Przegląd prasy prawicowej 18-24.04.2021 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 2-8.05.21 /EP/

Najciemniej jest pod latarnią, czyli sztuka maskowania.

Pisowska propaganda znakomicie maskuje rzeczywistość, udając, że świat wygląda zupełnie inaczej, niż wygląda. Sędzia niepokorny jest przykładem rozkładu aparatu sprawiedliwości, a wrogów i przyjaciół szukają zawsze tam, gdzie ich na pewno nie ma. Zresztą, przeczytajcie państwo sami:

 

………………………………..

1.„Czas wybić zęby rosyjskiej agenturze w Polsce!” – woła czysto stalinowskim językiem Fronda i domaga się usunięcia z Polski rosyjskich dyplomatów. „Na działania Rosji należy w adekwatny sposób odpowiedzieć”, czyli wyłapać rosyjskich agentów w Polsce. A gdzie oni mogli się ukryć? No przecież w ambasadzie! Tak było już za Związku Sowieckiego, a Rosja to w prostej linii kontynuator ZSRR. „Wykorzystajmy obecną atmosferę geopolityczną…podejmijmy próbę obezwładnienia rosyjskiej V kolumny na terytorium Polski!”. W czasach, kiedy naprawdę istniał ZSRR, popularna była piosenka z kabaretu Dudek, w której chodziło o to, że od strasznego wójta groźniejszy jest prowokator – nieznany nikomu facet „z całkiem innej wsi”…

(Źródło: Fronda)

2.Współpraca polsko-włoska nabiera tempa. A to dzięki Orbanowi i nowej sile politycznej Włoch, kierowanej przez Matteo Salviniego. Salvini na włoskiej scenie politycznej dokonał cudu, „przekształcając swą niegdyś separatystyczną Ligę Północną… w ogólnonarodową partię włoskiego patriotyzmu i dumy narodowej”. Salvini, najprawdopodobniej przyszły premier Włoch, „jest pierwszym tej rangi włoskim politykiem, który Polskę zdefiniował jako obiekt żywotnych interesów Rzymu”, co nie było dotąd nad Tybrem popularnym stanowiskiem. „Polska to kraj NATO o zasadniczym znaczeniu, gdyż potrafi stawiać tamę rosyjskim ambicjom w Europie”. Zapamiętajmy nazwisko autora tej włoskiej laudacji – Jan Maria Rokita. Też miał być niegdyś premierem.

(Źródło: wsieciprawdy)

3.Wracamy do kraju. A tu czasem zdjęcie ważniejsze od tekstu. Np. artykuł o planowanym w najbliższych dniach spotkaniu liderów ZP ilustruje zdjęcie, które przedstawia Jarosława Kaczyńskiego solo, z zaciśniętymi ustami markującymi uśmiech i lodowatymi, zmrużonymi oczyma, a la Stalin. Za nim, w głębi mała figurka Józefa Piłsudskiego, trzymającego prawą dłoń na szabli. Prawdziwy Polak już w tym momencie się boi. Wicerzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek mówi, że nie wyobraża sobie nawet, by PiS nie odwołał 3 ministrów z rządu, którzy knuli przeciwko Gowinowi. Czy próba rozbijania partii Gowina była wyreżyserowana przez Kaczyńskiego? A gdzieżby – kontruje – taka amatorka miałaby być zaakceptowana przez Jarosława Wspaniałego?! Patrząc na towarzyszące artykułowi zdjęcie, już wiemy, kto wygra kryzys w obozie władzy.

(Źródło: Niezależna)

 

4.Niezrozumiały werdykt sędziego Adama Rocha w sprawie Tulei „pogłębia stan kryzysu polskiego sądownictwa”. Biorąc pod uwagę, to, jak Tuleja rzuca się „w obronie przeciwko rzekomemu bezprawiu, stosowanemu przez posłuszną obecnej władzy prokuraturę”, nie ma żadnych przeciwwskazań w przyprowadzeniu go w kajdankach do prokuratury. To nie jest żadne nękanie ani złośliwość, ale zwykła konsekwencja jego postępowania. Najważniejsze jednak, to nagrywać go od chwili doprowadzenia, bo potem znowu Tusk powie, żeśmy go torturowali. A i tak Rocha jest gorszy niż Tusk. „Czy może być gorszy sędzia, niż ten który swoim działaniem od długiego już czasu depcze zasady prawa?” – pyta retorycznie autor i my się z nim całkowicie zgadzamy, z jednym wyjątkiem – gorszy od sędziego może być minister. Albo wicepremier.

(Źródło: wpolityce)

5.Posłanka PO, Izabela Leszczyna rozczarowana Unią!. UE miała bronić demokracji w Polsce, ale nie broni – narzeka. „Zawiodła nas kilka razy”. „Polski rząd lekceważy wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w kwestii praworządności i Komisja Europejska powinna odrzucić Krajowy Plan Odbudowy”. Plan ten posłanka ośmieliła się nazwać bublem i nie będzie na niego głosować. „Widać, kto faktycznie chce doprowadzić do polexitu”- komentuje to poseł PiS, Jan Mosiński. „Skoro Tusk pomógł w brexicie, to teraz może pomóc w polexicie”! Wg PiSu zapowiedź odmowy głosowania świadczy o tym, że PO chce wyjść z UE. Boimy się tego, że PiS znowu rozda pieniądze tylko swoim – tłumaczy inny poseł PO. I z tak błahego powodu chcą zrywać sojusze, kiedy wróg u bram?!

(Źródło: TVPInfo)

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

………………………………..

Niezwykle groźne jest zarówno to straszenie Rosją z jednoczesnym szczuciem na nią, jakie umiejętnie stosują media prawicowe. I szukanie sojuszy nie tam, gdzie potrzeba.

Klincz na prawicy jest ostatnio mocno bagatelizowany. Ot, Kaczyński – jak nowy Piłsudski –  potrząśnie szabelką i uspokoi niepokorne przystawki. No, chyba, że ktoś się wymknie spod kontroli jak sędzia Rocha. Wtedy w zapasie mamy Kukiza i Konfederację.

Nie dajmy się zwieść temu, co  PiS ukazuje w świetle fleszy i latarni. Szukajmy tego, co PiS chce ukryć w mroku – jak polexit rzekomo spowodowany przez opozycję.

 

/ep/

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments