Przegląd prasy Niezależnej (29.03-04.04.2021)

Przegląd Prasy Niezależnej (12.07-18.07)

Jeśli po sytym śniadaniu wielkanocnym, kolorowych jajeczkach, szynce piętrzącej się dumnie na półmiskach, maślanym baranku i innych pychotkach, dotrze do Ciebie Rodaku Drogi, że czegoś Tobie brakuje, jakaś adrenalinka jest potrzebna, to… zapraszam na Prasówkę Tygodniówkę.
…………………………………………

1.Gdyby nie to, że to fakt, popukałabym się w głowę i uznała, że ktoś mi cytuje jakiś fragmencik z kiepskiej komedii. A jednak nie! To się dzieje, to jest, to działa w Polsce i ma się świetnie! Chodzi o …pogrzeb. Jeśli ma on charakter religijny, nie obowiązuje go żaden limit. Jednak, gdy jest świecki to może w nim uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Cholera! I kto tu kogo dyskryminuje?

2.Przed nami bardzo ważne wydarzenie, czyli wybór nowego szefa IPN. Oczywiście, PiS już ma kandydata i nie jest to człowiek, którego autorytet mógłby powalić na kolana. To dr Karol Nawrocki, wiernie służący prezesowi, najczęściej widziany w pozycji służebnej na czterech łapkach. Zapunktował „przejęciem” Muzeum II Wojny Światowej, „odbiciem” z rąk gdańskiego samorządu Westerplatte i rozpoczęcie tam budowy nowego muzeum. Ktoś zdziwiony tym wyborem?

3.Zgodnie z zasadą „PiSowcy i PiSolubni na swoim”, dyrektor Lasów Państwowych, Andrzej Konieczny, kupił od Lasów Państwowych nieruchomość za 9,4 tys. zł. TO NIE POMYŁKA! 110-metrowy dom, wart co najmniej 190 tys. zł…za 9,4 tys.! Biegiem przepisał go na syna i zaciera ręce z radości, bo taki interes życia zrobił. Poinformowane o tym Ministerstwo Środowiska nie jest zainteresowane tym przekrętem, bo to przecież „swój dla siebie”, to mu wolno.

4.Reakcja Aleksandra Stępkowskiego, rzecznika Sądu Najwyższego na skierowanie przez KE sprawy przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości, bezcenna. Wyskoczył z „ciekawym” tekstem, w którym odniósł zaistniała sytuację do Judasza, który sprzedał Jezusa za kasę. Totalnie oderwało go od realiów, bo Polska to wciąż jeszcze nie instytucja kościelna z Chrystusem – prezesem w roli głównej. Facet! Idź się leczyć!

5.To tylko u nas! Lekarz, który ośmielił się skrytykować działania NieRządu, wprowadzające ogromny chaos, gdy pandemia szaleje i wytknąć popełniane błędy, zapłaci za swoje słowa. Już poszedł wniosek o pozbawienie dr Grzesiowskiego praw wykonywania zawodu. Serio? Wracają czasy ostrego, represyjnego stalinizmu, gdy karano nawet za skrzywioną minę w pobliżu obrazu wodza ludu. Jakże chętnie z „osiągnięć” tamtych czasów korzystają ci, którzy ponoć wciąż walczą z resztkami tejże „komuny”. Puk! Puk! Kto tam? To ja, głupota!

6.NieRząd ostatnio ciężko pracował, by rozdzielić kasę na złożone do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, projekty. Nieźle się musiał nagłówkować, by było sprawiedliwie, tak idealnie w ich rozumieniu i … dzięki przyjęciu odpowiedniego, politycznego klucza, Mazowsze otrzymało AŻ (!) 0 zł na planowane w swoich szpitalach przedsięwzięcia. 1,5 mld zł pójdzie więc tylko w odpowiednie ręce, do właściwych samorządów. No cóż, kara dla województw, gdzie PiS przegrało wybory samorządowe, musi być. Ciekawe, czy lud to odpowiednio zrozumie i w kolejnych wyborach postawi krzyżyk już właściwie na karcie wyborczej?

7.Niedzielski, minister zdrowia, który „wspaniale” panuje nad sytuacją pandemiczną, właśnie poinformował naród, że nigdy już nie wrócimy do czasów sprzed pandemii i wielu z nas już zawsze będzie musiało nosić maseczki. Ma to swoje plusy, bo nic jak maseczka, nie ukryje fatalnego stanu uzębienia, co przy niebotycznie drogich usługach stomatologicznych, jest bolączką ogromnej rzeszy Polaków. A ja czekam jeszcze na jedno. Na przekonanie obywateli, że NIKT poza obozem władzy, który od prawie 6 lat nami rządzi, nie poradzi sobie z tym wrogiem, jakim jest COVID-19. Pamiętaj narodzie! Tylko PiS uwolni ciebie od zarazy. Zarazy, którą jest i ten wirus i LGBT, i PO, i niepokorne media, i Żydzi, i imigranci i w ogóle wszyscy.
………………………………………………
I na koniec… Zasady walki politycznej w wersji PiS (muszę być uczciwa – nie tylko w wersji PiS):
1. Jeśli warto o coś walczyć, to tym bardziej warto walczyć nieuczciwie.
2. Nie kłam, nie oszukuj, nie kradnij… bez potrzeby.
3. Szczera odpowiedź może Ci przysporzyć tylko problemów
4. Fakty, aczkolwiek interesujące, są bez znaczenia.
5. Prawda jest zmienna.
6. Obietnica nie jest gwarancją.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Źródło informacji
1.https://www.money.pl/gospodarka/dyskryminacja-z-urzedu-ateisci-bez-prawa-do-uroczystego-pogrzebu-6624394972097472a.html
2. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nieoficjalnie-znamy-faworyta-pis-w-wyscigu-o-fotel-prezesa-ipn/fkjdpbm,79cfc278
3. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/dyrektor-lasow-panstwowych-kupil-od-lasow-dom-za-94-tys-zl/7spdsn0,79cfc278
4. https://www.o2.pl/informacje/polska-jezusem-zdradzonym-przez-judasza-dziwny-komentarz-rzecznika-sn-6624087019112960a
5. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26947054,dr-grzesiowski-zostanie-pozbawiany-prawa-wykonywania-zawodu.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg1
6. https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,26943721,trzy-szpitale-na-mazowszu-bez-wsparcia-z-rzadowego-funduszu.html#s=BoxLoCpImg1
7. https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Adam-Niedzielski-w-TVN24-Czesc-z-nas-juz-zawsze-bedzie-uzywala-maseczek

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gustaw
gustaw
4 kwietnia 2021 15:05

Tamaro, trafiłaś w 10 tkę. Popieram i podpisuję się obiema rękoma.

Last edited 3 miesięcy temu by gustaw
antyuzurpator
antyuzurpator
9 kwietnia 2021 15:03

ad.1. – Ale ogólno-religijny, czy konkretnie polsko-katolicki?
Bo jeśli to pierwsze, to durszlak na głowę i biorę się za organizowanie pogrzebów w obrządku Wielkiego Potwora Spaghetti.
Jak kabaret, to kabaret, a co!