Przegląd prasy prawicowej 18-24.10.2020

Przegląd prasy prawicowej 29.11-5.12.2020

Myślicie, że w prawicowych mediach jest sporo o wyroku TK? Bynajmniej. Tematem nr 1 jest hasło „wespół zespół” Morawieckiego, nr 2 to dalsze grillowanie Giertycha, dopiero w tle pogróżki na protesty przeciwko opinii TK – przy czym ani jedno słowo nie pada, że protestują kobiety. Protestuje jakaś bliżej nieokreślona garstka lewaków, a ściślej członkowie KO i Robert Biedroń.  Po raz kolejny zapraszam, by rzucić okiem na Polskę widzianą z punktu widzenia prawicy.

1.„Jeśli tak chcą, zadzwonię po chłopaków z ONR-u!” – grozi, pardon, ostrzega Rafał Ziemkiewicz. „Po tym, jak część osób zaczęła rzucać kamieniami w policję, funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym”. Lewica nie może pogodzić się z przegraną. „Im chodzi o to, by …wywołać w Polsce wojnę domową, co na rękę jest przede wszystkim PO i ich przystawkom. Inna sprawa, że tym szumem przemilcza się przegłosowane przez Sejm obowiązkowe szczepienie Polaków”. No to już wiemy, że prawami kobiet rząd zapłacił za uspokojenie antyszczepionkowców.

(Źródło: Najwyższy Czas!)

2.„Wrzaskliwa, wulgarna mniejszość – w istocie niewielka mniejszość – próbuje sterroryzować całe społeczeństwo”. Im chodzi tylko o lans na ekranie, a protestujący to wciąż ta sama mała grupka – nieważne, czy „chodzi o obecny werdykt TK, czy też o przywileje dla mniejszości seksualnych, czy o reformy państwa”. Gdy minia pandemia, my pokażemy naszą siłę: „marsze na rzecz życia gromadzą dziesiątki tysięcy osób, a takie wydarzenia jak „Różaniec do granic” nawet miliony”. Autor artykułu wskazuje nawet datę: „Powinny się szykować np. na maj, gdy zagrożenie będzie mniejsze”. Ano, przeżyjemy, zobaczymy.

(Źródło: wPolityce)

Zostań patronem KODUJ24.PL

3.Oczywiście trzeba pokłuć ludziom w oczy majątkiem Giertycha. „Mieszkania z upustem, miliony za usługi prawne i przyjaciel biznesmen” – tak brzmi teraz synonim luksusu. No i rezydencja we Włoszech. Słowem nikt tu nie wspomni o orzeczeniu sądowym, miażdżącym wnioski prokuratury. Roman Giertych i Ryszard K. są nadal oskarżeni: „Roman Giertych, pełnomocnik m.in. byłego premiera Donalda Tuska, miał być „mózgiem” procederu wyprowadzenia z giełdowej spółki Polnord 92 mln zł. To może być jedna z najgłośniejszych afer najbliższych miesięcy”. Nie zmarnowanie 70 mln na wybory, nie przekręt Szumowskiego, nie afera z wieżami… Skąd taka nienawiść do pana mecenasa, czyżby ktoś uznał, że te 92 miliony też należały się swoim?

(Źródło: Gazeta Polska)

4.Zaskakujące dla polskiej prawicy słowa papieża Franciszka trzeba jakoś przetłumaczyć na wolski, żeby nie wyszło, że papież jest heretykiem „i powinien stracić pełniony urząd”. Otóż Franciszek nie powiedział tego, co powiedział, ale tłumaczenie z hiszpańskiego było złe. „Użył zwrotu „convivencia civil”. Obejmuje to mieszkanie, spędzanie czasu, odbieranie poczty, informacja o stanie zdrowia innej osoby itd. Przecież tu nie ma mowy o grzesznym współżyciu seksualnym”. Dlatego zgodnie z jego doktryną otworzymy się na LGBT i przyjmiemy „do życia razem z nami w Kościele”, pod warunkiem, że porzucą swoje parady i inne „szkodliwe ruchy polityczne”. Jednym słowem: prawy gej, dobry gej, lewy gej zły.

(Źródło: Gość.pl)

5.Po świadomym rozwścieczeniu części społeczeństwa, premier nawołuje do pokoju i współpracy. Przedstawił też strategię walki z pandemią oraz opowiedział, co zrobił rząd do tej pory: „Zakupiliśmy niezbędny sprzęt: respiratory, dodatkowe łóżka szpitalne, środki zabezpieczające personel medyczny”. I gdzie one są? – wołamy każdego dnia, ale na to nikt nie odpowiedział.  „Solidarni – zwyciężymy!” – woła za to premier. Zgadzam się z nim całkowicie. My tak, wy niekoniecznie.

(Źródło: Do Rzeczy)

6.A w ogóle to obostrzenia byłyby znacznie większe, gdyby nie wicepremierzy Gowin i Gliński, którzy uratowali polski przemysł. „Wyłączone miały być salony fryzjerskie, kosmetyczki, solaria, czyli cała branża beauty. W trakcie nocnych rozmów rządu rozważane były także kwestie związane z częściowym zamknięciem przemysłu. Na zamykanie gospodarki zgody nie wyrażali jednak wicepremierzy Gowin i Gliński”. Oczywiście, o pakiecie pomocowym nadal nie ma żadnej mowy, ale już wszystkie fryzjerki i kosmetyczki wiedzą, ile zawdzięczają wspaniałemu rządowi.

(Źródło: Fronda)

Widać, że cały rząd miota się jak oparzony, nie wiedząc, jak zasłonić własną nieudolność w tłumieniu pandemii. Żeby wprowadzić obowiązkowe szczepienia, trzeba było rzucić kobiety na pożarcie antyszczepionkowcom. Na razie na rozwścieczone kobiety wystarczy policja, ale mamy jeszcze w odwodzie ONR i WOT – straszą.

Czym zapłacą ONRowi? I czy będzie ich na to stać? Niepewność wyziera z każdej stronicy prorządowej prasy. Niepewność i milczenie prezesa, o którym wyjątkowo nie było ani słowa.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments