Przegląd prasy prawicowej 14-20.02.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej (11-17.07.21) /EP/

Średniowiecze coraz bliżej!

Jaki jest świat po drugiej stronie żelaznej kurtyny? Na pewno nie tak sielankowy jak kiedyś. Buntuje się Gowin, nieliczne ( na szczęście w porę usuwane) jednostki z Solidarnej Polski ośmielają się mieć własne zdanie… Na szczęście czuwa Macierewicz, Ordo Iuris – ta niezależna i samofinansująca się organizacja, no i minister Czarnek. Zresztą, przeczytajcie państwo sami:

……………………………..

1.(Czarny) Dzień Nauki Polskiej. Minister Czarnek dziękuje naukowcom za wkład w rozwój państwa polskiego. Minister groził przyznaniem nagród i życzył naukowcom dalszych sukcesów. „Bez was Polska nie byłaby w tym miejscu, w którym dzisiaj jest”. To prawda. Byłaby znacznie dalej na wschód i znacznie wcześniej niż późne średniowiecze.

Obawiamy się jednak, aby minister Czarnek – pod pretekstem tych życzeń i uścisków – nie przycisnął nauki polskiej zbyt mocno.

(Źródło: Niezależna.pl)

2. Niepotrzebna nam Konwencja Stambulska, na temat przemocy domowej we wszystkim pomoże Ordo Iuris. Ma ono własny projekt ustawy o przemocy domowej. Nasze propozycje – mówią – są lepsze niż Konwencja Stambulska, bo biorą pod uwagę rzeczywiste przyczyny przemocy jak „rozpad rodziny czy seksualizacja wizerunku kobiety”. Tylko wprowadzenie naszych zmian zahamuje przestępczość i gwarantuje pełne wsparcie dla ofiar! Konwencja Stambulska jest zła, bo przyczyn przemocy dopatruje się w tradycyjnych rolach społecznych. A statystyki pokazują, że najwyższy procent przemocy domowej jest w krajach, które wdrażają ohydny, genderowy model rodziny – jak Dania, Szwecja czy Wielka Brytania.

Będzie kolejna wojenka zastępcza?

(Źródło: fronda.pl)

3. Wylot, panie Kowalski! Krytykujesz, nie masz miejsca w rządzie! I chociaż wiceminister Janusz Kowalski jest z partii Solidarna Polska, kierownictwo PiS już zdecydowało i dostarczyło Sasinowi dymisję do podpisu. Teraz jeszcze podpisać ma premier i do widzenia, panie krytykancie! A o co tak naprawdę chodzi? Wiceministrowi nie podoba się przyjęty przez rząd dokument ws. Polityki energetycznej państwa. Nie wierzy, że PiSowi uda się zbudować magazyny energii i obawia się, że rządowo-narodowy wspaniały plan skończy się podwyżkami cen prądu. Specjalista się znalazł…

(Źródło: doRzeczy)

4. A oto słowa prawdziwego specjalisty – od spraw rosyjskich, Antoniego Macierewicza: Rosja ma dość Putina! A tak naprawdę to Rosja atakuje Polskę! Rosja atakuje Polskę siłami liberalnymi. W Rosji zdarzają się morderstwa polityczne i „łamane są w sposób nieprawdopodobnie brutalny” prawa człowieka. A my co?! Żaden glos lewicy ani liberałów nie podnosi się w tej sprawie. Dlaczego milczą Borys Budka i Grzegorz Schetyna? Czy słyszeliście Państwo, by Leszek Miller potępił morderstwa Putina? To cała Rosja walczy w obronie Nawalnego, a Lewica milczy?

Oni milczą, bo dla nich liczy się tylko sojusz z Rosją i komisja smoleńska, która ani nie wydala żadnego werdyktu, ani nie odzyskała wraku.

No cóż, rodzice mi opowiadali, że w czasie protestów studenckich w 1956 r. w Krakowie jedyne kamienie, jakie poleciały na konsulat rosyjski, też należały do prowokatorów. Na szczęście reszta protestujących była mądrzejsza.

(Źródło: RadioMaryja)

5.Jak to się pani Zuzanna Rudzinska-Bluszcz wygłupiła: „dziecięca zabawa Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz kontra mocna argumentacja prof. Piotra Wawrzyka”. Wawrzyk był przed senatem niezwykle kompetentny, a Rudzinska-Bluszcz jest finansowana przez Sorosa. Wybrany RPO Wawrzyk udzielał mądrych odpowiedzi Senatowi na temat pandemii, a Rudzińska-Bluszcz grała sobie w pomidora. Na szczęście ona nigdy nie zostanie rzecznikiem, bo ciągnie się na nią przeszłość tak straszna, że chętnie by się jej wyparła. Nic z tego, pamiętamy jej „Szkolenia przez fundacje Sorosa, uczestnictwo w politycznej drodze Bodnara i wsparcie organizacji walczących z katolikami i konserwatystami – to wszystko wystarczająco ją określa”. I przekreśla. Jak to mówią: pożyjemy, zobaczycie, oni nakłamią.

(Źródło: wPolityce.pl)

……………………………………..

Zostań patronem KODUJ24.PL

Słowa nie ma tutaj o strajku mediów, o problemach w Polsce. Rząd chce dobrze, Ordo Iuris jeszcze lepiej, a te liberały płacone w sorosach tylko psują i psują.

To mówiłem ja, Jarząbek.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments