Przegląd prasy prawicowej 17.01-23.01.2021 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 28.02-6.03.21 /EP/

Już w gruzach leżą Maurów posady…

Wiersz Mickiewicza o rozpaczliwej obronie arabskiej Hiszpanii przed chrześcijańskimi najeźdźcami zna każdy. Otóż prawica przebywa w równie oblężonej twierdzy, broniąc się przez zalewem wrogów jak Almanzor z wież Alpuhary. A co się dzieje w prawicowej Grenadzie, przeczytajcie państwo sami….

……………………………………………………………

1.Środowisko „Gazety Polskiej”, przerażone, że Facebook zaraz wyłączy im konta, założyło portal pod arcypolską nazwą „Albicla”. „Dziesiątki tysięcy użytkowników zarejestrowało się już…Niestety, wizja wolnej od cenzury i nachalnej agitacji debaty nie spodobała się pewnym zorganizowanym grupom hakerskim, które zaatakowały nasze serwery, a internetowi trolle udostępniali treści zabronione przez polskie prawo”. Tomasz Sakiewicz podkreśla, że mimo to Albicla odniosła wielki sukces. Atak tłumaczy tym, że udało mu się naruszyć jakieś niezidentyfikowane, ale potężne interesy. Pażywiom, uwidim – jak mówi rosyjskie przysłowie, które tu najbardziej pasuje, jako że własne portale społecznościowe założyły przed nami jedynie Rosja i Chiny.

(Źródło: niezależna)

2.Już nie tylko Polska, już cały świat, „w reakcji na cenzorskie posunięcia Twittera, Facebooka, Instagrama i innych gigantów medialnych” szuka alternatywy. A wszystko przez blokowanie rzekomego „ekstremisty”, czyli byłego prezydenta USA. „Komunistyczni rewolucjoniści, którzy przejmują Stany Zjednoczone, idą po nas wszystkich. To tylko kwestia czasu, gdy Biblia zostanie nazwana »mową nienawiści«”. Tej ostatniej w Starym Testamencie jest na pewno więcej niż komunizmu w Bidenie. Najgorsze jest to, że już w historii jeden nacjonalizm, strasząc ludzi komunizmem, doprowadził do rzeczy dużo gorszych niż rzekomy rewolucjonizm amerykańskich demokratów.

(Źródło: gazetapolska)

3.Janusz Korwin-Mikke jako jedyny głosował przeciwko uchwale Sejmu potępiającej politykę Rosji i Putina wobec Aleksieja Nawalnego. Większość posłów Konfederacji wstrzymała się od głosu albo nie wzięła udziału w głosowaniu, a dwóch nawet poparło uchwałę. JKM twierdzi, że nie ma żadnych dowodów na otrucie Nawalnego przez Rosjan. „W sprawie Wiktora Juszczenki wiadomo prawie na pewno, że było to zrobione przez Amerykanów, żeby wygrać wybory. …Podejrzewam, że z Nawalnym jest dokładnie tak samo”. Ponieważ nie wiadomo teraz, co dalej stanie się z Amerykanami, trzeba raczej trzymać z Rosją. Podobno twórca „nowiczoka” mieszka w USA. Czyli zmieniamy kurs, zamiast win Tuska będziemy pili wina Bidena. Niby smak ten sam, ale jak brzmi!

(Źródło: doRzeczy)

4.Dochodziliśmy, dochodziliśmy aż wreszcie doszliśmy! – Triumfalnie obwieszcza Macierewicz. Jego komisja wyjaśniła „podstawowe mechanizmy, przyczyny i przebieg dramatu smoleńskiego”. Zespół Macierewicza udowodnił, że drzwi oderwały się od  kadłuba i leciały w sposób typowy dla eksplozji. Gdyby to nie był wybuch, „drzwi nie wbiłyby się, ale odbiłyby się od ziemi, lecąc równolegle…Oczywiście, w domniemaniu łatwo można też wyciągnąć wniosek, kto do tego dramatu doprowadził. Chociaż wskazywanie winnych nie jest zadaniem komisji”. Po dziesięciu latach jeszcze nie potrafią wskazać winnych? To chyba dlatego, że Macierewicz też cały czas leci równolegle. Do prawdy.

(Źródło: tvrepublika)

5.Świat pogrąża się w cenzurze, walczy jeszcze tylko Jacek Kurski (ale w Grenadzie zaraza – chciałoby się dopowiedzieć). Obóz dobrej zmiany „wymusił pluralizm” w mediach. Gdybyśmy tego nie zrobili – tłumaczy Kurski tak samo równolegle do prawdy, co Macierewicz – „zgniótłby nas front kłamstwa”. „Muzyka disco polo to także formuła przełamania dąsów salonów i saloników, które próbowały przecież bojkotów. Telewizja Polska nigdy nie będzie zależna od środowiskowych fochów”. Środowisko salonowych fochów można inaczej zdefiniować jako „spełnienie leninowskiego snu o kapitalistach dostarczających sznur bolszewikom”. Coś jak Almanzor, który pozornie się poddał i zaraził zwycięzców dżumą. Dalej Kurski wieszczy jednak złe czasy dla „ludzi kochających ojczyznę, Pana Boga i wolność… Obserwujemy właśnie przechodzenie z fazy zakamuflowanej (totalitaryzmu – przyp. red.) do jawnej”. Czasem i kłamcy trafi się prawda.

(Źródło: wPolityce)

…………………………………..

Jak wiemy, zwycięstwo chrześcijan w Hiszpanii było pyrrusowe. Czy takie samo będzie zwycięstwo Albicly nad Facebookiem? Jak na razie wszystko wskazuje na to, że technika, zdrowie czy kultura zwana wysoką (salonową) – nie są mocną stroną prawicy. Organizacja szczepień także nie, no chyba, że w świecie równoległym.

Wracając jednak do oblężonej Granady, to absolutnie nie  należy jej porównywać z sytuacją pod Kapitolem sprzed paru dni. Według prawicowych mediów to oblegający byli godni pożałowania, bo – jak pisano w Radiu Maryja – w bezbronny tłum „rzucano gniewem i pogardą”. Chyba jednak lepiej rzucać w atakujący tłum gniewem i pogardą niż karmić przeciwników politycznych „nowiczokami”. A syndrom oblężonej twierdzy można leczyć.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments