Przegląd Prasy Niezależnej (26.04-02.05.2021)

Przegląd Prasy Niezależnej (12.07-18.07)

Mokro, szaro i ponuro. Ależ ta aura dostosowała się idealnie do kolorytu dzisiejszej Polski. Deprecha murowana! A może lepiej po prostu na tyle się wkurzyć, by zmieść tę rządzącą patologię z powierzchni?
…………………………………….
1.W Izbie Reprezentantów USA złożono projekt ustawy o powołaniu w Departamencie Stanu specjalnego wysłannika, który zajmie się prawami osób LGBTI na świecie. Pod lupą tegoż wysłannika miałaby znaleźć się m. in. Uganda, Nigeria, Rosja i … Polska. W dokumencie wspomniano nasze „strefy wolne od LGBT”, Ordo Iuris i Dudę. No to co? Fajnie, że się o nas mówi, prawda? Fajna ta przyjaźń polsko amerykańska z soczystym fuckiem w tle.

2.Już w 2016 roku obóz władzy, w ramach swej miłości do dzieci, przestał finansować Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Pewnie dlatego, że zgodnie z przekazem, w państwie PiS nie ma dzieci maltretowanych, nieszczęśliwych, zaszczutych, więc po co im taki Telefon? Teraz nastąpiła mała zmiana frontu, bo nie udało się zamknąć ust tym, którym dobro dzieciaków leży faktycznie na sercu i hura!!! Jest dotacja! To aż 130 tys. zł! Kwota niebotyczna, prawda?

3.Na jednym z protestów była sobie piękna, tęczowa flaga, a na niej słowa papieża Franciszka: „Bóg kocha cię takiego, jakim jesteś”. No i znalazł się jakiś chłopek roztropek, który uznał, że właśnie urażono jego uczucia religijne. Sprawą zajęła się prokuratura, będą powołani biegli, by ocenić, czy doszło do naruszenia i obrazy uczuć religijnych, a ja…ja zastanawiam się, czy w przypadku stwierdzenia winy, do odpowiedzialności będzie pociągnięty też papież? Stanie przed polskim sądem i dostanie wyrok? Ech, jak długo może uciągnąć państwo, gdzie rządzą ludzie z uszkodzonymi zwojami nerwowymi zamiast rozumu?

4.Mam pytanie! Czy jakikolwiek sąd uznał, że Lech Wałęsa był współpracownikiem SB i donosił na opozycję? Jeśli nie, jeśli wciąż mamy słowo przeciwko słowu, jeśli nie ma żadnych dowodów w postaci donosów podpisanych przez Wałęsę, to jak ocenić żądanie jednego z pisowskich historyków IPN, by w podręcznikach zamieścić informacje o „zdradzie” Wałęsy? Powiem krótko: puknij się Pan w głowę!

5.UE chce przeznaczyć 1,5 mld euro na wsparcie organizacji pozarządowych w krajach, gdzie łamane są prawa człowieka, niszczony wymiar sprawiedliwości, a demokracja staje się mglistym wspomnieniem. Do tej pory pomagała ona państwom spoza Unii, teraz jednak obejmie pomocą kraje unijne. O rany! Tyle kasy prezesowi i jego kolesiom przejdzie koło nosa. Tyle kasy Unia właduje w wewnętrznego wroga władzy! A może uda się obrócić kota ogonem i przekonać, że to właśnie opozycja uliczna, wredni sędziowie i oporni politycy łamią demokrację, a za to właśnie rząd stoi na jej straży i tym sposobem położyć łapę na tej kasie? Może Unia da się nabrać?

6.Jakby ktoś nie wiedział, to informuję, że największą ofiarą dzisiejszej Polski jest niejaki pan Rydzyk. Gnębią faceta, prześmiewają, żądają od niego informacji, na co wydaje te grube miliony, jakie daje mu państwo. No faktycznie! Męczennik z niego na miarę księdza Popiełuszki i tych kapłanów, pomordowanych w czasie II wojny światowej. Biedny Rydzyk. Jakże on musi cierpieć…

7.Tematem nr 1 minionego tygodnia jest Krajowy Plan Odbudowy. NieRząd chwali się, że jest super. Został on już zatwierdzony przez ministrów i dotarł też do Komisji Europejskiej, która zapewne zaraz padnie z zachwytu. Tralalala…znowu robią nas w konia. KE dostała tylko wstępny projekt naszego Planu. Taki roboczy, pod dyskusję. Dziwne, że znaczna część państw członkowskich zdążyła z całą dokumentacją, a my tak na wariata i jeszcze tacy z siebie zadowoleni. Bez sensu po prostu.

8.Smoleńsk niczego tej władzy nie nauczył. Tym razem pod lupą znalazł się lot Dudy z Babimostu, po zakończonej służbie kontrolera i bez zgody na start. Tym razem nic się nie stało, ale przecież mogło się stać i kto byłby tutaj winien? Pewnie Tusk czy też V kolumna opozycji.
………………………………………….
I na koniec, na przełamanie tej szarości, która nas ściska z każdej strony, taki sobie żarcik sucharek:
– W Sejmie w drugim czytaniu znajduje się nowa wersja przykazania „Nie kradnij”. Posłowie Zjednoczonej Prawicy wnieśli już 45 poprawek.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Źródło informacji
1.https://www.o2.pl/informacje/o-dudzie-w-usa-polska-wymieniana-obok-wegier-rosji-i-ugandy-6633200364288640a
2. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/dramatycznie-niskie-wsparcie-rzadu-dla-telefonu-zaufania-dla-dzieci-tylko-130-tys-zl/64z7w6q,79cfc278
3. https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27019325,warszawska-prokuratura-bada-czy-slowa-papieza-franciszka-obrazaja.html#s=BoxLoCpImg2
4. https://wiadomosci.wp.pl/wspolpraca-lecha-walesy-z-sb-w-podreczniku-ekspert-men-jednoznacznie-6634036064734016a
5. https://wiadomosci.wp.pl/unia-pominie-rzad-pis-beda-pieniadze-na-obrone-demokracji-6634062053985120a
6. https://www.onet.pl/informacje/onetkujawskopomorskie/ojciec-rydzyk-porownal-siebie-do-popieluszki-liczy-na-wsparcie-poslow-i-tk/r4bz3yd,79cfc278
7. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27041319,polska-nie-przeslala-ostatecznego-krajowego-planu-odbudowy-do.html#do_w=46&do_v=142&do_a=289&s=BoxNewsImg8
8. https://tvn24.pl/premium/lot-prezydenta-andrzeja-dudy-z-lotniska-w-babimoscie-ujawniamy-tresc-maili-i-nagrania-z-wiezy-5080737

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments