-z-unii-europejskiej-do-brukseli-plyna-skargi-na-stop-lgbt-6557132086786912a
4. https://businessinsider.com.pl/finanse/fundusz-sprawiedliwosci-kto-dostaje-z-niego-pieniadze/v2w7mb0
5. https://finanse.wp.pl/wiek-emerytalny-do-zmiany-chca-tego-przyszli-emeryci-co-na-to-politycy-6557956189236096a
6. https://www.rp.pl/Prawo-dla-Ciebie/309259905-OBWE-ocenila-wybory-prezydenckie-w-Polsce.html
7. https://next.gazeta.pl/next/7,172392,26327454,ponad-40-tys-ton-odpadow-trafi-z-niemiec-do-polski-gis-wydal.html#do_w=52&do_v=66&do_a=293&s=BoxBizLink

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

Taka Tygodniówka to bardzo dobry pomysł.

Ad 6. Ciekawe, czy w Raporcie (tu omówienie z rzepy, też raczej tą sprawą niezainteresowanej) w ogóle pominięto PARTYJNĄ AGITACJĘ Kościoła i jej wpływ na wyniki, a więc na uzyskanie władzy. Można zrozumieć, że ten aspekt dla OBWE jest egzotyczny, ale powinien być przedmiotem analizy. Może dlatego, że nie ma badań pozwalających ocenić odsetek wyborców zmanipulowanych przez niedemokratyczną korporację z zagranicy (!), ale zupełny brak opinii o tym zakresie musiałby zastanawiać.