Przegląd prasy prawicowej 2-8.05.21 /EP/

Przegląd prasy prawicowej 6-12.06.21 /EP/

Roszada

Na pisowskiej szachownicy wielkie zmiany. Czarne figury bratają się z białymi, piony wymieniają koszulki… Powstaje wielka koalicja królowych i królów przeciwko gońcom i koniom – nawet tym, które zdały egzamin z wierności. Zresztą, przeczytajcie Państwo sami:

………………………………………….

1. Wszystko przez Gowina! Duda (ten, który przejął Solidarność) nie ma wątpliwości, kto dowodzi czarnymi figurami: „Dialog zaczął się psuć i dzisiaj go praktycznie prawie nie ma od momentu, gdy Zjednoczona Prawica oddała pracę w ręce biznesu, czyli pana premiera Gowina”.  „Pan Gowin” zamiast wysłać Dudę gdziekolwiek, woli jechać sam i nieudolnie próbować rozwiązywać konflikty. To on spowoduje wzrost cen energii elektrycznej i „doprowadzi do tego, że takie branże jak hutnictwo, cementownie i wiele innych zostaną rozłożone na łopatki”. To on jest winien fiasku rozmów strajkujących z Solidarnością.

Czekamy, kiedy odpowie jeszcze za gradobicie i koklusz.

(źródło: fronda)

2. Roszada w podkomisji podsmoleńskiej. Na wniosek Antoniego Macierewicza 5 maja odwołano 2 członków: mgr inż. Marka Dąbrowskiego i kmdr. Wiesława Chrzanowskiego. Trzeci odszedł sam, w geście protestu (czytaj: nie zdążyliśmy go odwołać). Wszyscy wydali oświadczenie, że nie zgadzają się z raportem komisji. Te prace są podejrzane już od jakiegoś czasu. „W połowie marca córka zmarłego w katastrofie prezydenckiego Tupolewa Zbigniewa Wassermana, Małgorzata stwierdziła, że podpisałaby się pod wnioskiem o audyt prac podkomisji”. Wnioski podobne do tych z raportu Millera (sic!) wysnuła także Ewa Stankiewicz: tylko eksplozja. Jeżeli raport podkomisji będzie tak samo bzdurny, jak film, to będziemy domagać się konsekwencji – ostrzega Krasnodębski. Koniec świata czy Macierewicz przestał być potrzebny?

(Źródło: wPolityce)

3. Czas Platformy przeminął – wieszczy Sakiewicz. Zaplecze społeczne PO przestało istnieć. Oczywiście, sama Platforma jeszcze tego nie rozumie. Ważniejsze jest, że „Platforma odpowiadała na zapotrzebowanie zarówno potężnych oligarchów, jak i zewnętrznych sił politycznych”. I teraz się okazało, że również tym wrażym, bliżej nieokreślonym siłom przestała być potrzebna. Dlaczego? Bo przez Budkę już niczego nie da się załatwić. Co dalej? – zastanawia się Sakiewicz: „sponsorzy dotychczasowych partii III RP ogłosili przetarg i zgłaszają zapotrzebowanie na coś skuteczniejszego i bardziej mobilnego niż dogorywająca formacja Budki”. Jak łatwo i prosto tłumaczy się świat, gdy wiadomo, że wszystkim chodzi tylko o pieniądze.

(Źródło: niezależna.pl)

4. Europejski Trybunał Czegośtam nie ma ani prawa do wydawania wyroków, ani kompetencji – orzekła Julia Przyłębska. Ten wyrok „Stanowi rażące naruszenie prawa i nie znajduje jakiejkolwiek podstawy w aktach prawa międzynarodowego”. Wkroczenie w kompetencje polskich sędziów i Prezydenta jest skandaliczne, a takie wyroki nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Raczej warto sprawdzić, kto stoi za ludźmi, co rozdmuchują jakąś bzdurną sprawę jakiejś mało znaczącej firmy Xero Flor.

(Źródło: TVPInfo)

5. Lincz się nie udał. Poseł Marek Sowa wyliczył wartość domu „hen daleko od Warszawy, w Małopolsce” według cen z jakiejś atrakcyjnej okolicy, a nie zadupia. A jednocześnie swój dom wycenia za tysiąc zł za metr. A przecież wiadomo, że cała ta afera z domami to dlatego, że biedny, niewinny Daniel Obajtek nadepnął komuś na odcisk. Ktoś chce mu zaszkodzić i on nawet wie, kto: „inspiratorami oczerniającej prezesa kampanii mogą być wysoko postawione osoby reprezentujące obcy narodowo kapitał”. To wrogowie nacjonalizacji naszego petroprzemysłu – zdradza tajemnicę Obajtek. – Tracą miliardy, więc wściekają się i wymyślają bzdury na mnie. Na przykład, śmiali się, że „dwie polskie firmy, obie z udziałem skarbu państwa, a rywalizują o zakup surowca, w efekcie obie kupując drożej”. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

Aaaaby korzystnie sprzedać dom, wystarczy, by wyceniał go prezes Orlenu. Uwaga! Swój sprzeda za 2 mln. Tylko poważne oferty.

(Źródło: wsieciprawdy)

6. Ktoś robi państwu na przekór i podbija inflację. Są to czynniki całkowicie niezależne od rządu – wyjaśniał prezes NBP, Adam Glapiński – a należą do nich droższe paliwa i żywność. Te ceny i tak by wzrosły i nic tego nie zmieni. „Natomiast inflacja bazowa prawdopodobnie się obniżyła”. Na szczęście widać światełko w tunelu pandemii i nasza gospodarka szybko wróci na tory – aż chciałoby się dokończyć w stylu Gierka – prowadzące w stronę drugiej Japonii.

Niestety, po drodze jest kawałek torów o innej szerokości. I w drodze do niebiańskiej szczęśliwości trzeba je najpierw pokonać.

(źródło: radio Maryja)

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

……………………………

Jak dobrze, że zajęci wojną w opozycji zapomnieliśmy o prezesie Obajtku i tzw. Solidarności tzw. Dudy. Oni już swoim podsunęli odpowiednie tłumaczenie: wszystkiemu winne wraże knowania zagranicy. I wina Gowina.

A jako podsumowanie dzisiejszego Przeglądu zacytuję słowa red. Sakiewicza: „Zwykle koniec formacji politycznych wiąże się z tym, że przestają być potrzebne tym, którzy je stworzyli, i tym, którzy je wspierali”. Tak, jak Macierewicz i Gowin przestali być potrzebni PiSowi. Proszę się tak nie cieszyć, że akcje Macierewicza idą w dół, a prawicowa gazeta pisze o katastrofie, zamiast o zamachu. Owszem, roszady robi się w sytuacji zagrożenia króla. Ale teraz sytuacja na szachownicy wygląda zupełnie inaczej.

A mity założycielskie przestają być potrzebne w chwili wzrostu własnej potęgi.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
9 maja 2021 21:49

Panie Glapiński inflacji nie mierzy się cenami żywności i paliw dlatego, że te zależą od cen na światowych rynkach. Inflację mierzy się przede wszystkim rosnącymi cenami usług .

Last edited 1 miesiąc temu by Czytelnik