Przegląd prasy prawicowej 21.12.20-2.1.21

Przegląd prasy prawicowej (11-17.07.21) /EP/

Obywatelu konsoliduj się sam! Nie czekaj, aż skonsoliduje Cię władza!

Prezes banku Pekao SA jasno zapowiedział, że Polskę czeka konsolidacja. Na razie sektora bankowego, ale od czegoś trzeba zacząć. Brzmi to równie zachęcająco jak Manifest PKWN i równie nieświeżo pachnie. Zdaje się, że nasze państwo, zamiast w rok 2021 weszło w 1951, a może nawet w wiek XVIII? Przekonajcie się państwo sami:

 

1.Leszek Czarnecki, znany głównie z konfliktu z obecną władzą, nie rozumie, dlaczego musi stracić bank. A musi, bo wpadł w kłopoty, odkąd sprzedawał obligacje GetBacku bez zgody KNF. I dlatego KNF zdecydował się na „restrukturyzację” pana Czarneckiego. Facet chciał kierować bankiem, a nie rozumie, że Pekao robi to dla jego dobra: przecież Idea Bank mógłby splajtować! Prezes Pekao (jedyny, jaki został, dwóch wiceprezesów odeszło) przekonuje, że w Polsce banki i tak czeka konsolidacja, a Pekao i tak nic nie straci. Oczywiście, że nie. Przecież, jeśli Czarnecki, który zapowiada wniesienie sprawy przed Trybunał Haski, wygra, to odszkodowanie zapłaci podatnik, nie rząd.

(Źródło: RadioMaryja)

2.Do grona wolnych ludzi dołączył prezes Orlenu Daniel Obajtek. „Wszyscy nasi dotychczasowi laureaci: prof. Krzysztof Szwagrzyk, Jarosław Marek Rymkiewicz, Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Julia Przyłębska, Piotr Gliński oraz Mateusz Morawiecki, pracują na rzecz polskiej wolności”. Prezes Obajtek stworzy nowy, wreszcie wolny, skonsolidowany koncern medialny zdolny do konkurencji z koncernami zagranicznymi. Znowu mamy tutaj działanie powodowane troską: gdyby nie kupił tych mediów, one by po prostu padły. Cóż, jaki człowiek, taka wolność.

(Źródło: wSieci)

3.Przyszła także pora „skonsolidować” z władzą rzecznika praw. Najpewniej zostanie nim Piotr Wawrzyk, obecny wiceszef MSZ, kandydat zgłoszony przez – a to niespodzianka – PiS. Na pewno będzie lepszy od poprzedniego, bo „Adam Bodnar to jedna z najbardziej upolitycznionych osób na tym stanowisku, ponieważ … po raz kolejny pokazał, jak bardzo troszczy się o lewicowych zadymiarzy”. A przecież lewica żadnych praw nie ma. Prawa obywatelskie może mieć tylko ekipa rządząca. To coś jak w czasach pańszczyźnianych: prawa tylko dla swoich.

(Źródło: gpcodziennie)

Zostań patronem KODUJ24.PL

4.Nie kupujcie hiszpańskich kosmetyków! Otóż robione są one z… abortowanych szczątków: „obliczamy, że może to być 250 kilogramów „odpadów” ciał dzieci magazynowanych w beczkach i dostarczanych co tydzień do fabryk kremów w celu uzyskania kolagenu, podstawowego składnika kremów”. W Hiszpanii, gdzie co piąta ciąża jest usuwana, istnieje czarny rynek, zmuszający dziewczęta do prostytucji. Co dalej się z dzieje z biednymi dziewczętami? „Nie wiemy – można tylko się domyślać. W Hiszpanii brakuje woli politycznej, aby objąć śledztwem nielegalne praktyki i brak transparentności w funkcjonowaniu ośrodków aborcyjnych”. Co to za kraj, że mafia nie współpracuje z rządem?

(Źródło: doRzeczy)

5.”Histeryczna hipokrytka” i europosłanka Sylwia Spurek nie dość, że troszczy się o rzekomą polską samorządność, to jeszcze chciałaby zabronić ludziom fajerwerków w Sylwestra, rzekomo w obronie zwierząt. „Opowiadająca się za liberalizacją zabijania nienarodzonych dzieci europosłanka narzekała we wpisie na Twitterze na zachowanie ludzi, którzy Nowy Rok przywitali fajerwerkami, co stanowiło dyskomfort dla zwierząt”. Na szczęście mądrzy internauci ją wyśmiali: „mamy prawo mieć wybór!  Moje fajerwerki, moje prawo! Moje zwierzę, moja sprawa!”. Mają rację: moja planeta, mam prawo ją zniszczyć. Wraz z miliardami innych stworzeń.

(Źródło: wPolityce)

 

Państwo to ja! Powiedział kiedyś król Ludwik XIV i mówi dzisiaj Jarosław Kaczyński. Wygrałem wybory, czyli dostałem kraj na własność – mogę z nim zrobić, co zechcę. Wolność jest wtedy, kiedy mnie wolno działać, tolerancja – kiedy nie trzeba myśleć o innych.  Dobry rzecznik praw obywatelskich reprezentuje rząd przed obywatelami, nie odwrotnie. Nie wiadomo, co przeraża bardziej – egoizm władzy, zapowiedź nacjonalizacji (na razie tylko) banków, czy świadomość ich totalnej bezkarności? Za skutki i tak zapłacimy my – podatnicy.

Jak chłopom w systemie feudalnym, tak i nam pozostaną  jedynie dwa prawa: płacić i pracować. Co zresztą premier Morawiecki dawno zapowiedział.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments