Przegląd prasy prawicowej 11-17.04.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 2-8.05.21 /EP/

Rozmnażajcie się Polacy, Unia za wszystko zapłaci!

Innymi słowy: my będziemy wami rządzić, bo mamy do tego zapał, a UE niech daje kasę i nie wtrąca się! Takie to recepty na raj przedstawia nam prasa prawicowa. Zresztą przeczytajcie Państwo sami:

 

……………………………………..

1.Spisujmy się! Po co państwu jest potrzebny teraz spis powszechny? „Wyniki uzyskane z każdego spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno-ściekowej”. A przede wszystkim – od aktualnej liczby mieszkańców wykazanej w spisie zależy liczba miejsc w Europarlamencie i… wysokość dotacji unijnych. Tu zatem leżą konfitury, które są główną przyczyną spisu. To dlatego pytania są sformułowane tak, że część obywateli może spisać się kilkukrotnie: najpierw jako zameldowane z rodzicami dzieci, potem jako mieszkający wspólnie studenci. Rozmnażajcie się Polacy, Unia za wszystko zapłaci!

(Źródło: Gazeta Polska Codziennie)

2.Mamy zapał do rządzenia – mówi Adam Bielan i myśli już o wyborach w 2023 r. A tymczasem wyjaśnia sytuację w jego partii: „Sąd nie zajął się sprawą merytorycznie. Stwierdził, że kadencja Gowina upłynęła, ale uznał jednocześnie, że jedyną osobą, która może zwrócić się do sądu z zapytaniem, czy tak się stało, jest sam Gowin. To absurdalne”. Najwybitniejszy strateg wszechczasów i wybitny prawnik, Jarosław Kaczyński, jest mocno zdziwiony tym, że jakiś przywódca zapomniał, że od trzech lat nie jest przywódcą. A wracając do wyborów – Bielan martwi się, że ludzie w Polsce są zmęczeni i nie chcą podzielać śmiałych planów PiSu. „A my jesteśmy obozem śmiałych wizji, nie zostaliśmy wybrani wyłącznie do administrowania. Wierzę, że za parę miesięcy…będziemy w stanie odzyskać poparcie, które straciliśmy w ostatnich miesiącach”. A my mamy nadzieję, że w Polakach zwycięży zapał do wolności i demokracji.

(Źródło: wSieciprawdy)

3.Wiemy, skąd się bierze tak straszna nagonka na Orlen i Obajtka. Nowy szef Orlenu wykrył, że jego poprzednik wydawał olbrzymie sumy na „zakładane przez celebrytów fundacje, ale również ich zagraniczne wyjazdy i imprezy. Celebryci dzięki środkom Orlenu mieli bawić się na lożach, bawić się na luksusowych wyjazdach, pić najdroższe trunki”. I pewnie jeść ośmiorniczki. Nie widziałem – mówi Obajtek – żeby ktokolwiek z nich złożył deklaracje w tym zakresie do urzędu skarbowego. Dziennikarze ustalili zaraz, że jednym z takich celebrytów był Tomasz Karolak, którego kontrakt opiewał na 600 tys. zł. Orlen ponadto sponsorował teatr IMKA, gdzie występował aktor. Po 2015 r. „okoliczności nieprzedłużenia z nami umowy są dziwne” – powiedział oględnie Karolak. Nas nie dziwi nic, co stało się po 2015 r. Nawet konieczność zgłaszania do urzędu skarbowego prezentów w postaci lampki szampana czy zaproszenia do loży.

(Źródło: Fronda)

 

4. Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej! Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że „w ostatnich pięciu latach sieć dróg ekspresowych i autostrad powiększyła się o 40 proc”. Jest to dowód na to, że rząd zawsze dotrzymuje słowa. Budujemy nowe drogi, budujemy nowy ład – mówił premier – aby życie było lepsze i jeździło się bezpieczniej. Takie inwestycje powodują także zmniejszanie bezrobocia i wzrost wynagrodzeń. I tego się będziemy trzymać w przyszłości! Miejmy nadzieję, że – jak zwykle – nie wyjdzie odwrotnie wzrost bezrobocia i spadek pensji. No i premier chyba zapomniał dodać, że chodzi o drogi rozpoczęte za rządów PO.

(Źródło: TVPInfo)

5. Kto upolitycznia Muzeum Auschwitz? Minister Gliński nie posiada się ze zdumienia na nerwowe reakcje niektórych członków w Radzie Państwowego Muzeum Auchwitz-Birkenau po powołaniu w jej skład Beaty Szydło. Ta całkowicie apolityczna osoba jest przecież tak mocno związana z tym miejscem! W sumie, to ktoś o tak wysokim zaufaniu społecznym wyrządza tej radzie zaszczyt. „Zwracam uwagę, że tego rodzaju nieuzasadnione, wykluczające gesty upolityczniają dyskusję wokół najważniejszego w Polsce muzeum martyrologicznego” – zauważył minister. Tylko poprzez wprowadzenie p. Szydło do Rady, nadajemy jej „ustawowo zagwarantowany pluralizm i różnorodność”. Zapewne, jeśli chodzi o poziom Rady, to stał się teraz bardzo różnorodny.

(Źródło: niezależna.pl)

6.Polityka Bidena wobec Rosji jest zła i zachęca tylko Putina do dalszej agresji – uważa prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z UŁ. Biden zapowiada deeskalację w relacjach z Rosją, co oznacza, że Rosja nie podejmie tej oferty i będzie zmuszona pójść naprzód. „Zatrzyma się tam, gdzie zostanie zatrzymana. Sama z siebie się nie zatrzyma”. Każdy prezydent USA poza Reaganem i Trumpem prowadził złą politykę wobec tego kraju. Niestety, należy się obawiać, że nowy prezydent wróci do czasów, kiedy to Niemcy, nie Polska, są głównym filarem USA w Europie, co jest tylko kuszeniem Rosji. Nam to przypomina tłumaczenia, że pobita ofiara sama sobie była winna, bo niepotrzebnie prowokowała agresję. Panie Żurawski vel Grajewski, to agresor jest winny, nie ofiara!

(Źródło: wPolityce

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

………………………………..

Relatywizm moralny, polityczny i prawniczy władzy nie powinien nas już w ogóle zadziwiać, jednak dziwi nieustannie. Sąd jest zły, gdy wypuszcza Nowaka, dobry, gdy niszczy Bodnara (bo nigdy nie popierał praw obywateli prawicy, zawsze tylko obywateli obozu liberalnego!). Majstersztykiem jest zaś stosunek do UE i Rosji.

Nie ma żenady w wyciąganiu ręki po pieniądze i jednoczesnym opluwaniu UE. Pozorna krytyka Rosji jest w gruncie rzeczy krytyką polityki rosyjskiej Bidena i USA. Większość inwestycji w Polsce jest współfinansowana przez UE i została rozpoczęta za poprzedniego obozu władzy, ale nie przeszkadza to premierowi dumnie przypisywać sobie osiągnięcia ostatnich 20 lat w Polsce.

Ciekawe, który wynik spisu powszechnego premier uzna za swój osobisty sukces.

 

/ep/

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments