Przegląd prasy prawicowej 15-21.11.2020

Przegląd prasy prawicowej (11-17.07.21) /EP/

Zaglądamy za żelazną kurtynę, a tam wszystko to samo, tylko na odwrót: Strajk Kobiet be, Jan Paweł II cacy, Czarzasty rozgonił pluton policyjnych sił specjalnych i ma iść teraz ich przeprosić. Unia się rozpada, w Stanach trzeba powtórzyć głosowanie. Rosja nam grozi, ale już powołaliśmy specjalne formacje, które nas skutecznie obronią. Na razie, z braku wroga bronią nas przed Covidem… zresztą przeczytajcie państwo sami:

 

1.W USA trzeba powtórzyć wybory! Okazuje się, że katolicy nie wiedzieli, iż Biden popiera aborcję. „Poglądy Joe Bidena dotyczące aborcji nie są zgodne z nauczaniem Kościoła, ale to nie jedyny problem, jaki może rodzić jego postawa”. Arcybiskup José Gomez oświadczył, że w innych kwestiach prezydent zgadza się z polityką Kościoła. Tymczasem nawracać prezydenta będzie specjalna grupa robocza „która ma pomóc w kontaktach między amerykańskim Kościołem katolickim a prezydentem-elektem”. Oby to nawracanie nie wyglądało tak, jak poprzednie misje kościoła w Ameryce. Południowej zwłaszcza.

(Źródło: Fronda)

 

2.A my stawiamy na nowoczesność! Polska ma już wojska cybernetyczne – powiedział Antoni Macierewicz. „Dezinformacja jest pierwszym objawem ataku i rozpoczęcia ofensywy przez stronę rosyjską. Jeśli dana sfera życia jest zaatakowana dezinformacyjnie, to znaczy, że możemy się spodziewać dalszej eskalacji agresywnych działań ze strony rosyjskiej”. Wprawdzie zwykle to złodziej krzyczy pierwszy: łapać złodzieja, ale tym razem się z panem Antonim zgadzamy. Fala dezinformacji dotyczyła Strajku Kobiet i zaraz potem został on agresywnie zaatakowany.

(źródło: niezależna.pl)

 

3.A jeśli wojsko, to oczywiście dzielny WOT, do którego pcha się prawie 5 tysięcy młodych mężczyzn. Po starannej selekcji około 1200 z nich lada chwila może dostać karty powołania. „Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych. Obecnie w WOT służy ponad 26 tys. żołnierzy, w tym ponad 22 tys. ochotników. Struktury formacji są budowane już we wszystkich województwach. Obecnie w strukturze WOT jest 15 brygad OT oraz dwa Centra Szkolenia (w Zegrzu i Toruniu)”. Obecnie WOT zajmuje się wsparciem państwa w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Jeśli walczą tak dzielnie, jak minister Szumowski, to nic dziwnego, że w Polsce nawet tlenu brakuje.

(Źródło: RadioMaryja)

Zostań patronem KODUJ24.PL

4.Niespodzianka: opozycja broni weta Morawieckiego!  „Wszystkie kluby …są za przyjęciem takiej uchwały”. Wprawdzie każda partia miała własną wersję ustawy, ale przecież to drobiazgi. Grunt, że się dogadali!  „Ostatecznie Sejm przyjął uchwałę PiS, wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE”, za którą głosowało też kilku posłów opozycji. Niestety, w miarę dochodzenia do szczegółów głosowania, ilość posłów opozycji wspierających rząd zmalała do paru kukizowców. Ale taki piękny tytuł, prawie jak z zakończenia „Zemsty”, nie mógł pójść na marne.

(Źródło: gpcodziennie)

 

5.Ta niegrzeczna Konfederacja! Ośmielili się zagłosować przeciwko uchwale o negocjacjach budżetowych z UE! „Czyje interesy reprezentujecie: Polski, Berlina czy Brukseli? – pytał poseł PiS Robert Gontarz”. Władze PiS nie zdziwił opór większości opozycji, zaskoczyła ich jedynie wyhodowana na własnym łonie skrajna prawica. „Dlaczego wystąpiliście razem z Partią Razem?” (to rzeczywiście cud, bo do tej pory ta partia zawsze była osobno).  Winnicki odpowiedział dumnie: „ponieważ nie chcemy się uzależniać od żadnego kierunku, czy to Berlina, czy to Brukseli, czy to Moskwy, czy Waszyngtonu, czy Pekinu”, Brzmi pięknie, ale Madagaskar już zajęty, trzeba by się rozejrzeć za jakąś inną wyspą bezludną.

(Źródło: wPolityce)

 

6.Brexit niczego Unii nie nauczył! Prawo weta ma każdy, ale nie każdy ma odwagę go użyć! Do Polski i Węgier przyłącza się Słowenia. „Mam nadzieję, że otrzeźwienie przyjdzie wśród eurokratów. Nie tylko grozi to Unią dwóch prędkości, ale rozpadem Unii w ogóle. Niczego ich nie nauczył brexit, chcą wypychać inne kraje”. A przecież praworządność to coś takiego jak euro. Można mieć, można nie mieć. Po to jest wolność, by samemu decydować. Unia teraz jest jak komuniści, którzy w 1920 r. chcieli zjednoczyć Europę, ale Polska stanęła im na drodze. No cóż, kiedy Grekom  nie udało się zdobyć Troi z zewnątrz, tamtejsze KGB wymyśliło konia trojańskiego. Ostatnio podobno przyczepiono koniowi skrzydło husarskie.

(Źródło: TVP Info)

 

Mechanizm praworządności jest krokiem w kierunku rozpadu Unii Europejskiej” – tłumaczy rzeczywistość swoim TVP. Jak rozumiem, gdy wylecimy z Unii, nadal będą twierdzić, że to nie my wylecieliśmy, tylko Unia przestała istnieć?  I będziemy zbierać śpiwory dla bezdomnych z Europy Zachodniej? A winą za brak kawy, pomarańczy, samochodów i znanych marek odzieżowych będziemy obciążać sabotażystów albo „przejściowe trudności”?

Urban mógłby się wiele nauczyć od prorządowych mediów.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments