Przegląd prasy prawicowej 14.03-20.03.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej (18-24.07.21) /EP/

„Krzyczący – Wolność! – kręcą pęta”

Partia rządząca, która od dawna zajmuje się głównie zmienianiem znaczenia słów na przeciwstawne (jak w piosence Zegar Jacka Kaczmarskiego), zabrała się teraz za słowo wolność. Oczywiście, rozumie je tak samo, jak prawo i sprawiedliwość. Wolność jest wtedy, gdy mnie wszystko wolno i gdy ja decyduję, co wolno tobie. Zresztą przeczytajcie Państwo sami:

…………………………………………….

1.25 marca odbędzie się wielka konferencja, zorganizowana przez „Gazetę Polską” i media Strefy Wolnego Słowa. Konferencja online będzie transmitowana bardzo szeroko, bo aż w Telewizji Republika i portalu albicośtam. Naukowcy, autorzy i dziennikarze będą dyskutować na temat „brutalnej cenzury w Internecie”. Lista gwałtów na cenzurze jest wielka: zablokowanie prezydenta Trumpa (był 65 razy ocenzurowany, a Biden ani razu). Blokowane są tysiące kont na Facebooku i Twitterze (a ich właściciele istnieją?). „Od nas teraz zależy, czy ten świat będzie dalej wolny” – ogłosił dumnie Tomasz Sakiewicz. Oby nie.

(Źródło: niezależna.pl)

2.„Obajtka bronić jak niepodległości!” – Woła Marian Kowalski. Działania Obajtka naruszają interesy Rosji – mówi. „Ataki na Daniela Obajtka to głupia i szkodliwa propaganda”. Bronił go również prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Zaznacza jednak, że prezydent liczy na wyjaśnienie wszystkich nieścisłości i plotek nagromadzonych wokół majątku prezesa Orlenu. „Bardzo szanujemy pana prezesa Obajtka, doceniamy to, co robi w Orlenie”.

Na kogo Obajtek ma haka, że cała prawica broni go mocniej niż broniłaby własnego kraju?

(Źródło: tvrepublika.pl)

3.Politycy, którzy trafią do UE, często nie mają pojęcia, co się tam dzieje. „Tam nie ma dobrej woli. Tam jest ideologizacja superpaństwa” – mówi prof. Krysiak. senator i doradca Prezydenta. W Instytucie Myśli Schumana pracuje się nad redukcją roli Komisji Europejskiej. Np. przez kilka lat blokowała ona sprawę podatku od sklepów wielkopowierzchniowych i nie mogliśmy ich właścicieli odpowiednio przydusić. UE skupiła się teraz na wojnie cywilizacyjnej. Po kłopotach w dostawie szczepionek widać,  że nie pracują tam profesjonaliści. PiS za to wysłał do Parlamentu Europejskiego sam kwiat profesjonalizmu. Nic dziwnego , że niczego nie rozumieją.

(Źródło: radioMaryja)

4.Gowin odchodzi ze Zjednoczonej Prawicy! „Według naszych rozmówców już w grudniu 2019 r. (!) miał się dzielić z lokalnymi działaczami swojej partii przewidywaniami, że trzeciej wspólnej z PiS kadencji nie będzie, a rozwód jest tylko kwestią czasu”. Jak przeprowadza to odejście? Poprzez Roberta Anackiego, wiceprezesa partii, zwanego także „najemnikiem Gowina”, który próbuje ukraść OHP. Tak, te same Ochotnicze Hufce Pracy, które istniały jeszcze za komuny. Gowin oficjalnie mówi, że hufce OHP powinny być zlikwidowane, a po cichu wsadza tam na szefów swoich ludzi. Np. w Zachodniopomorskim powołał na komendanta Grzegorza Waltera. Walter to „były korwinista, prawa ręka Roberta Anackiego, wspólnie opuścili szeregi wolnościowców i sprzymierzyli się z gowinowcami”. Wszystko jasne. Tylko kim są wolnościowcy?

(Źródło: wsieciprawdy)

5.Jedni odchodzą, inni przychodzą. Cały czas trwają poważne rozmowy z Kukizem. Jego ceną na przystąpienie do Zjednoczonej Prawicy są zmiany ustrojowe: „nadanie każdemu obywatelowi indywidualnego biernego prawa wyborczego, wzmocnienie roli referendum i jego faktycznego znaczenia, ustawa antykorupcyjna i sędziowie pokoju”. Nowe warunki mają być wpisane w Nowy Ład. Na pozostałe rzeczy w PiSie może się spokojnie zgodzić. O stołki mu nie chodzi. Chodzi o to, żeby PiS nie było takie, jak Platforma, która sztywno starała się utrzymać ustrój w niezmienionym kształcie. Obywatele muszą mieć w rękach instrumenty, „dzięki którym będą mogli to na władzy wymusić”. Brawo, panie Kukiz, nam też chodzi o to, żeby parę rzeczy na rządzie wymusić!   „Chodzi mi o zmianę ordynacji wyborczej i uprzedmiotowienie obywateli”. – precyzuje. I tu się różnimy – my wolimy, by obywatel był podmiotem, a nie przedmiotem.

(Źródło: wPolityce.pl)

Zostań patronem KODUJ24.PL

………………………………………

Trzymajmy, proszę państwa, popcorn mocno w garści, bo nie tylko Gowin odchodzi (co najwyraźniej już postanowił Kaczyński), ale jeszcze Solidarna Polska się odgraża! A na dodatek może się okazać, że Obajtek jest mocniejszy niż Kaczyński. Sam Kukiz, z jego genialnymi pomysłami dania narzędzi do wymuszania czegoś na rządzie, może nie wystarczyć do zapewnienia sobie większości w Sejmie.  A swoją drogą, ciekawe, co to są za narzędzia, bo opony, race, namioty, przyczepy, transparenty i okrzyki ewidentnie nimi nie są.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments