Przegląd prasy prawicowej (13-19.06.21) /EP/

Przegląd prasy prawicowej (18-24.07.21) /EP/

Prezesowi rośnie
W kraju wszystko rozkwita! A prezesowi w Nowym Ładzie wszystko rośnie, poparcie dobija już 50 %. Możemy zatem skupić się na polityce zagranicznej, chociaż tam też przecież rosną nam sukcesy… Zresztą, przeczytajcie Państwo sami:

……………………………………
1.„Być jak Obama, nie być jak Trump” – oto zasada Bidena. Nawet, jeśli Obama popełniał same błędy, to popełnimy je jeszcze raz! Wszystko dlatego, że media uparły się traktować Trumpa jako rosyjskiego agenta. „Ponieważ jednak obraz Trumpa był w sporej części fałszywy, to i obraz Bidena, który ma być jego antytezą, także ulega deformacji. W efekcie mamy rzeczywistość odbitą przez zestaw co najmniej dwóch krzywych zwierciadeł”. Ale media w USA chronią Bidena i dlatego wydaje się, że odnosi sukcesy. „Skala hipokryzji i podwójnych standardów w opisywaniu prezydentur Trumpa i Bidena osiągnęła bezprecedensowe rozmiary”. Oj tam, oj tam. Precedensy były w TVPis.
(Źródło: gazetapolska)
2. „Po cyberataku warto zastanowić się nad odwetem. Na tego typu akcje należy odpowiadać” – dziarsko wymachuje pięścią prof. Żurawski vel Grajewski. Jarosław Kaczyński już stwierdził, skąd nastąpił atak, zresztą „nie ma powodów przypuszczać, żeby Rosja nie przeprowadziła takiego ataku”. Oczywiście, posłowie mają prawo przesyłać tajne informacje prywatnymi mailami: „nie jest tak, że możemy się uchronić przed tego typu atakiem propagandowym, natomiast chodzi o to, żeby ten atak był w jak największym stopniu zmyślony, a nie rzeczywisty, i żeby te dane wrażliwe nie wyciekały”. Najważniejsze, żeby zachować spokój wobec prowokatorów rosyjskich, którzy twierdzą, że mieliśmy zamiar użyć wojska wobec opozycji. Zdrowy rozsądek zabrania nam traktowania poważnie takich prowokacji. Nam też zdrowy rozsądek zabrania drażnienia niedźwiedzia, zwłaszcza, gdy jest na wolności, a my właśnie rozmontowaliśmy sobie ostatni sztucer.
(źródło: wpolityce)
3. Wolność słowa jest najmniej przestrzegana na uczelniach brytyjskich. Dlaczego? Bo studenci nienawidzą konserwatywnych poglądów. Np. „Tim Hunt… stracił pracę w University College London, bo podżartowywał sobie z obecności kobiet w laboratoriach”. Inna prawnik wyleciała, gdy uznała, że zmiana płci narusza prawa kobiet. Za poglądy prawicowe został zmuszony do odejścia socjolog w Cambridge, a „Felix Ngole, student uniwersytetu w Sheffield, został usunięty ze studiów, gdy…powiedział, że według Biblii homoseksualizm to grzech…Czy nam to czegoś nie przypomina?” – Pyta retorycznie autor i odkrywczo dodaje – tak, czystki marksistowskie na uczelniach polskich za komuny! No i już jesteśmy w domu: nie chodzi o uczelnie brytyjskie, a o prawo pani kurator Nowak do nazywania neomarksistą każdego, kto myśli inaczej niż ona. Bo prawdziwa wolność słowa jest wtedy, gdy wszyscy myślą tak samo. Jak Kaczyński.
(źródło: tygodniktvp.pl)

4.Krajowa opinia publiczna jest zdezorientowana. Ona nie wie, „czy zaangażowanie liderki białoruskiej opozycji w warszawski wiec jest przypadkiem i wynikiem braku zorientowania w polskich realiach, czy jednak jest to opowiedzenie się po stronie konkretnej opcji politycznej?”. Oczywiście wina Trzaskowskiego, bo zastawił pułapkę na niewinną kobietę. Nie on jeden zresztą: „podobnie niechętnie nastrojeni wobec rządów polskiej prawicy są przedstawiciele opozycji z Rosji… w rodzaju Władimira Miłowa, jak i np. środowisko związane z legalną „Nową Gazietą”, ale także entuzjaści integracji Ukrainy z Unią Europejską”. No i dlatego nie będziemy Cichanouskiej pomagać. Polska racja stanu – dowodzi autor – „wymaga dobrych relacji z sąsiadami”. Skoro wymaga, to dlaczego ich nie mamy?
(Źródło: wSieci)
5. Przewodniczący parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu, Mariusz Kałużny, uważa, że powszechne w innych krajach zmuszanie ludzi do szczepienia się, to zabieranie im praw i swobód obywatelskich. Autorytatywnie uznał, że dzieci nie należy poddawać eksperymentowi, jakim jest szczepienie. „Dzieci w większości nie chorują ciężko na COVID-19, więc pośpiech i szczepienie ich szczepionką, która jeszcze nie jest sprawdzona – uważam za niezasadne…Polska powinna poczekać i nie podążać bezmyślnie za Francją czy innymi krajami…Bo skoro dzieci nie chorują przewlekle na COVID-19, a osoby starsze są zaszczepione, to po co straszyć osoby starsze ich własnymi wnukami. …Dzieci, jeśli będzie trzeba szczepić, to powinno to być na samym końcu”. I koniec powinien być już. Zespołu parlamentarnego, o którym od dawna się mówi, że jest źródłem antyszczepionkowych mitów.
(Źródło: radioMaryja)
6. A w Polsce wszystko idzie ku lepszemu, tylko „opozycja uczepiła się statystyki”, jak pijany płotu. A przecież wiadomo, że walka z pandemią była największym sukcesem rządu i prezydenta od czasu reelekcji! Wprawdzie Radio Plus zapytało ministra Andrzeja Derę, dlaczego prezydent był niewidoczny podczas kolejnych fal pandemii, ale ten dzielnie oznajmił, że „nie da się zapędzić do narożnika”. Wszyscy bardzo aktywnie działali. A przecież „to nie jest wina rządu, że ludzie umierali na koronawirusa”. Po co się za późno zgłaszali? Po co chorowali na choroby współistniejące? Statystyka szczepień nam rośnie, wszyscy nas chwalą w UE, tylko opozycja wciąż niezadowolona. Bo opozycja, panie ministrze, chciałaby grać fair. A panu się korner z faulem pomylił.
(źródło: doRzeczy)

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

…………………………….
Oczywiście, wszyscy, którzy czytali o planowanym odejściu Kaczyńskiego, mogą się uspokoić słowami premiera: „to tylko pogłoski”. Teraz, kiedy mu rośnie, prezes na pewno nie odejdzie, prędzej przesunie termin wyborów. Na taki, jaki mu będzie pasował. Dlaczegóż nie? Prezesowi już tak urosło, że wszystko może.
Kłamcy czy mitomani? – Wielu z nas zadaje sobie to pytanie, czytając lub słysząc wiadomości ze strony prorządowej. I chyba przyjdzie nam modlić się, by nasi rządzący okazali się cynicznymi kłamcami. Bo znacznie gorzej będzie, jeśli sami uwierzą w to, co wypisują.
/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments