Przegląd Prasy Prawicowej  11-17.10.2020

Przegląd prasy prawicowej (18-24.07.21) /EP/

Zapraszam na kolejny przegląd prasy prawicowej. Ciekawi jesteście, czy jest tutaj wiele informacji o porównywaniu Polski do Białorusi przez kandydata na prezydenta USA? Albo krytyka rządu za nieprzygotowanie do nowej fali pandemii? Nic z tego. Wszystko jest wspaniale, według zasady: jak mnie nikt nie chwali, chwalę siebie sam.

1.Działania rządu przynoszą wspaniałe efekty! MFW podwyższył prognozy wzrostu polskiego PKB z 3,6 do 4,6 proc. „Koronakryzys cofnął naszą gospodarkę tylko o dwa lata. Średnia dla UE wynosi 10 lat do tyłu, Włochy cofnęły się o 25 lat, a Francja o 15 lat” . Według MFW w przyszłym roku Polska będzie miała „dodatni wzrost, który wyniesie 4,6 proc”. Inflacja zaś spadnie do 2 %. Chyba nawet dzieci w zdalnej szkole są już za duże na takie bajki. Ale z łatwością obliczą, o ile lat musiałby się cofnąć Zachód, aby nam dorównać? 100 czy 150 lat?

(Źródło: gpcodziennie)

2.Ten wspaniały rząd wszystkim niesie pomoc. Właśnie trwa nabór do programu pomocy parafiom, które ucierpiały na skutek pandemii. Chociaż oficjalnie nazywa się to „Programem wsparcia innowacji społecznych na rzecz osób wykluczonych”, ale skierowany jest do parafii i wspólnot religijnych. Otrzymać można nawet do 40 tys zł. „W czasach pandemii parafie i związane z nimi wspólnoty wiernych mogą odegrać bardzo ważną rolę” . Mogą, ale pytanie, czy po otrzymaniu pieniędzy to zrobią. Dobrze, że UE nie stworzyła specjalnego funduszu „na krzewienie kultury laickiej w czasie pandemii”. Też zgłosiłyby się same parafie.

(Źródło: gość.pl)

3.„Giertych nieświadomy podczas przesłuchania? Nie z nami te numery” – mówi Maciej Wąsik. Zastępca Mariusza Kamińskiego wyśmiał zarzuty mecenasa Dubois. Ciekawe, że był przytomny, jak wchodził do niego zastępca RPO i jego obrońca, a nagle zasłabł na widok prokuratora? Przecież prokuratura otrzymała opinię lekarską, że można go przesłuchać! „Niewinny? Jak to niewinny? – pisał kiedyś Sołżenicyn o stalinowskim wymiarze sprawiedliwości – jak my go aresztowaliśmy, to już mu tam coś udowodnimy”.  Najwyraźniej MFW nie zna tej wypowiedzi, bo cofa ona Polskę o 70 lat wstecz.

Zostań patronem KODUJ24.PL

(Źródło: DoRzeczy)

4.PSL ma zgryza. „Ponad połowa społeczeństwa popiera ustawę o ochronie zwierząt i chce, żeby prezydent Andrzej Duda ją podpisał. Wśród zwolenników ustawy znajdują się wyborcy wszystkich partii politycznych”, ale PSL w szczególności. Oczywiście, jakiekolwiek „przestrogi rzucane przez przeciwników ustawy o malejącym poparciu Prawa i Sprawiedliwości nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości”. Przecież wiadomo, że Jarosław Kaczyński zawsze ma rację i wie lepiej, czego chcą Polacy. Jeśli PSL tego nie rozumie, niech lepiej uważa przy głosowaniu! Zawsze jeszcze możemy poprosić prokuraturę o pomoc! Pytanie, czego brakło partii rządzącej w negocjacjach, że zaczyna grozić – kasy czy cierpliwości?

(Źródło: niezależna.pl)

5.Na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja na temat szans Polski na spowodowanie odrodzenia kulturowego Europy. „My jako Polacy musimy zrozumieć, że o naszej sile nie będzie stanowiła tylko ekonomia, ale przede wszystkim to, co mamy w sobie unikalnego… czyli wartości, zasady oraz tradycyjna definicja rodziny” – powiedział błyskotliwie Patryk Jaki. UE straciła wykładnię aksjologiczną (cokolwiek to oznacza) „a jeśli Polska to zachowa, może stać się najważniejszą przewagą konkurencyjną naszego państwa”. Panie europośle Jaki, proszę zaproponować Polakom wykładnię aksjologiczną zamiast 500 +, a zaraz się pan przekona, jakie wartości są dla nich ważne. I przed nawracaniem Europejczyków warto byłoby ich zapytać, czy aby będą chcieli. To nie czasy wypraw krzyżowych.

(Źródło: RadioMaryja)

6.Dlaczego opozycja w Polsce jest tak słaba? Bo reprezentuje jedynie wąskie interesy: PO – Niemiec, a trzeba pamiętać, że „Berlin jest już dziś stolicą libertynizmu i tzw. rewolucji seksualnej”. „PSL nie tylko jest najbardziej sprzedajnym środowiskiem w naszym kraju, to jeszcze jego związki z interesami Moskwy są liczne i nigdy do końca niewyjaśnione”. Tak samo z „licznymi imitacjami lewicy”. Giertych z kolei, twórca „dziwacznej giertychowszczyzny”, będący spadkobiercą Dmowskiego, nigdy nie zrozumie prawdziwego patriotyzmu Jarosława Kaczyńskiego, wywodzącego się wprost z tradycji Piłsudskiego. Poza tym wszyscy w opozycji mają jakieś lewe interesy i są ze sobą skłóceni. Cóż, podczepienie się Kaczyńskiego pod tradycje piłsudczykowskie można by porównać do żaby przyczepionej do okrętu, gdyby nie pamięć zamachu majowego i Berezy Kartuskiej.

(Źródło: Gazeta Polska)

Znając Włochy i Francję sprzed 25 lat śmiem mniemać, że były to kraje wciąż bardziej nowoczesne, niż Polska obecnie. Cofnięcie się w czasie nie jest zatem dla nich tak groźne, jak dla nas, mających za sobą przeszłość PRL-u. Być może dlatego Jaki wybiera się na nową krucjatę przeciwko Europie Zachodniej, by cofnąć nas wszystkich hurtem do średniowiecza? Oko żelaznego władcy spoczęło już na templariuszach, wkrótce sfabrykuje się przeciwko nim akt oskarżenia…W końcu kogoś trzeba obciążyć winą za ostatnią plagę.

Chleba nie ma, za to będzie więcej igrzysk.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Modraszek
Modraszek
17 października 2020 09:46

Nazywanie tego prasą prawicową to błąd. Nasi konserwatyści w odróżnieniu od zachodnich to zacofańcy. Prasa Zacofańców – taki powinien być tytuł.

Elżbieta
Elżbieta
17 października 2020 10:19
Reply to  Modraszek

wezmę pod uwagę